Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Luljan napisał:

Bardzo dziękuje, nie zwróciłem na to nigdy uwagi nawet stojąc przy hurku. 

Bo trzeba maszynę rozebrać, choćby w myślach, żeby takie drobne sprawy odkryć.  A poza tym uważam, że projektant Marcin Ciepierski jest geniuszem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, letalin napisał:

A poza tym uważam, że projektant Marcin Ciepierski jest geniuszem. 

Tak ,,geniusz"" z niego zaiste wielki . Szczególnie wymiana  pewnej korespondencji  jakiś czas temu utwierdził mnie w tym przekonaniu :haha:Oraz ,,zachwyt' nad Wildcatem z Airfixu  ( na szczęście zrehabilitował się własnym )

A oto co napisał pan Szulc na pytania o następna 72jkę (pytany o Spity ,Tempesty i o... P51D

 

Cytat

 

>>Jenda58 pisze:Pytanie do pozostałych 72: Czy Bf-109 będą czymś przeplatane? Dostępne są Spity I - V lub Tempesty (Zlíny też by się przydały). I nie mam pojęcia, jak Arma zestawi się z innymi Mustangami. Dziękuję. <<

 

Pracujemy nad następną 72, spodoba się, (:)na razie zachowam typ dla siebie. I szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie, jak zareagują Polacy (:)"

 

Oj chyba AH będzie miał a ciepło :chytry:

Ma ogłosić na E -day jesienią , czyli.... przed świętami !!!

Edytowane przez zatras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, letalin napisał:

Ja o faktach i pieniądzach nie zamierzam dyskutować, ani tym bardziej o planach Kniazia Vlada.

Tym bardziej, że Greif lata od wczoraj z odbezpieczoną giwerą i poluje na niegrzecznych chłopców. :stolek:

nie ma sie o czym dyskutować, kniaź ma takie zaległości w wypuszczaniu obiecanych modeli, że jakoś nie wierze w Mustanga w nikczemnej skali szybciej niz za 3-4 lata. Chyba, że będzie jakis cud jak z małym meśkiem E - czyli wspólna forma z innym czechem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Qz9 napisał:

kniaź ma takie zaległości w wypuszczaniu obiecanych modeli, że jakoś nie wierze w Mustanga w nikczemnej skali szybciej niz za 3-4 lata.

Och, ludzie dla czystej niczym nie skrępowanej złośliwości potrafią nie takie rzeczy robić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 21:55, kopernik napisał:

podszedł Pan pooglądał modele ( te sklejone ) i zapytał wskazując na P-39 z szachownicami " To takie też u nas latały ? Nie wiedziałem." Jeden z dwóch młodych Panów siedzących na stoisku odpowiedział, że skoro jest tu w takich barwach, to tak. I dalej siedzieli ... Gość postał chwilę i nie doczekawszy się czegoś więcej, poszedł sobie.


No za to mogę mieć pretensję wyłącznie do siebie - zdarzało się nie raz w ciągu tych dwóch dni że odchodziłem od naszego stanowiska by coś zjeść, skorzystać z wc, pooglądać modele kolegów albo z kimś pogadać na jego stanowisku. Raz poszedłem nawet na stację benzynową do bankomatu. Pewnie to był któryś z tych momentów.
A koledzy z działu sprzedaży, którzy cały czas byli na stoisku, nie zawsze wszystko wiedzą o historii lotnictwa, bo nie tym się zajmują.

Dzięki w imieniu Army za pozdrowienia, pozdrawiam także!

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://imodeler.com/2023/06/arma-hobby-1-48-hawker-hurricane-mk-iic-kit-preview-and-what-to-expect/?utm_source=arma-newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=H2C-48&utm_id=H2C-48&utm_term=40004-review.  

 

Recenzja w obcym języku. Ostrzegam: Entuzjastyczna.  Jest jednak sporo dobrych zdjęć i sceptycy mogą sobie popatrzeć i wyrobić własne zdanie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapię się na to zdjęcie i gapię i nie mogę przestać. Jaki to był piękny samolot!

 

image.thumb.jpeg.74a65bce7bfbf69a597a764285b5618c.jpeg

 

Żeby nie było, że tylko westchnienia starszego pana do piękności, to pokażę też zdjęcia będące podstawą do opracowania malowania Stanforda Tucka. 

Na tej maszynie 21 czerwca 41 wdał się w walkę ze zgrają Mietków i dwa zabił, a trzeciego osłabił. W wyniku uszkodzeń musiał jednak opuścić samolot nad Kanałem i wodować. Ciepło było, więc zdążyli go wyciągnąć z wody. 

 

 

Zdjęcia obrosły legendą. Podobno ktoś jedno widział, ale nie miał prawa go publikować. Okazało się, że są w domenie publicznej IWM Collections, ale źle otagowane i w zasadzie  niewidoczne. 

Nie ma zdjęć lewej strony. Tam jest tylko rekonstrukcja.  Zdjęcie gdzie widać kołpak stało się dla mnie inspiracją dla zbadania dokładniej poprzedniego samolotu tego pilota, znanego wszystkim z czerwonego kołpaka V6864, który jak się okazało nie miał wcale czerwonego kołpaka. 😎

 

 

image.jpeg.2fb25697a17c6f46532688b8dac0c8be.jpeg

 

image.jpeg.66327a546b37a0d4a78ef5935e6af38f.jpeg

 

image.jpeg.74ae05ceed8e61371940fefa58bf2fd6.jpeg

 

 

image.jpeg.2cf45e0525999c1eee75f97fc3cb15b3.jpeg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurriego też bardzo lubię, bardziej niż Złośnicę. A na IWM można znaleźć mnóstwo fantastycznych rzeczy, ale nie tam gdzie się ich szuka. Trzeba grzebać. Ostatnio znalazłem film z Malty, a w porcie stoi piękny amerykański lotniskowiec z Hellcatami na pokładzie. I to całe w ANA623. Parę klatek ale zawsze.

Edytowane przez barszczo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z soboty:

"Pierwszy model Hurricane Mk IIc w skali 1/48 został już sklejony z próbnych wyprasek. Wywołał spory entuzjazm na Warszawskim Festiwalu Babaryba 2023, gdzie modelarze mogli go zobaczyć na żywo na naszym stoisku.

Jesteśmy już na ostatniej prostej do wysyłki modeli zamówionych w przedsprzedaży. Dwie wypraski już są produkowane, a dwie pozostałe formy przechodzą ostatnie kosmetyczne poprawki. Wszystko poza częściami plastikowymi jest już gotowe: kalkomanie, instrukcje, maski i pudełka. Wydruki 3D do zamówień złożonych w przedsprzedaży czekają na półkach. Wysyłka zamówień zacznie się w przyszłym tygodniu. Promocyjną ofertę przedsprzedażową, w pakietach z bezpłatnymi wydrukami 3D, zakończymy w niedzielę 18 czerwca. Kiedy będziemy zamykać promocję, pierwsze modele będą już docierać do odbiorców."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.