Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sobie nareszcie kupić aerograf :-))

zależy mi żeby był dobry.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Hej, w tym wątki masz wszystko KLIK

Chyba, że chcesz coś NAPRAWDĘ dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to zostalo napisane wiele razy, ale powtorze... EW770 jest chyba najrozsadniejszym wyborem. Wypasiony aerograf (w sesnie jego funkcjonalnosci) za relatywnie niewielkie pieniadze. No chyba, ze chcesz sie szarpnac na oryginal/pierwowzor, jak zwal, tak zwal (jakas Iwate, czy innego Pasche)l... Ale wtedy musisz sie liczyc z wydatkiem od 500-600 w zwyz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek, o taką właśnie informacje mi chodziło :-)))

Dzięki

Ps. wiem ,że wszystko jest w tym wątku, ale ma on 9 stron i ostateczny wniosek sie rozmywa :-)

Pozdrawiam

Ps. Muszę wiedzieć jak ustalić poziom cenowy prezentów pod choinkę :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o wypasione materiały w oryginale i bardziej skomplikowany proces wytwarzania samych aerografów. Bardziej dokładne maszyny, więcej technologii a co za tym idzie lepsza jakość aerografu (choćby to, że w przypadku oryginału nie da się ukręcić dyszy) i większa jego cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek R nie o to pytal... Nie czym EW770 rozni sie od Iwaty, tylko od pseudo Iwaty... Odpowiedz brzmi - niczym. EW770 to jest jedna z odmian p-Iwaty. Konkretnie, jest podroba tego sprzetu:

http://www.iwata-medea.com/products/airbrush/micron/cmcplus_info.jsp

 

Natomiast jezeli chodzi o to, czym rozni sie od innych p-iwat, to glownie chodzi o mozliwosci regulacji. Ten model jest najbardziej wypasiony (podobnie, jak najbardziej wypasiony jest oryginal w ofercie Iwaty). Ma mozliwoasc regulacji przeplywu powietrza (zaworek pod dysza), mozliwosc latwego (przez wyciete w rekojesci okienko) ustawienia wstepnego otwarcia dyszy (czyli to, jak bedzie farba leciec "bez trzymanki", w sensie bez odciagania spustu) no i oczywiscie ograniczenie maksymalnego otwarcia dyszy (pokretelko na "dupce" rekojesci).

Ubozszy model ma tylko regulacje wstepnego (ale w tym celu trzeba rozebrac aerograf - odkrecic rekojesc) i maksymalnego otwarcia dzyszy.

Jeszcze ubozszy model ma tylko regulacje wstepnego otwarcia, tak jak powyzej (tez trzeba rozebrac aerograf, zeby wyregulowac). Takie sa z grubsza roznice powmiedzy poszczegolnymi p-iwatami. Do tego dochodza jeszcze warcjacje na temat zbiornika z farba (gorny lub boczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aerograf od ponad roku, i nie za bardzo lubię go używać(traktuje jako zło konieczne) z powodu czyszczenie go po akrylach:/ kiedyś przy takim czyszczeniu dysza mi sie zapchała i jak wkładałem igłę to ją ... złamałem... potem nowa igła (30zł) która została włożona na ścisk przez właściciela sklepu u którego kilka dni wcześniej owy aerograf kupiłem (oryginalnej nie miał) jakie moje zdziwienie było wielkie kiedy zauważyłem ze na tamtej złamanej igle też idzie malować.. no dobra jest nowa igła, ale mam ten problem, że nie wiem czy nie jest przypadkiem za krótka:/ bo nie wiem czemu nie mogę nim zrobić cienkich linii. Teraz mam 2 opcje: albo farby mam za gęste, albo igłę za krótką

 

dsc05709me1.th.jpg

wiem że trzeba wyczyścić...ale igłę widać

 

a to moje cudo rodem z chin w całej okazałości

dsc05708tp5.th.jpg

 

będe wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu nie kupuj, bo kiepski aerograf w nim jest. Z kolei sam ten aerograf, co go pokazales, jest zasilany od dolu. Nie wiem, nie uzywalem tego konkretnie, ale generalnie nie jestem przekonany do aerografow z dolnym zasilaniem. Kup lepiej EW770 i nie kombinuj. Jezeli chodzi o kompresory, to na temat MA-1000 zostalo powiedziane juz chyba wszystko. Tego drugiego nie znam, ale patrzac na parametry, wydaje sie byc on jeszcze lepszy od MA-1000 (wieksza wydajnosc i wieksze cisnienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jeszcze po jakich farbach. Ja po emaliach uzywam benzyny ekstrakcyjnej. Dmuchol, przejrzyj sobie watki o aerografach, tam bylo sporo mowy o ich czyszczeniu i konserwacji.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze jedno pytanko. Jaką farbę trzeba czym rozcieńczać ??,np. Akrylową trzeba rozcieńczać ........... Olejną .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrylową Pactry możesz rozcieńczać wodą lub rozcieńczalnikiem Pactry. Olejną, ja używam rozcieńczalnika Wamodu i bardzo dobrze działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroki wybór:

Akryl - woda kranówka, woda destylowana, wódka, spirytus, dedykowane rozpuszczalniki

Olejna - rozcieńczalnik wamodu, benzyna lakowa, terpentyna, white spirit.

Do wyboru do koloru. Wszystko od czego farba się nie ścina i w czym da się rozpuścić jest jej rozpuszczalnikiem. Ja dzisiaj pomyliłem strzykawki, rozcieńczyłem akryl Vallejo white spiritem i o dziwo dało radę. Poznałem się po innej lepkości farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.