Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich mam pytanie do aeografu dawno kupiłem sobie aeograf nie w tym rzecz ale że dziś chciałem pomalować czołg i niechciał mi działać w zbiorniku bulgotało próbowałemdokręcic dysze ale ona się kręci w koło iglicy i iglica była na koncu ułamana więc wyszlifowałem i dalej nic oto footki aeografu:

 

[/img]

http://i479.photobucket.com/albums/rr152/Krzycholr380/IMG_0068.jpgIMG_0067.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszkę inne pytanie. Czy taka sprężarka wystarczy do "zasilenia" aerografu? Mam przetwornicę 230/12.

 

kupiłem takowy... za 12 zł w markecie... ale nawet nie podłączałem do aero, bo to potwornie pluje powietrzem. Dobre do napełniania opon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie akcesoria trzeba dokupić do aerografu zasilanego z butli?
Kompresor.

 

 

O jakiego rodzaju akcesoria Ci chodzi?

Może chodzi o reduktor? Przyda się, bo żaden aero nie wytrzyma 200 atmosfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie akcesoria trzeba dokupić do aerografu zasilanego z butli?
Kompresor.

 

 

O jakiego rodzaju akcesoria Ci chodzi?

 

Do konserwacji i użytkowania.

 

 

Z tą butlą to chodziło mi o coś takiego:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=9&przedm=116504&kateg=115233

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niechciałem zakładać bezesownego tematu aeograf i tak dalej poradzicie mi wybrać aeograf znalazłem ich kilka i proszę o ich ocene

 

Nr 1.Mar 2 Aerograf - Profi AB-1004 z dysza 0.3

136_rn.jpg

 

Nr.2Mar 12 Aerograf EW-6000R - 0,3mm

579_rn.jpg

 

A i czym się rózni aeograf jednofunkcyjny a 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba aerografy są dwufunkcyjne. Ten pierwszy (taki mam) maluje dobrze , ale nie ma tylnej regulacji dyszy. Ciężko to wyczuć jak malujesz delikatne przejścia miedzy kolorami na gotowo. Jest także taki sam ale ma tylną regulację nazwa chyba EW-770 czy jakoś tak. Ten drugi ma właśnie regulację skoku igły, ale zasilanie z dolnego zbiorniczka, odradzam lepszy jest z górnym (grawitacyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy takie cóś się nadaje na początek?

http://www.fachowiec.home.pl/index.php/produkt,areograf__professional_no_5_reg02mm

Drugie pytanie z cyklu dziwne: czy kupując jakikolwiek aerograf ( nie musi byc ten) dostaję w zestawie niezbędne bajerki do podłączenia tego, do kompresorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie z cyklu dziwne: czy kupując jakikolwiek aerograf ( nie musi byc ten) dostaję w zestawie niezbędne bajerki do podłączenia tego, do kompresorka?

Niezawsze, poszukaj w sieci konkretnego modelu i opis co piszczy w pudle.

Zawsze możesz pacnąć maila do sprzedającego, z takim zapytaniem.

Nawet jak ma,też możesz mieć problem, ja miałem kupując paasche - gwinty kosmos, w końcu uciapałem wąż i uszczelniłem ze zwykłym przewodem, jaki sie stosuje np. przy kroplówkach itd.

Najwazniejsze, abyś miał jakies wyjście z aerka - śrubka gwintowana z "ustnikiem"/złączka.

Jesli będziesz miał przewód, to do kompresorka śmiało porobisz przejściówki , jak wspomniałem - najważniejsze, aby aero miało wyjście/złączke na wąż(dokręcane).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.