Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i ktorym bym mógł cos namalowac .

 

 

Każdym można coś namalować! Sam mam ten aero którego link pokazał Dumo jeszcze go nie używałem ale słyszałem z opinii kolegów którzy mówią że jest bardzo dobry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładny rysunek z detalami ;)

Dużo litrów farby upłynie od zakupu nowego aerka do opanowania go na tyle, żeby farba była tam gdzie chcemy... Z ręki nie jest tak prosto malować detale. A maski nie zawsze się nadają. Trudna to sztuka. Też mam EW770 i zwykłą pseudo-iwatkę i raczej wolę tą drugą. EW770 mi jakoś pluje czasem (a wszystko wydaje się proste i nieuszkodzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EW770 mi jakoś pluje czasem

Spróbuj sobie przy malowaniu jakąś farbką na karton co chwila regulować dyszkę ( tylko ostrożnie, żebyśnie złamał tak jak ja :D:D ), aż do mometu kiedy przestanie pluś, powinno pomóc.

 

P.S

Też polecam tego EW770.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam aero EW770 w sumie to jestem z niego zadowolony posiada on wszystkie wady i zalety poprzednich pseudo iwat , dobrym rozwiązaniem jest blokada skoku iglicy , możliwość regulacja ciśnienia, a to wycięcie w okolicach spustu to też przydatny patent. Najgorszą wadą dla mnie jest ostatni pierścień osłaniający iglice ma on takie wycięcia w kształcie trójkąta i przez to nie możliwe jest już zatkanie wylotu aero palcem w celu przepłukania , trzeba cofać iglice i odkręcać ten pierścień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kształcie trójkąta i przez to nie możliwe jest już zatkanie wylotu aero palcem w celu przepłukania

Dlatego przekręcam na ten czas końcówkę od starszej piwatki. Ale fakt - wielkie to utrudnienie. Ciężej utrzymać aero w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi Panowie po co jest ta śroba od spodu? Mmozliwość podłaczenia dolnego zbiorkiczka, czy ułatwienie w czyszczeniu?

 

Oraz drugie pytanie czy dysza i iglica będą pasować ze starszego modelu z dysza 0.3mm (taki mam z bocznym zbiornikiem)?

 

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczny płyn do czyszczenia aero znajdziesz w drogerii kosztuje 1.50 i nazywa się zmywacz do paznokci, używam od dawna do zmywania aero i rozcieńczania pactr. Służy mi bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczny płyn do czyszczenia aero znajdziesz w drogerii kosztuje 1.50 i nazywa się zmywacz do paznokci, używam od dawna do zmywania aero i rozcieńczania pactr. Służy mi bardzo dobrze

 

Ok ale czy on nie rozpuści uszczelek? tam jest taka jedna.

Ma to być jakiś specjalny? coś zawierać konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aero przeplukuje benzyna ekstrakcyjna. Mozna jeszcze np. zastosowac jakis rozpuszczalnik uniwersalny do farb ftalowych (nie wiem tylko jak sie sprawdza w czyszczeniu po akrylach, bo takowcyh nie uzywam), do kupienia w kazdym sklepie z farbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

odświeżam troszkę ten "kotlecik"

Panowie chciałbym kupić pierwszy w swojej karierze aerograf Jestem w temacie początkujący wiec zacząłem szukać tam i tu. Znalazłem takie coś na allegro:

http://www.allegro.pl/item251483559_aerograf_apple_z_dysza_0_3mm_tania_wysylka_.html

Chciałbym zapytać o wasze zdanie. Czy warto nabyć ten sprzęt? Konkretnie chodzi mi o aero, którym mógłbym wygodnie malować modele w skali 1:48 lub 1:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do razu Ci powiem, że miałem coś podobnego revella i okazało się, ze jest to kupka i nic więcej... Te aerografy typu external mix (bo tak się chyba nazywają) wala wielkie plamy, zbiera się farba na końcówce wężyka od farby, co owocuje chlapaniem wielkimi kroplami na model. Nie polecam takich zabawek. MOJE doświadczenie z tym aero nie było miłe, poza tym kupiłem kompresor MA-1000 i jest za słaby do tego typu aero (w każdym razie do tego mojego) więc musi być mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej odłożyć więcej kasy, kupić coś lepszego mimo, że nie miało się z aero jeszcze nigdy do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, rubid, zwłaszcza, że pseudo-Iwatę można dostać niekiedy na allegro w cenie poniżej 100 zł.

 

Tym aerografem, który pokazałeś, mógłbyś obrzydzić sobie ochotę do malowania aerografami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja taki oto wygrzebałem aerograf.....

 

http://www.allegro.pl/item248932618_aerograf_profesjonalny_0_2mm_gwar_f_vat.html

 

Co o nim sadzicie?

 

Mi sie podoba, i zastanawiam sie czy go kupić, bo ten mój stary fachowiec, to już trochę klapa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.