Skocz do zawartości

Lockheed F-104 Starfighter - "Opowieści dziwnej treści" , 1/72, Hasegawa, Revell


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, abtb napisał:

Temat ZAMKNIĘTY :szampan1:

Ale furteczka jest uchylona, tak że czekamy na uzupełnienia. I dzięki za tą robotę, mega projekt i bardzo fajnie było na to spoglądać :D .

Edytowane przez barszczo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 29.01.2024 o 21:27, barszczo napisał:

Ale furteczka jest uchylona, tak że czekamy na uzupełnienia.

 

Wykrakałeś :wink:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - słowo się rzekło :wink:

Będzie trudno, ale postaram się ogarnąć temat przed świętem każdego mężczyzny czyli pierwszym czerwca.

Skoro jeden osobnik ( @Grzes) już  "poległ" w tym warsztacie i musiał kilka dudków zostawić w Katedrze drohiczyńskiej to chyba pora i drugiego osobnika ( @Xmen) wysłać na pieszą pielgrzymkę :mrgreen:

Tak więc założenia warsztatowe:

CF-104 z  Zweibrücken + osieł

 

image.jpeg.a37d8d9d272e5fc7297d17993dfcd808.jpeg.18ac677cfb44fe1f0cebb02ddf73793f.jpeg

Jakieś figurki sprzęt lotniskowy postaram się ogarnąć z zestawu Hasegawy, osła się dokupi (drogie bydlę widać, że hodowane wg norm UE bo kosztuje prawie tyle co "śledź" :zly:

Oczywiście zrobię to z wielkim przymrużeniem oka z kilku powodów

- 104-ka będzie z numerem CAF 779  z Indianinem na sterze kierunku, bo taka mi się bardzo podobała.

- ludziki i osioł pewnie będą pomalowane tak raczej słabo bo w tym kierunku to ja jestem uzdolniony jak przedszkolak :haha:

W drugim podejściu, już takim bardziej realnym mam zamiar zrobić pierwszą włoska 104-kę. A właściwie egzemplarz, który został wybudowany w USA i po oblocie i demontażu został zapakowany w skrzynie i wysłany do zakładów Fiata, gdzie zmontowano go ponownie .

 

VKalAgu.jpg

 

L4pRI56.jpg

 

I tak jakoś będę sobie to lepił, bez zbyt ambitnego prowadzenia relacji:mrgreen:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje mi życzyć koledze powodzenia w budowie.

Jakby co to podjadę część trasy samochodem bo urlopu nie mam tyle by pieszo tam zajść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ZDRADA!!

Miało być po cichu,  ale jednak kolega @Kon_Bar pękł i uderzył znienacka "rękawicą konkurencji", skutkiem czego  zaburzył święty spokój w warsztacie :zly

No nic - na takie zagrywki daję stanowczy odpór :

 

Bjq1Mbd.jpg

 

xOOrlOX.jpg

 

i śmiałym krokiem podążam do lakierni - malowanie czas zacząć :lajkonik:

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, abtb napisał:

Miało być po cichu,  ale jednak kolega @Kon_Bar pękł i uderzył znienacka "rękawicą konkurencji", skutkiem czego  zaburzył święty spokój w warsztacie :zly

No ładnie, trzech na jednego :rozga:. Czekam na malowanki :super:.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się konkurencji nie wykańcza... Ja po miesiącu zaczynam kończyć CZWARTEGO! Migusia a tu "wraży" obóz wytacza aż trzy sztuki... Litości!

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 08:15, abtb napisał:

ZDRADA!!

Miało być po cichu,  ale jednak kolega @Kon_Bar pękł i uderzył znienacka "rękawicą konkurencji", skutkiem czego  zaburzył święty spokój w warsztacie :zly

No nic - na takie zagrywki daję stanowczy odpór :

 

Bjq1Mbd.jpg

 

xOOrlOX.jpg

 

i śmiałym krokiem podążam do lakierni - malowanie czas zacząć :lajkonik:

Tomek szykujesz kolejne 3  śledziki ?  Zapowiada się intetesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 22:44, abtb napisał:

Cóż - słowo się rzekło :wink:

Będzie trudno, ale postaram się ogarnąć temat przed świętem każdego mężczyzny czyli pierwszym czerwca.

Skoro jeden osobnik ( @Grzes) już  "poległ" w tym warsztacie i musiał kilka dudków zostawić w Katedrze drohiczyńskiej to chyba pora i drugiego osobnika ( @Xmen) wysłać na pieszą pielgrzymkę :mrgreen:

Tak więc założenia warsztatowe:

CF-104 z  Zweibrücken + osieł

 

image.jpeg.a37d8d9d272e5fc7297d17993dfcd808.jpeg.18ac677cfb44fe1f0cebb02ddf73793f.jpeg

Jakieś figurki sprzęt lotniskowy postaram się ogarnąć z zestawu Hasegawy, osła się dokupi (drogie bydlę widać, że hodowane wg norm UE bo kosztuje prawie tyle co "śledź" :zly:

Oczywiście zrobię to z wielkim przymrużeniem oka z kilku powodów

- 104-ka będzie z numerem CAF 779  z Indianinem na sterze kierunku, bo taka mi się bardzo podobała.

- ludziki i osioł pewnie będą pomalowane tak raczej słabo bo w tym kierunku to ja jestem uzdolniony jak przedszkolak :haha:

W drugim podejściu, już takim bardziej realnym mam zamiar zrobić pierwszą włoska 104-kę. A właściwie egzemplarz, który został wybudowany w USA i po oblocie i demontażu został zapakowany w skrzynie i wysłany do zakładów Fiata, gdzie zmontowano go ponownie .

 

VKalAgu.jpg

 

L4pRI56.jpg

 

I tak jakoś będę sobie to lepił, bez zbyt ambitnego prowadzenia relacji:mrgreen:

Nie przepadam za standardowymi kamuflażami bojowymi ale ten jest naprawdę interesujący. Całkiem ładnie się to prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Żeby nie było, ze se robię podśmi:bip:ki z konkurencji a sam leżę fujarą do góry :wink:

- wstępniaki:

XeMcS2Y.jpg

 

- uwielbiana przez kobiety koronkowa czerń:

JBj9OvL.jpg

 

oraz dyskretny urok stali:

3INekiA.jpg

 

:odlot:

Edytowane przez abtb
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Makaron i klonowy liść wymalowane. Pojawiają się też nieśmiało pierwsze akcenty kolorystyczne :wink:

8TBXL1D.jpg

 

OmwZaSt.jpg

 

:surfer:

 

Edytowane przez abtb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
14 godzin temu, mig napisał:

To gotowiec czy sam zrobiłeś?

I gotowiec, i sam malowałem :mrgreen:

Płytę wyciął mi kolega ( @Soris)  - odwzorowuje ona w skali 1/72 oryginalną płytę lotniska ze wszystkimi elementami (punkt uziemienia, odwodnienie), do tego wzornik do wymalowania linii.  Czyli w sumie gotowiec w jednym egzemplarzu specjalnie do "Ławicy śledzi"

 

A teraz pora na odrobinkę nowości w temacie:

- makaron

I3WAGlY.jpg

 

- klonowy liść

SBV37xj.jpg

 

- kebab

RzFI5VE.jpg

 

IqS5GRN.jpg

 

:surfer:

Edytowane przez abtb
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.