Skocz do zawartości

1:35 Jugosłowiański warsztat teciakowy - 2x T-34-85


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem, 

Czasu pieruńsko mało, ale jakoś dowlokłem się do - prawie - końca bojów z kadłubem. 

 

DwyypNv.jpg

 

Bojów, bo ten Miniart to taki... no niby ładny, ale im dłużej go kleję, tym bardziej uważam, że to nie jest model do sklejania na lajcie. Ciągle coś trzeba mierzyć, poprawiać, czasem coś nie do końca pasuje, czasem, jest totalnie bez sensu rozdrobnione. Specyficzny kawał plastiku. 

 

gI94nrO.jpg

 

Poskładany na sucho do zdjęć. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
13 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Za te czołgi to, państwa bałkańskie autorowi, powinny ufundować wczasy all inclusive w Chorwacji!!!!

Raczej np: Krupajsko Vrelo bo wydaje się, że serce bije po drugiej stronie  :)   a może się mylę, wtedy przepraszam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Za te czołgi to, państwa bałkańskie autorowi, powinny ufundować wczasy all inclusive w Chorwacji!!!!

Znając specyfikę rejonu, to raczej za te czołgi to bym dostał po głowie w Chorwacji i połowie BiH. :mrgreen: 
Ale spokojnie, będzie kiedyś w końcu coś też i z drugiej strony... 

 

5 godzin temu, chorąży napisał:

Raczej np: Krupajsko Vrelo bo wydaje się, że serce bije po drugiej stronie  :)   a może się mylę, wtedy przepraszam ...

Serce bije po polskiej stronie. :wink:  Im więcej wiem o rozpadzie Jugosławii, tym mniej utożsamiam się z którąkolwiek ze stron. W sumie to nigdy się nie utożsamiałem. 🤔 
Dotychczasowe wybory modelarskie były podyktowane wyłącznie tym, jaki pojazd mi się kolorystycznie podobał. Jak uznawałem, że może być z tego fajny model, to brałem się do roboty. 

 

A że nie przemawia do mnie 90% pojazdów wysprejowanych w jakieś dziwne kolory, to i wybór mi się zawęził... :D  Ale jak już się rzekło - będzie niedługo i coś z HV i z ArBiH. Mam nadzieję. 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Drugi teciak gotowy do maziania. 😉 

Nic już więcej nie wymyślę - no, może poza podmianą kijowego lejka i za małej trójkątnej bańki. Niedługo, mam nadzieję, tekst z budowy będzie na KFS-miniatures. 

 

Do zdjęć połapałem wszystko na blu-tack. Nawet z grubsza przypomina oryginał. 😉

r8K4Ptg.jpg

 

IegsdJx.jpg

 

eBDeGz0.jpg

 

hfeousv.jpg

 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powoli malujemy... 

Cóż... muszę przyznać, że nieźle wkopałem się z tym modelem... :D

Odtworzenie kamuflażu, który choć kolorowy i ciekawy to - obiektywnie mówiąc - w rzeczywistości był brzydki jak noc i namalowany byle jak praktycznie mnie przerosło...

Przemalowywałem ten kamuflaż 2-3 razy, kombinując z aerografem, pędzlem, lakierem do włosów... ostatecznie jest to połączenie lakieru do włosów, aerografu i poprawek pędzlem.

Jestem niesamowicie ciekawy (i przerażony jednocześnie...), co z tego wyjdzie po weatheringu. Na razie - jest źle. Ale w sumie tak powinno być - taki paradoks.:mrgreen:

 

HFb0Bze.jpg

 

gdjo7ZC.jpg

 

Fqi8DLq.jpg

 

Pozdrowienia! 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy wydawało mi się na początku, że wyjdzie "nijaki model", bo tak to się prezentowało na historycznych zdjęciach.

Myliłem się, to co widzę, wychodzi świetny i bardzo efektowny model.

Jestem po raz kolejny pod wrażeniem doskonałej modelarskiej i historycznej roboty...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.