Jump to content
Piots

Aerograf

Recommended Posts

Witam , chciał bym zapytac , a w zasadzie sie poradzic o aerograf taki ktory jest dokładny ma mały promien natrysku i ktorym bym mógł cos namalowac . Nie orjętuje sie w tych sprawach wiec prosze o pomoc

Z góry dziekuje

KRUGER_MAN

i ktorym bym mógł cos namalowac .

Każdym można coś namalować! Sam mam ten aero którego link pokazał Dumo jeszcze go nie używałem ale słyszałem z opinii kolegów którzy mówią że jest bardzo dobry .

dokładny rysunek z detalami ;)

Dużo litrów farby upłynie od zakupu nowego aerka do opanowania go na tyle, żeby farba była tam gdzie chcemy... Z ręki nie jest tak prosto malować detale. A maski nie zawsze się nadają. Trudna to sztuka. Też mam EW770 i zwykłą pseudo-iwatkę i raczej wolę tą drugą. EW770 mi jakoś pluje czasem (a wszystko wydaje się proste i nieuszkodzone).

EW770 mi jakoś pluje czasem

Spróbuj sobie przy malowaniu jakąś farbką na karton co chwila regulować dyszkę ( tylko ostrożnie, żebyśnie złamał tak jak ja :D:D ), aż do mometu kiedy przestanie pluś, powinno pomóc.

P.S

Też polecam tego EW770.

Sam mam aero EW770 w sumie to jestem z niego zadowolony posiada on wszystkie wady i zalety poprzednich pseudo iwat , dobrym rozwiązaniem jest blokada skoku iglicy , możliwość regulacja ciśnienia, a to wycięcie w okolicach spustu to też przydatny patent. Najgorszą wadą dla mnie jest ostatni pierścień osłaniający iglice ma on takie wycięcia w kształcie trójkąta i przez to nie możliwe jest już zatkanie wylotu aero palcem w celu przepłukania , trzeba cofać iglice i odkręcać ten pierścień.

kształcie trójkąta i przez to nie możliwe jest już zatkanie wylotu aero palcem w celu przepłukania

Dlatego przekręcam na ten czas końcówkę od starszej piwatki. Ale fakt - wielkie to utrudnienie. Ciężej utrzymać aero w czystości.

A powiedzcie mi Panowie po co jest ta śroba od spodu? Mmozliwość podłaczenia dolnego zbiorkiczka, czy ułatwienie w czyszczeniu?

Oraz drugie pytanie czy dysza i iglica będą pasować ze starszego modelu z dysza 0.3mm (taki mam z bocznym zbiornikiem)?

MarCiu

Dobra a teraz ja mam tez małe pytanko? Czym czyścicie aerografy? Może ktoś z was zna jakiś magiczny płyn:)

Magiczny płyn do czyszczenia aero znajdziesz w drogerii kosztuje 1.50 i nazywa się zmywacz do paznokci, używam od dawna do zmywania aero i rozcieńczania pactr. Służy mi bardzo dobrze

Magiczny płyn do czyszczenia aero znajdziesz w drogerii kosztuje 1.50 i nazywa się zmywacz do paznokci, używam od dawna do zmywania aero i rozcieńczania pactr. Służy mi bardzo dobrze

Ok ale czy on nie rozpuści uszczelek? tam jest taka jedna.

Ma to być jakiś specjalny? coś zawierać konkretnego?

Nic nie rozpuszcza, zwykły zmywacza najlepiej bez witamin :P :P :P

No ja to z witaminami ale bez alkoholu hehehe:P

Ja aero przeplukuje benzyna ekstrakcyjna. Mozna jeszcze np. zastosowac jakis rozpuszczalnik uniwersalny do farb ftalowych (nie wiem tylko jak sie sprawdza w czyszczeniu po akrylach, bo takowcyh nie uzywam), do kupienia w kazdym sklepie z farbami.

Ftalowego rozpuszczalnika broń Boże do aerografu.

Ja czyszcze rozpuszczalnikiem lakowym lub destrakcyjnym i jest za...bip... czysty .

EDIT:

Kolego, zwracaj troszke uwage na jezyk, jakim sie poslugujesz.

Moderator.

Ftalowego rozpuszczalnika broń Boże do aerografu.
O, a czemu nie?

odświeżam troszkę ten "kotlecik"

Panowie chciałbym kupić pierwszy w swojej karierze aerograf Jestem w temacie początkujący wiec zacząłem szukać tam i tu. Znalazłem takie coś na allegro:

http://www.allegro.pl/item251483559_aerograf_apple_z_dysza_0_3mm_tania_wysylka_.html

Chciałbym zapytać o wasze zdanie. Czy warto nabyć ten sprzęt? Konkretnie chodzi mi o aero, którym mógłbym wygodnie malować modele w skali 1:48 lub 1:35

To do razu Ci powiem, że miałem coś podobnego revella i okazało się, ze jest to kupka i nic więcej... Te aerografy typu external mix (bo tak się chyba nazywają) wala wielkie plamy, zbiera się farba na końcówce wężyka od farby, co owocuje chlapaniem wielkimi kroplami na model. Nie polecam takich zabawek. MOJE doświadczenie z tym aero nie było miłe, poza tym kupiłem kompresor MA-1000 i jest za słaby do tego typu aero (w każdym razie do tego mojego) więc musi być mocniejszy.

Czyli lepiej odłożyć więcej kasy, kupić coś lepszego mimo, że nie miało się z aero jeszcze nigdy do czynienia?

Lepiej, rubid, zwłaszcza, że pseudo-Iwatę można dostać niekiedy na allegro w cenie poniżej 100 zł.

Tym aerografem, który pokazałeś, mógłbyś obrzydzić sobie ochotę do malowania aerografami.

Hehee mój aero, mam taki sam i POLECAM!!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.