Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio na allegro zobaczyłem dużo takich aerografów.

http://allegro.pl/item341104924_top_gun_aerograf_z_regulacja_cisnienia_polecam.html

Ma on jednak boczny zbiorniczek, a mój kompresor wytwarza jedynie ciśnienie 1,3 bara, z zbiorcznikiem górnym nie mam problemów przy takim ciśnieniu, jak będzie przy bocznym?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam takie trochę banalne pytania, związane z jego eksploatacją:

- do czego służy tylna śrubka (wewnątrz styka się ona z tyłem iglicy i sprężynką)?,

- jak malować cienkie linie? (mi najcieńsze wychodzą o szerokości… 1,5 cm!).

 

Tak się składa że malowałem tym aero dosyć długo - zresztą jeszcze go mam. Pierwsza rzeczą jaką należy zrobić to ustawić iglice. Tylnia śrubka służy do regulacji docisku iglicy natomiast do faktycznego wypozycjoinowania jej trzeba aero rozkrecić i ustawić ją przy pomocy takiej prostokątnej nakrętki. Dobrze dociśnięta iglica jest wtedy gdy spust ma delikatny luz.

 

W zestawie są 3 dysze. To właśnie od nich zależy jak duża będzie plamka. Na tej najmniejszej spokojnie można robić kreski o szerokości nawet 1 mm. Trzeba zbliżyc aerograf stosunkowo blisko modelu i delikatnie przesynąć spust. Kożystanie z najmniejszej dyszy jest dość kłopotliwe gdyż jest ona bardzo "wrażliwa" na konsystencje farby - nawet delikatnie za gęsta farba sprawi że areo nam się będzie zapychał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne Piter

 

Jeszcze małe pytanie odnośnie samej osłony dyszy - nie wiem, czy to prawidłowa nazwa: ma ona być dokręcona maksymalnie, czy też może ma być o parę obrotów poluzowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tam jest dodatkowa nakrętka która dociska osłone tak by po regulacji nie kręciła się swobodnie. Przyznam się, że nigdy jakoś nie zwracałem uwagi na to w jakiej pozycji znajduje się osłona byle tylko była dociśnięta do tej dodatkowej nakrętki (jednak przypadkowo mogła by się wykręcić). Nie zauważyłem też zależności pomiendzy jej pozycją a samym malowaniem (zajżalem do pudełka i obecnie jest w pozycji ok 1mm od początku gwintu od strony aero).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim "rusku" ustawienie oslony dyszy stanowilo zawsze newralgiczny punkt. Jak nie ustawilem jej dobrze, to albo nie psikal w ogole, albo zle.

Pech czy co?

Pozniej stwierdzilem, ze najlepszy efekt uzyskuje, kiedy wylot dyszy farby i dyszy powietrznej znajduja sie praktycznie na tej samej wysokosci. Moze dysza farby jest ciut cofnieta. Ponadto w moim aerografie, dysza powietrzna byla niezbyt dokladnie nagwintowana, bo musialem bardzo uwazac, aby wylot dyszy farby znajdowal sie centrycznie w wylocie powietrznym. Jesli tak nie bylo, pistoletnie psikal w osi.

Poza tym to bylem z ruska dosyc zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erkamo - zaciekawiłeś mnie teraz tym co napisałeś i sprawdziłem. Jak zdejmiesz osłone to widać małą dziurke zaraz obok dyszy. Podejrzewam, że to ile powietrza leci przez dysze a ile przez ten otworek ucieka zależy właśnie od dokręcenia osłony. To by tłumaczyło Twoje problemy. Aż dziw że, przez tyle lat nie zwracając uwagi na to zawsze miałem tą osłone dobrze nakręconą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz Piter,

kiedy dluzszy czas nieudawalo mi sie uzyskac rozsadnego rozpylenia, zaczalem wertowac internet. W koncu stwierdzilem, ze zgodnie z Bernoullim i innymi, najlepsze rozpylenie uzyskam gdy powietrze uderzy w kropelke farby z najwieksza, mozliwie predkoscia. A te uzyskuje ono przy wylocie z dyszy. Ustawilem zatem dysze farby i wylot powietrza na prawie tej samej wysokosci i od razu bylo lepiej.

Prawdopodobnie najlepiej bedzie, jak dysza farby bedzie troche wystawac, ale caly czas bedac schowana w tym malutkim, stozku wylotowym dyszy powietrza.

Najwazniejsze to eksperymentowac! A potem zdac relacje, rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem zatem dysze farby i wylot powietrza na prawie tej samej wysokosci i od razu bylo lepiej.

No i tak też z reguły była u mnie ustawiona. Dawno już nie malowałem tym aerkiem ale chyba się troszkę pobawie znowu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy chodzi o to te przerwy w strumieniu farby? Wygląda to jakbyś po prostu naciskał i puszczał "spust"

Może problemem jest nierównomierne podawanie powietrza przez kompresor, proponuje wykonanie zbiornika wyrównawczego, albo przedłużenie przewodu. 5m starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie zachowuje podczas malowania gdy trzymasz go w prawidłowej pozycji - tj do góry nogami w stosunku do tego jak go trzymasz na nagraniu? Z tego co kojarzę to nie jest zbiorniczek grawitacyjny tylko podwieszany od dołu aero i może zapycha ci coś dyszę lub nierównomierne zasysanie przez to rozpuszczalnika. Swoją drogą to czy twoja sprężarka utrzymuje stałe ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłęm sobie taki aerografik:

http://hawid.com.pl/aerograf_jonnesway_ja_600b-p-60.html

Wiem że może nienajlepszy i się nie nadaje do malowania, ale na większych powierzchniach prawdopodobnie się sprawdza

Niedługo planuję zakup EW-770 i pewnie wraz z kompresorem MA-2000 w zestawie, i chciałbym wiedzieć czy mój aerograf (ten z powyższego linku) pasuje dobrze do kompresora MA-2000 to chyba to samo co AB-1001, prawda

685dbca153e9cc41m.jpg

 

Przepraszam za wykorzystanie tematu, ale po co zaśmiecać forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Posiadam już aerograf taki jak prezentuje kolega powyżej.

Kupiłem go w castoramie za jakieś 40 zł.

Większe powierzchnie maluje idealnie, gorzej jest już z detalami i paskami kamuflażu.

Moje pytanko czy coś takiego byłoby lepsze do malowania detali w 72.

http://www.allegro.pl/item398865504_profesjonalny_aerograf_tg_130_0_3mm_sklep_lodz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(208 zł...)

Jakbyśmy poczekali do teraz to byś był 9 zyla do przodu Ach ten niski dolar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus wiem już kogo pytać na temat

Lucas HS Tak, dokładnie 207.75 zł z przesyłką i śledzeniem przesyłki. Do połowy sierpnia powinien dojść (zamówienie robiliśmy jak go nie mieli na stanie) opiszę wszystko co i jak

reggy chrzanić 9 zł

Lucas HS ja piwa nie piję, bo nie lubię :P wolę herbatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.