Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Jostein napisał:

No fakt, 158 to dokładnie tyle samo, co 248...  A 93 to tyle samo, co 109.
Nowa matematyka a la Arma?

Szanowny kolego, mój komentarz odnosił się do specyficznych produktów Army i IBG tych z dodatkami 3D. Jeśli dla ciebie słowo "proporcjonalnie" i wyrażenie "dokładnie tyle samo" są ekwiwalentami, to chyba wagary na matmie i języku polskim się nie opłaciły.  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lord_karton napisał:

Szanowny kolego, mój komentarz odnosił się do specyficznych produktów Army i IBG tych z dodatkami 3D. Jeśli dla ciebie słowo "proporcjonalnie" i wyrażenie "dokładnie tyle samo" są ekwiwalentami, to chyba wagary na matmie i języku polskim się nie opłaciły.  :haha:

Szanowny kolego  z faktami się nie dyskutuje  . Jak chcesz coś porównywać ,bądź proszę  precyzyjny  !

I naprawdę na siłę musicie usprawiedliwiać tych ,,Januszy biznesu"??? ;wszak jesteście po drugiej stronie barykady -litości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lord_karton napisał:

Szanowny kolego, mój komentarz odnosił się do specyficznych produktów Army i IBG tych z dodatkami 3D. Jeśli dla ciebie słowo "proporcjonalnie" i wyrażenie "dokładnie tyle samo" są ekwiwalentami, to chyba wagary na matmie i języku polskim się nie opłaciły.  :haha:

Szanowny kolego, z wdziękiem omija pan ten prosty fakt, że Cobra bez jakichkolwiek dodatków kosztuje 106 złotych, zaś "Dora" z blachą fototrawioną (bo "gołych" zestawów IBG nie wypuszcza w ogóle) kosztuje 93 złote. Jeżeli w ogóle można tu użyć słowa "proporcjonalne" to tylko łącznie ze słowem "odwrotnie": im mniej w pudełku, tym cena wyższa. Zaś wspomniana Dora, która faktycznie dorównuje ceną wypustom Army to edycja... limitowana, przedstawiająca niszowy model prototypu. A takie już prawo rynku, że edycje limitowane, o dość niskich nakładach, są droższe od tych nielimitowanych.
Dwupak "Platzschutzstaffel" od IBG to wydatek 158 złotych, dwupak Cobra plus Wildcat od Army - 248. Tu już nawet odwrotnej proporcjonalności nie da się wypatrzyć nawet przez teleskop. Hubble'a. 90 złotych różnicy. Gdzie tu jakaś proporcjonalność?

 

Edytowane przez Jostein
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arma podaje cenę jak na obrazku za 2 modele + dodatki 3D -> 223,20 zł gdyby ktoś miał wątpliwości na co patrzę:

image.thumb.jpeg.e972cf6c109f7b821b68fb0ebbb9bf92.jpeg

Martola, Plastmodel i MojeHobby za jeden model IBG + dodatki 3D podają takie seny:

 

image.thumb.jpeg.1a390e7a3c2983b4234f1298f3bf577b.jpeg

 

image.thumb.jpeg.56be877f98d6a108f65cb4e076320043.jpeg

 

image.thumb.jpeg.5fea6da74f10ed14f81b78775233bd43.jpeg

 

Proporcjonalnie te zestawy kosztują tyle samo.  Generalnie jednak te ceny mnie nie interesują, interesuje mnie trend, a trend jest wzrostowy i pewnie taki pozostanie (dla ścisłości dodam, że 10-20 zł różnicy w cenie modeli nie robi mi żadnej różnicy przy zakupie detalicznym, przy zakupie hurtowym to zupełnie inna historia, ale ja nie kupuje w hurcie. Jeśli komuś to robi różnicę, to nie moje sprawa ja tu piszę o sobie. Dla mnie to hobby, a nie artykuły pierwszej potrzeby. Nie stać mnie na model Lancastera w 1:32 za kilka tysięcy (3200 Plastmodel) to go nie kupuję i nie jęczę na ten temat w internecie, a jak bym bardzo chciał go mieć, to bym sobie po oszczędzał przez 2 lata i bym go też nie kupił, bo byłby już pewnie o 1000 zł droższy :haha:).

Z teleskopem Hubble'a to mam koszulkę i bardzo ją lubię. :haha:

To tyle trolowania z mojej strony (w tym temacie :szczerbol:).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mojehobby.pl/products/P-400-ProfiPACK-Edition.htmlhttps://www.mojehobby.pl/products/P-400-ProfiPACK-Edition.html 99zł 1/48.

 

https://www.mojehobby.pl/products/P-39Q-Airacobra-48115907.html arma, 1/72. 101zł.

Tak tu tylko zostawię. Tu kaktus, tam kaktus... Natomiast filmik z poprzedniej strony dowodzi, że nasza Arma (lubię bo polska) nie robi 100% idealnych modeli. 

 

Edytowane przez Herod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się już przebijacie tym, ile i gdzie co kosztuje, to weźcie pod uwagę, że IBG w tym miesiącu podwyższa czy też już podwyższyło ceny (zapamiętało mi się 15%, ale mogę się mylić, rzecz do sprawdzenia), i różnice międzysklepowe z tego właśnie mogą wynikać: jedni jeszcze mają stare ceny, inni już nowe.
Eduard, nawiasem mówiąc, też zapowiedział podwyżkę od stycznia - patrz wstępniak:
https://www.eduard.com/out/media/distributors/leaflet/leaflet2023-01eng.pdf
Oby nie do poziomu cennika USD (który ma pozostać bez zmian), bo wtedy to dopiero niektórzy będą zszokowani (jak ktoś jest ciekawy, niech sobie porówna ceny Edka w polskich i amerykańskich sklepach).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszło...

Cytat: "W przyszły piątek 25 listopada zaczynamy promocję Black Friday, która potrwa do poniedziałku cyber Monday (28 listopada). Znajdziesz w niej przeceny większości produktów z rabatem nawet do 50% na wybrane modele. Oczekuj na więcej informacji.

 

Nasze prace na kolejnymi modelami trwają w zaciszu narzędziowni. Niestety presja inflacyjna daje się coraz bardziej we znaki. Zdecydowaliśmy się przesunąć wpuszczenie P-51D w skali 1/72 na późniejszy termin. Teraz koncentrujemy się na Hurricane Mk IIc w skali 1/48. Przewidujemy, że będzie gotowy w pierwszym kwartale 2023. Miejmy nadzieję, że nic już nie opóźni wypuszczenia tego modelu."

Koniec cytatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, letalin napisał:

A ja obstawiam, że Hurri 1/48 z AH będzie lepszy od Hurri 1/32 z Revella😎

A co pozwala wysnuć taki wniosek? Już w przypadku Cobry w 1:72 "miało być, a nie jest" jak śpiewała Urszula.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, letalin napisał:

A ja obstawiam, że Hurri 1/48 z AH będzie lepszy od Hurri 1/32 z Revella😎

 Lepszy - gorszy . Dokonujac wyboru i tak wezmę - bo czekam na tego hurka- model z AH.  Bo Nasz Producent . Nawet jak będzie róznił sie od "wzorca wyśnionego" brakiem jakichś nitów czy innych pierdółek ,  wokół których niektórzy robią g....oburze na cały polskojęzyczny internet ( i nie tylko).

Edytowane przez boberm1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jostein napisał:

Cóż, obserwując, co zrobiła Arma w temacie Wildcata i Airacobry w 1:72, to ja mam pewność, że wyjdzie kolejna bardzo droga chała.

Jestem pewien, że Ty nie będziesz zadowolony, ale ciekawić mnie będzie z jakiego powodu?😎 Będą w każdym razie dwa kółeczka ogonowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to się marzy żeby w AH spróbowali jeszcze kiedyś z modelem PZL Orlik.

Może akurat w PZL, w ramach redukcji, zlikwidowali stanowisko tego idioty, co nie wyraził zgody na robienie modelu... :twisted:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, letalin napisał:

Jestem pewien, że Ty nie będziesz zadowolony, ale ciekawić mnie będzie z jakiego powodu?😎 Będą w każdym razie dwa kółeczka ogonowe. 

A, to tym razem przestudiowali coś więcej niż tomik TBiU?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.