Skocz do zawartości

Mig-29 IBG Polish force


p2288

Rekomendowane odpowiedzi

Po nieudanym jednak migu23 czas na luźniejszy warsztat. Wybór padł na miga 29 polskich sił powietrznych od firmy IBG (gorąca nowość). Mig  ma aż 400 kalkomanii. Zakupiłem wersję limitową więc w zestawie były 3 elementy kokpitu z druku 3d (żywica). Model nie ma praktycznie detali fotela ani kokpitu.  Po oględzinach modelu postanowiłem dokupić żywiczny: fotel, drążek pilota, rurka pilota, silniki i to chyba tyle na razie. Model wykonam 1:1 jak jest na pudełku ( zakochałem się w tym malowaniu i braku rakiet) 

      

IMG_20221021_163040_286.jpg

IMG_20221021_163054_928.jpg

IMG_20221021_163119_945.jpg

IMG_20221021_163149_667.jpg

IMG_20221021_163223_910.jpg

IMG_20221021_163256_765.jpg

IMG_20221021_163306_885.jpg

IMG_20221021_163318_682.jpg

IMG_20221021_163353_750.jpg

IMG_20221021_163410_834.jpg

IMG_20221021_163405_674.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przydałoby się więcej staranności w pisaniu... 

2 godziny temu, p2288 napisał:

Mig-29 IBG Polish force

MiG-29 Polish Air Force

 

2 godziny temu, p2288 napisał:

polskich sił powietrznych

Polskie Siły Powietrzne (pisane z wielkich liter) to nie tu i teraz.

Obecnie mamy Siły Powietrzne RP.

 

Jakbyś chciał odsprzedać, to chętnie wziąłbym kalki do n/b 115 z bocianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzespozwolę się nie zgodzić z poprawką drugiego cytatu, polskie siły powietrzne zostały napisane małymi literami, więc nie oznaczają nazwy własnej. Mamy też w Polsce wojska pancerne, więc powiemy o nich, że są to polskie wojska pancerne (nie np. czeskie). Może (raczej na pewno) niechcący, ale p2288 nie popełnił błędu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, giberes napisał:

pozwolę się nie zgodzić z poprawką drugiego cytatu, polskie siły powietrzne zostały napisane małymi literami, więc nie oznaczają nazwy własnej.

Jak to powiedział mistrz Kobuszewski: "no, może i dobrze" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw od Trumpetera, więc popatrzę na warsztat. Przeglądając ramki doszedłem do wniosku że z detalem nie jest tak wcale słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grzes napisał:

Obecnie mamy Siły Powietrzne RP.

 

13 godzin temu, giberes napisał:

@Grzespozwolę się nie zgodzić z poprawką drugiego cytatu, polskie siły powietrzne zostały napisane małymi literami, więc nie oznaczają nazwy własnej. Mamy też w Polsce wojska pancerne, więc powiemy o nich, że są to polskie wojska pancerne (nie np. czeskie). Może (raczej na pewno) niechcący, ale p2288 nie popełnił błędu.

A w czasach, które prezentowane są w modelu, nazywały się one Wojskami Lotniczymi i Obrony Powietrznej 🙂

Edytowane przez Wymysl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grzes napisał:

Jak to powiedział mistrz Kobuszewski: "no, może i dobrze"

Może i może... . Forma polskie siły powietrzne, jako kolokwializm pewnie ma prawo zaistnieć, ale formalnie nic nie oznacza. No ale z drugiej strony, wiadomo o co chodzi.

Siły Powietrzne RP i PSP to  nie są odpowiedniki. Odpowiednikiem Polskich Sił Powietrznych są/były wspomniane Wojska Lotnicze. Określenie  siły powietrzne dla tego rodzaju formacji jest, jak na razie, używane wyłącznie w przypadku polskiej wersji nazwy Polish Air Force działających przy RAF w czasie IIwś. To oznacza, że samo RAF i inne AF tłumaczy się używając formy: wojska lotnicze. Ciekawostka, na którą  w zasadzie i tak nikt nie zwraca uwagi.

 

Bawimy się tu semantyką, a mnie bardziej interesuje ta rurka pilota. Aż się boję dopytać... .

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, greatgonzo napisał:

Określenie  siły powietrzne dla tego rodzaju formacji jest, jak na razie, używane wyłącznie w przypadku polskiej wersji nazwy Polish Air Force działających przy RAF w czasie IIwś.

Coś chyba nie do końca...

Dla tamtego okresu, używane jest określenie: Polskie Siły Powietrzne (na zachodzie).

Obecnie funkcjonuje nazwa: Siły Powietrzne

SilyPowietrzne.png.393d8348abdc40e61405ce7541a7192b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, greatgonzo napisał:

Bawimy się tu semantyką, a mnie bardziej interesuje ta rurka pilota. Aż się boję dopytać... .

 

Nie lękaj się. Być może nie uda się jej dokupić.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greatgonzo napisał:

 

Bawimy się tu semantyką, a mnie bardziej interesuje ta rurka pilota. Aż się boję dopytać... .

Pilot, też człowiek, jakieś ujście te płyny muszą mieć :szczerbol:

To na pewno literówka "I want to belive"👽

No i oczywiście jestem ciekawy samego modelu, bo w planach jest.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kapsel napisał:

Mam zestaw od Trumpetera, więc popatrzę na warsztat. Przeglądając ramki doszedłem do wniosku że z detalem nie jest tak wcale słabo.

Nie jest, nie jest. Zaskakująco wdzięczny w pracy model. Polecam! 👍

Do swojego dokupiłem dysze silnika Edka i malutką, tanią blaszkę (20 zł!) Edka  do modelu bodjaże Italeri. Uważam, że to opcja rozsądna i warta rozważenia, jeśli się nie chce wydać majątku na waloryzacje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzes napisał:

Dla tamtego okresu, używane jest określenie: Polskie Siły Powietrzne (na zachodzie).

Obecnie funkcjonuje nazwa: Siły Powietrzne

 

5 godzin temu, greatgonzo napisał:

Siły Powietrzne RP i PSP to  nie są odpowiedniki. Odpowiednikiem Polskich Sił Powietrznych są/były wspomniane Wojska Lotnicze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ruski musi Ruskie sklejać!! (chodzi o pochodzenie samolotu nie służbę) Pierwsze koty za płoty! Najpierw zajmę się blachami do miga od italeri za 20 dychy. Blachy pasują "tak se" ale tragedii nie ma. Najpierw zająłem się fotelem którego detale wyciąłem specjalnym kwadratowym ostrzem w ręku oraz przeszlifowałem po czym przykleiłem boki fotelu zrobione z 4 innych elementów (patrz. zdj) Przykleiłem łatwiejszą wersję pasów która składa się z 4 elementów. Zrobiłem tak iż na więcej pasów nie było miejsca XD. Po czym odciąłem ???to coś??? z tyłu kokpitu oraz wkleiłem płytę PE na której będzie właśnie ????to coś???(obstawiam radiostacja) ale w wersji fototrawionej. Płyta trochę wystaję ale jutro to zeszlifuję. PozdrawiamAL9nZEX5VAFTgoxGzY6SJ0_6HXzuqt6kNYYe2WKv2732TARKBGVcbTJmfvcZhNp4pl3Ok-06MVkGIfOZovs05b3g1HsIgMN--OgaOSJYvTH9GaN-SN0pdlHh4oLX9hOucGAlHLtImFqLtV9gV_CNJ7XUIzFt=w1294-h970-no?authuser=0AL9nZEWdo3CEGIJlDI2Kt2xVZZKGyOxOrrWpdX6OdVKbhpJ4RJjKjAcQns9Tt2miOiRjmN3t1xETNCI_9aQIAV3IzF-YnaIH2GE52DU5KOtQuOzAwiwPZAbUj9KTrB-vyhsCOFjzFp2gcPcZkbMcz82qkcRj=w728-h970-no?authuser=0AL9nZEWT5oEyaXJUpPTR767T2DEicXGB31nbBc1LsoJ4aqztjpOCSpZjHru1wVistTkn4TM4qFVvcS0bdN2xa1px1lqHgW1Yv1zUEnbpPLj0WGJ8WgJ_ImTffjdevpWCys_SuJZO1k0VuEcZZR0kiShMnN7X=w1294-h970-no?authuser=0AL9nZEUP7ZXjWyQSML2Z743yMR6nSasaPAc5EgOLshxtH0Cuo7YS1MuhJY74EZETFxLj4Sghy8tXDfLtDrG3PsYA8qv4AaRuh-j-TcNq9So0RobpymgajhDh5hwZwXgfa9v7u8h8usdTR7Gz7M9lsrqf2q-c=w1294-h970-no?authuser=0AL9nZEVxIr6HwdaE3vhB2zzvLoJD4i3-CEJdsRORsKKVW5dOecyEx-atJhB5PiKIQTy5gh62DRK18PXT7NYkBTFRJmLKMcTF6niJ1Z3mtNJWoGZ-21vR5OhgL7JvPLpNUktu_RSyhJsbw8xXjVWz9EiWaXvY=w1294-h970-no?authuser=0

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel wygląda fajnie. Przymierzałeś go do wanny i cały kokpit do kadłuba? Szkoda by było gdyby coś nie pasowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mogę tyle powiedzieć, ni detali ni spasowania. Elementy z druku 3d nie pasują do kokpitu. Ale wszystko na spokojnie, mam kilka miesięcy na niego pomimo tego że jest mały.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta pod radiostacją jest dość poszarpana za co przepraszam ale wynika to z mojego błędu przy szlifowaniu. Radiostacja liczy 13 elementów.  

 

 

AL9nZEWtF-1yoEZBYarTWjxIfQa84pmYvtIxgWDt19lbp9q7OqAenjv5ABYpjGdt4Obg_D7eYx_0SlzC4gHOYw6RKd_2LCfHKJKgAAEKIFbqd6mBK5C2tdWJzFddVbuDRo6HIlvJLGz8kFzp6M5IpNPM6HK7=w1294-h970-no?authuser=0AL9nZEVWtljKK9KxG-eWosMRVml_zrwzletdLAOBAL9nZEWSqu8ULZQVU-I3C653qcDaXhDzUb3pFbDj

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ładnie poradziłeś sobie z tą blacharką. Jestem ciekaw czy to się zmieści pod szkłem.

Teraz trzeba będzie ładnie wygładzić kadłub w obrębie skrzynki bezpieczników.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fb chyba już odpisałem Panu ale nie jestem pewny czy to ta sama osoba. Prawda, jest to dźwignia otwarcia kabiny lecz ja wykorzystałem to by odwzorować inną dzwignię. Jest to co prawda element fotela lecz gdybym go tam przykleił fotel by nie wszedł w kokpit. Wolałem przykleić na ścianę co i tak finalnie będzie wyglądało jak element fotela. Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „01:33 GAWRONSKY.com-Pan.. GAWRONSKY Pan... gawronsky. com GAWRONSKY”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.