Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie cudo na Allegro, co możecie o tym powiedzieć:

AEROGRAF Z REDUKTOREM

 

Szczerze kolego to ja nie polecam tego aerografu, oczywiscie kompresor jest dobry ale aerograf nie. On zamiast malowac to minimalnie pruszy. Moim zdaniem te aerografy co maja zbiorniczek na dole i co musza zassysac farbe nie nadaja sie (te aerografy tansze). Rob jak uwazasz ale ja bym nie brał takieko bo juz sie przejechalem na takim czyms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te 500 razy to byla przenosnia, rzecz jasna. Pytanie o identyczny zestaw zadal kolega Tenggeri dokladnie 4 posty przed Twoim (pierwszy link). Tylko o to mi chodzi. A podobne pytanie padlo jeszcze conajmniej kilka razy w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mądrych kolegów Administratorów o usunięcie moich głupich postów. Zawarte w nich głupie pytania już usunąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Starzy Wyjadacze,

wybaczcie koledze Grzesiowi i innym, ale musicie zrozumiec - aerograf to powazny zakup i trudny. Ta trudnosc wynika z faktu iz nie jest to uzadzenie powszechnego uzytku (jak telewizor zy odkurzacz) i w zwiazku z tym malo kto sie na tym zna.

 

Rozumiem wasza irytacje ale co ma zrobic biedny czlowiek ktory sie nie zna ???

 

Wiem, zaraz powiecie ze "wyszukiwarka nie gryzie" albo cos w tym stylu, ale - znowu musicie zrozumiec:

czytanie postow sprzed paru miesiecy to nie to samo co zagajenie aktualnej rozmowy, tym bardziej ze tam sa linki do aukcji na alergo ktore juz dawno nie dzialaja, wiec czlek nawet nie wie o czym jest mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup lepiej EW770 i nie kombinuj

 

Wyżej macie odpowiedz jaki aero kupić w taniej cenie . Wszystkie te aero za 40 zł , które wyglądają jak strzykawka z wkręconym słoikiem nadają się ledwo do malowania dużych powierzchni i przy okazji pokoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem gdzies wczesniej, z parametrow producenta wynika, ze zasilisz tym praktycznie kazdy aerograf.

Wady tego rozwiazania to, najprawdopodobniej duza glosnosc (nieprzyjemne, drazniace terkotanie) i niezbyt duza trwalosc, brak regulacji cisnienia i automatycznego wylacznika. Przy odrobinie szczescia moze Ci troche posluzyc.

No i pytanie podstawowe: Czy masz zrodlo zasilania 12V i wydajnosci ok. 10 A (o mocy tego urzadzenia nic nie wiemy, a wiec i poborze pradu tez nie, ale szacuje to na ok 10-12A).

Samych przerobek jest niewiele. Wystarczy zaopatrzyc przewod powietrzny w adapter pozwalajacy polaczyc go z Twoim aerografem i dolozyc np. wylacznik nozny pradu.

Chetnie sam poslucham opini kogos, kto juz czegos takiego uzyl bo opinie z pierwszej reki sa zawsze najbardziej wartosciowe.

 

 

Wiem, zaraz powiecie ze "wyszukiwarka nie gryzie" albo cos w tym stylu, ale - znowu musicie zrozumiec:

czytanie postow sprzed paru miesiecy to nie to samo co zagajenie aktualnej rozmowy, tym bardziej ze tam sa linki do aukcji na alergo ktore juz dawno nie dzialaja, wiec czlek nawet nie wie o czym jest mowa.

 

misio-jedi, z ust mi to wyjales. W koncu, gdyby dobrze poszukac to wszystko juz bylo. Jak nie tu, to gdzie indziej. Jedynym dynamicznym dzialem bylby w ten sposob dzial in-box'ow. Idea forum zostalaby, moim zdaniem, zniweczona. Kazdy, kto sie rejestruje szuka, przede wszystkim, kontaktu, nie tylko linkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zaraz powiecie ze "wyszukiwarka nie gryzie" albo cos w tym stylu, ale - znowu musicie zrozumiec:

czytanie postow sprzed paru miesiecy to nie to samo co zagajenie aktualnej rozmowy, tym bardziej ze tam sa linki do aukcji na alergo ktore juz dawno nie dzialaja, wiec czlek nawet nie wie o czym jest mowa.

 

misio-jedi, z ust mi to wyjales. W koncu, gdyby dobrze poszukac to wszystko juz bylo. Jak nie tu, to gdzie indziej. Jedynym dynamicznym dzialem bylby w ten sposob dzial in-box'ow. Idea forum zostalaby, moim zdaniem, zniweczona. Kazdy, kto sie rejestruje szuka, przede wszystkim, kontaktu, nie tylko linkow.

 

Szkoda tylko, że oprócz użytkowników niektórzy administratorzy o tym nie wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sledzilem ten watek i idac za Waszymi radami zdecydowalem sie na kupno aerografu ew-770 i jestem z niego bardzo zadowaolny. Niestety ale pojawil sie pewien problem-musze dokupic do niego kompresorek Do tej pory uzywalem butli ale jak wiadomo jest to sprawa mocno nie oplacalna. Wiem ze najlepszy bylby ten:

http://www.allegro.pl/item289056327_kompresor_ma_1000_z_reduktorem_do_aerografu_.html

ale juz kupno aero mocno nadwatlilo moje fundusze i stad moje pytanie czy kompresor do pompowania pilek cos w tym stylu:

http://www.allegro.pl/item290035295_kompresor_pompka_sprezarka_samochodowa_12v_lampa.html

by sie nadawalo i czy potrzeba by bylo duzo przerobek?

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi

 

Pozdrawiam Piotrek

 

 

Kolego z mojego doświadczenia lepiej kupić już "gotowy" kompresor niż przerabiać jakieś pompki. Powód A pompka może być mało wydajna a potrzeby aerografu zbyt wysokie

B do "kompresora" musisz dokupić odwadniacz to ok 10-40 zł

C dodatkowo potrzeba kupić zlączki ok 50 zł

 

zależy co jak potrzebujesz, ja korzystam z kompresora warsztatowego , odwadniacz podpinam od razu pod szybko złączkę i mogę malować bpo reszta jest już poskręcana i złożona.

 

Na Twoim miejscu kupiłbym już sprawdzony kompresor modelarski niż pakował się w jakieś pompeczki które często są o kant rozbić . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No wlasnie. Pseudoiwata. Tp chcialem wiedziec. Dysze i igly do tych aerografow kupisz w sklepie eHobby (www.ehobby.pl). W tym momencie strona sklepu jest w konserwacji i nie dziala, ale jutro juz pewnie sklep bedzie normalnie funkcjonowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie typu "krótka piłka":

 

Ab 1007 czy EW 770?

 

Pod względem cena/jakość do malowania w 1/72. I faktem że jestem leworęczny a w AB 1007 widzę że zbiorniczek montuje się jakoś bocznie od prawej?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź też jest chyba krótka:

Co kto woli

 

Z tego co czytam na forach to jedni mają ab 10xx inni ew 770 (o tych z lepszymi nie mówię:P) i obie te grupy użytkowników są zadowolone ze swoich aerografów. Ja mam ew 770 i oczywiście także jestem zadowolony. Co do zbiorniczka w ab 1007 to jego się faktycznie podłącza z prawej, ale jest także powiedzmy ab 1004, który to ma już zbiorniczek zamontowany na stałe jak ew 770. Wydaję mi się, że co nie weźmiesz to będzie dobre. EW770 ma tylko nacinany - jak to pisał reggy w swoim poradniku - kapturek, a niektórzy lubią zatykać palcem wylot aero aby mieszać farbę wprowadzając w taki sposób powietrze do pojemniczka na farbę Ja się obchodzę jakoś bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście tani, to polecam aerograf Revella. Jeśli dobry, to już nie tani...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Jakiś czas temu kupiłem (za prawie darmo) pierwszy aerograf – ustrojstwo białoruskiej firmy Eton, nazywane powszechnie „Ruskiem”.

 

http://www.eton.by/productions/22

 

Mam takie trochę banalne pytania, związane z jego eksploatacją:

- do czego służy tylna śrubka (wewnątrz styka się ona z tyłem iglicy i sprężynką)?,

- jak malować cienkie linie? (mi najcieńsze wychodzą o szerokości… 1,5 cm!).

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srubka z tylu sluzy do ustawiania maksymalnego przesuwu iglicy. W ten sposob mozna ustawic maksymalna ilosc farby (wg naszych potrzeb) podawanej do do dyszy.

Zrob eksperyment i dokrec srubke na maksa Nie bedziesz mogl nacisnac spustu farby. Potem odkrecaj stopniowo w lewo, a zobaczysz roznice.

 

Co do cienkich lini, to musisz poczekac na specjalistow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.