Skocz do zawartości

1:35 Jugosłowiański warsztat teciakowy - 2x T-34-85


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Nie wiem, czy był jakikolwiek T-34-85 nieprzemalowany przez JNA na swój kolor. 

Trafiają się jaśniejsze i ciemniejsze, niemniej ogólna zasada jest taka, że im starsza farba SMB tym jaśniejsza i bledsza. 

 

Inna sprawa to jakość przemalunków, przez co po 30 latach użytkowania wiele z tych czołgów wyglądało tak:

336542370_1240700846543863_3252444214027736641_n.thumb.jpg.ed3280b56db80be3c1d7f8dc5af533be.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zbierałem kwity na Marinę, mam coraz więcej zdjęć chorwackich wozów, ale też nie mogę się jakoś przemóc... Nie przemyślałem, że tu będzie podobny problem. :D

 

Ale mimo to zainwestowałem ostatnio w literaturę przedmiotu, może się czymś zainspiruję. :Piwo: 

image.thumb.png.2d4f6accc96b4c060a65fe4daa4d5807.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie merytorycznie jest super, centki historyczne, nawet najbrzydsze malunki potwierdzone fotkami ogląda sie bardzo fajnie w warsztatach i galeriach.

 

Co do bazy to myślę ze Twoje naprawdę wybitne modele stają sie dosc monokolorystyczne jeśli idzie o bazę i przez to powtarzalne, ja wiem że miejsce i klimat te same ale przez to tracą na atrakcyjności. Z tego co widze to z reguly jest to wariacja z tamiya cockpit green. Myślę ze mógłbyś zmienić tą bazę bardziej w stronę flat green z bialym i żółtym albo z olive, duzo tych pojazdów bylo bardziej ciemne lub oliwkowe. Te żółte centki wyglądałyby lepiej na takiej bazie bardziej żółtej. Odcieni ruskiej zieleni jest x... Wiadomo ze ciemna zieleń zle się sprzedaje na modelu i niestety ona b często była ta bazą.

 

Nawiasem...czekam na jakaś podstawke z tymi znakami miniartu:) osobiście uważam ze w tych ich setach jest za duża cena w stosunku do zawartośći.

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jerzype napisał:

Z tego co widze to z reguly jest to wariacja z tamiya cockpit green.

 

No nie, bo tu akurat bazą jest Pale Green AK RC, więc (prawie)zupełnie inny kolor. 😉 Kolor Tamiya stanowił dla mnie ostatni raz bazę jakieś trzy modele temu. 

Do odcienia też się proszę tak znowu nie przywiązywać - po filtrach i brudzeniu zmieni się jeszcze bardziej. Jak mi będzie pasował bardziej żółty, to takie filtry dostanie i się nasyci :)

 

No i jeszcze raz powtarzam - moje modele nic nie mają do ruskiej zieleni, chyba, że akurat wychodzi ona jako kolor bazowy, pod nowym kolorem SMB - nic nie poradzę, że był jasny, płowy i płowiał z każdym rokiem na słońcu. 😉

Jak trafi mi się oryginał w ciemniejszym jego odcieniu to obiecuję to zaakcentować. :)

No i ostatnia rzecz - mam wszystkie te modele cały czas na swojej półce i postawione koło siebie naprawdę nie są aż tak monotonne i jednokolorowe. 😉

 

8 minut temu, jerzype napisał:

Nawiasem...czekam na jakaś podstawke z tymi znakami miniartu:) osobiście uważam ze w tych ich setach jest za duża cena w stosunku do zawartośći.

 

Znaki będą i na podstawce pod tego T-34 i pod Unimoga 404 - a propos, Unimog będzie bardzo ciemno zielony. 😉

Cena... i tak i nie. Sam bym pewnie nie kupił tego zestawu bez wyraźnej potrzeby (np. muszę mieć znaki, bo tak mam na zdjęciu oryginału), z drugiej strony, jak już się kupi, to nie wiem ile modeli trzeba zrobić, żeby zużyć cały zestaw. Więc to inwestycja na lata. 😉

 

Pozdrawiam! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć, 

 

Model żyje i się powoli maluje. Miałem wielkie nadzieje związane z rozpoczęciem weatheringu - w sensie, że ta pstrokacizna zacznie jakoś wyglądać - i chyba jest światełko w tunelu. Tylko jeszcze nie wiem, czy to nie nadjeżdżający pociąg. 😉

 

Model jest po lakierze półmatowym, odpryskach jasnych/ciemnych, delikatnych filtrach - Flat Earth i Yellow Green - oraz podmalówkach brudków i syfków z Flat Eartch i czerni. Czyli w sumie model się pobrudził, choć jeszcze nie ma tu ani jednego olejnego/akrylowego specyfiku do weatheringu.  :wink: 

 

lcn22Lk.jpg 

1SfO4Xs.jpg

 

Efekt jest mocno kontrastowy, ale spokojnie -z kolejnymi warstwami się wyrówna. A tymczasem - czas na wash. 

Pozdrowienia! 

 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Witajcie, 

 

Trochę wody w Wiśle znowu upłynęło, ale model powoli się materializuje w formie jednego kawałka tworzywa. 

 

Błoto.  Wykonane z AK Splatter Effects wymieszanego z ziemią z pola. Pokolorowałem wstępnie dwoma kolorkami Tamiya - częściowo kładłem je na lakier do włosów, żeby nieco ich zmyć. 

 

m5GM44e.jpg

 

Później wannę, gąsienice i koła domalowałem emaliami AK/Ammo. 

VguaXaz.jpg

 

Po wyschnięciu wyszedł całkiem stonowany, ale fajny i urozmaicony efekt. 

 

fJsghk0.jpg 

Wreszcie nadszedł moment, w którym mogłem teciaka złożyć do kupy i zacząć przymierzać bambetle. 

 

KDjFOV0.jpg 

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model złożony do kupy. Okrutna mordęga była z dopasowaniem wszystkich gumowych osłon. 

 

6RXsOxA.jpg

 

Model niby jakby już gotowy, ale jeszcze zostało sporo pierdół do ogarnięcia. Trzeba dokurzyć, dordzewić itd. itp... 😉

 

eCR8W2Y.jpg

 

Pozdrowienia! 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem tego projektu. 

 

Zastanawia mnie tylko czemu przednie fartuchy są takie czyste, czy będą jeszcze kurzone, żeby dopasować je do reszty?

 

Bardzo się odcinają. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, WPR napisał:

Jestem fanem tego projektu. 

 

Zastanawia mnie tylko czemu przednie fartuchy są takie czyste, czy będą jeszcze kurzone, żeby dopasować je do reszty?

 

Bardzo się odcinają. 

 

No tak, przecież napisałem. :wink:

41 minut temu, Kamil K. napisał:

Trzeba dokurzyć, dordzewić

 

Jakoś lepiej mi się pracuje nad większością takich rzeczy, jak model mam już w jednym kawałku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rewelacja! Super wygląda 😊 Widziałem że zbierasz materiały do chorwackich pojazdów. Dostałem od jednego modelarza z Chorwacji bardzo uprzejmego, klika pdf  chyba książek lub magazynów . Jeden z nich właśnie mi podesłał który posiadasz w kolekcji.  Mega sprawa. Jak będziesz zainteresowany mogę tobie wysłać.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wojtek78555 napisał:

Rewelacja! Super wygląda 😊 Widziałem że zbierasz materiały do chorwackich pojazdów. Dostałem od jednego modelarza z Chorwacji bardzo uprzejmego, klika pdf  chyba książek lub magazynów . Jeden z nich właśnie mi podesłał który posiadasz w kolekcji.  Mega sprawa. Jak będziesz zainteresowany mogę tobie wysłać.

Takie rzeczy przyjmuję zawsze chętnie i w każdej ilości. Odezwę się na PW. 🙂 Dzięki! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie, 

 

Wymalowałem rdzawą bazę pod zdrapki. Ten pojazd muszę bardzo brutalnie potraktować lakierem do włosów - a przynajmniej taki jest plan. 

 

Tzaojx2.jpg 

2v4lTeG.jpg

 

Jednocześnie do magazynku teciaków i pojazdów teciakopodobnych dołączył ten model: 

37886_rd.jpg.3aef37af6a698d4f58fa1d304d6e5bed.jpg

... a moje plany zakładają kupno jeszcze jednego oraz T-34/85 z AFV Club... :roll: nie wiem, kiedy ja to wszystko skleję i pomaluję, bo pomysłów jest więcej niż czasu, a przecież w magazynku czekają też inne modele... :D

 

Pozdrowienia! 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałkany wychodzą rewelacyjnie!!!! Zwykłe T-34 przerobione na fantastycznie wyglądające pojazdy, zmęczone działaniami wojennymi. Mam nadzieje, że zdążysz na BABARYBĘ 2024.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Bałkany wychodzą rewelacyjnie!!!! Zwykłe T-34 przerobione na fantastycznie wyglądające pojazdy, zmęczone działaniami wojennymi. Mam nadzieje, że zdążysz na BABARYBĘ 2024.  

Zawsze lubiłem T-34, a w wydaniu z krajów byłej Jugosławii są faktycznie strasznie fajne dla modelarza. :)

 

Co do Babaryby, to mam taką nadzieję - fajnie by było się wreszcie gdzieś wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.