Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pytanko

kupilem sobie aerograf ok 100zl /AB125A Professional Air Brush/+ kompresorek

mupilem model /a raczej wyciagnalem z szafy/ Lancaster "Dam Buster" 1/72 ,skleilem go calego

kupilem potrzebne farbki /revelowskie/, rozcienczylem je w stosunku 1/1 i zaczynam najpierw na kartce a potem na modelu. i tragedia. farba nie leci tak jak powinna /plynnie/ - na paczatku cos chlapnie a potem coraz mniej az do zaniku

jest to moj pierwszy raz i nie mam pojecia o co chodzi. zadenerwowalem sie i wziolem pedzelek i tak polozylem pierwsza warstwe.

czy ktos mi powie o co chodzi i co mam zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić revellowskie farby i kupić porządne Gunze, Tamiya albo Vallejo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farby revelowskie mam bo szkoda mi sie wszystkich pozbywac /50kolorow/, po za tym nie mam latwego dostepu do farb.

a co do rozpuszczania farb, to najpierw bawilem sie samym rozpuszczalnikiem i mialem wzazenie ze dzieje sie podobnie, ale sie tym nie przejalem bo rozpuszczalnik slabo widac na kartce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A teraz pytanie, od mnie. Mam AB-1006 taki pistolet, niż aerograf. no ale dałem za niego 100zł. I teraz mam problem. Jak maluję(widać to najczęściej pod farbkami błyszczącymi) takie "kropki"/"Grudki" takie cholerstwo, się robi że masakra. żeby nie było rozcieńczam 2na1 ( 2 ml rozpuszczalnika na 1 farbki). Jest to bardzo denerwując, bo po wyszlifowani, i położeniu kolejnej warstwy robi się to ponownie. Moje miejsce do malowania, jest czyste., nie wiem, Aerograf, jest czysty, a taki mi niespodziewajki sprawia.

P.S i tak mam zamiar kupić pseudoiwatę(EW770), ale do półki nie uzbieram kasy, to muszę malować tym, a to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł prawdopodobnie masz za niskie ciśnienie w aero, przez co aero nie rozpyla zbyt dobrze farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że mam do dyspozycji 150-200 zł. Czy za to da radę kupić coś dobrego do malowania? (areo + kompresorek)

 

Nie da rady, moim zdaniem. Kompresorek z tego co się orientuję, najtańszy pozwalający malować to ok. 150 zł, aerograf 120-150 zł (p-iwata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na regulatorze( pompa z lodówki) było 2 do 2,5 czyli wyłączało przy 2,5 włączało do 2. ustawiłem na 3 atm oczywiście. Ale nie mam zmywacza, żeby cokolwiek pomalować. I do tego te choróbsko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że mam do dyspozycji 150-200 zł. Czy za to da radę kupić coś dobrego do malowania? (areo + kompresorek)

 

Nie da rady, moim zdaniem. Kompresorek z tego co się orientuję, najtańszy pozwalający malować to ok. 150 zł, aerograf 120-150 zł (p-iwata).

Kompresor Pari(od inhalatora) ok. 100 zł , aero 0,3 dysza za ok 70 zł dwufunkcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rObO87 Aero kupisz za jakieś 70 zł ja mam tg130 za 69 zł i jest bardzo fajne jako kompresor proponuje lodówkowy ja mam bez żadnej butli zaworów itp i maluje dobrze .

 

Mechanik A czemu miałby być zły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz sie zapytam czy ten aero wziąść na początek http://www.allegro.pl/item566358471_mar_aerograf_sl190_0_3mm_z_regulacja_cisnienia.html

Czy może Tg 180 z 2 dyszmi

Aero będzie używane do aut 1: 24

A może coś lepszego polecicie max do 200 zł

Bo na kompresorku oszczędziłem i robię własną konstrakszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity aerograf, tylko nie wiem, czy warto dopłacać do wymiennych zbiorników.

Miałem taki z jednym większym zbiornikiem i miałem problem, farba przedostawała się przez przedni zawór (ten od regulacji ciśnienia powietrza), ale to mogła być wada mego aero, nie próbowałem naprawiać, sprzedałem znajomemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko czy używa ktoś z was aero firmy star

http://www.allegro.pl/item556816942_aerograf_areograf_star_0_3_promocja.html

Może ktoś się wypowiedzieć na temat tego aero

Czy wart jest swojej ceny (200 zł) oraz czy jest lepszy np od tg 180 lub EW 770 ?

Za pomoc będe bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie pseudo iwaty,ale ten poprostu zabija warto trochę zainwestować i mieć spokój

9b1138e84d9fb381m.jpg

 

Sprzęt górna póła

Dla początkującego chyba niezbyt

Bałbym się że coś spierniczę

A tak z ciekawości ile zapłaciłeś za sprzęcik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ako1988 napisał

A tak z ciekawości ile zapłaciłeś za sprzęcik ?

kupiłem go od przyjaciela można powiedzieć bardzo korzystnie ale chodzi

110-130 dolców trzeba czekać na dobry kurs dolca.Plus przesyłka około 30 zeta.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio także zainwestowałem w lepszy sprzęt niż pIwata. Zakupiłem Hanse 281, inny sprzęt, którym dotychczas malowałem (Piwata, rusek) to kiszka. Warto dopałcić i mieć coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.