Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mig Productions robi "przepaki" chińskich aerografów najwyraźniej. W każdym razie - ładny step-by-step dla początkujących rozbieraczy aeorgrafów:

http://www.migproductions.com/minisite/airbrush/airbrush.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna mam dwa aerografy EW-6000 (2mm i 3mm) Aero z 3mm był popsuty(juz go naprawiłem) wiec idzie na czesci a 2mm nie wiem dlaczego przerywa strumien lecacej farby (farba leci z takimi przerwami, moze co 2s). Mam do was pytanie. Co wyroznia aero z 2mm a aero z 3mm?? Chciałbym zamienic ta główna czesci (nr 3) a reszte dac z aero 2mm i wtedy jaki mialbym?? 2mm czy 3mm??

 

25379edc1668755d.jpg

 

Jeszce tak zebym sie dowiedział. Która rzecz odpowiada za to ze aero jest 2mm lub 3mm albo inny?? Na zdjeciu dalem numerki dla ulatwiania:D Może nawet macie pomysl jak rozwiazac problem bez zamieniania czesci?? Czekam na odpowiedz ale z góry dzieki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci zapewne o 0,2 i 0,3 mm - to rozmiar dyszy i pasującej do niej iglicy - to ta długa igła przechodząca przez cały aerograf.

Jak odkręcisz część nr 2 to pod nią jest dysza - do jej odkręcenia służy kluczyk w pudełku.

To jest aerograf z tzw. dolnym zasilaniem - może masz za słabe ciśnienie powietrza żeby zassać farbę, albo farba jest słabo rozcieńczona i zapycha dyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy proszę was o radę kupiłem sobie niedawno aerograf za 30 złotych w celu nauczenia się malowania i posługiwania się nim. Ma prosta budowę dlatego łatwo go rozkręcić i wymyć. Na początek kupiłem sobie butlę z gazem jednak jest to nie ekonomiczne i miałem z nią niemiłą przygodę.

To ten aerograf:

1.jpg

Mam do was w związku z tym pytanie, czy da się zasilać ten aerograf kompresorem Pari ? W instrukcji aero pisze, że ciśnienie wymagane do pracy to 15- 30 psi. Jako, że kompletnie się na tym nie znam liczę na wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tzn on nie jest wkrecany? Bo coś ciężko z nim idzie, a podchodzę narazie delikatnie.

 

EDIT - fakt, jest ściągany, a ja chciałem go odkręcać

Mam świeżutki EW-770. Mam od razu dać kropelkę oleju maszynowego bądź WD40 (smaru polimerowego?) pod spust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przed chwilą próbę malowania:

img3168.th.jpg

 

img3167.th.jpg

 

W każdym przypadku bawiłem się niską ilością farby i próbą robienia w miarę cienkich linii. Farba to pactra, rzadka.

Moje pytanie brzmi - czy rozprysk farby obok głównej linii jest normalny (np widoczne na kartce papieru przy tym dolnym szlaczku, ale nie mam na myśli plucia zaschniętą farbą, o czym wiedziałem że się zdarzy gdyż specjalnie cofnąłem igłę aby się tego syfku pozbyć) czy też coś źle zrobiłem ;)? (za rzadka farba)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie - jak się otwiera pojemnik na farbę w EW-770?

 

Ja w swoim mam co w rodzaju elipsy. tzn: Pojemnik i wieczko mają kształty elipsy i jak się wkłada je luźno to po obróceniu o 90 stopni trzyma mocno, A jeśli się dalej obróci o kolejne 90 stopni puszcza od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, i don't get it :/

Może mi ktoś wyjaśnić kilka spraw?

Po pierwsze - czy rozcieńczanie akryli wodą nie wpływa na ich przyczepność? Jeśli nie woda, to czy spiritus 70% ++ może być? Ewentualnie znalazłem taki wynalazek w sklepie plastycznym jak medium akrylowe - kolor mleka. Wg opisu - poprwia rozlewność farb, opoznia czas schniecia oraz posiada filtr UV. Można czegoś takiego używać jako rozcienczalnik i zarazem retarder?

 

Sprawa nr 2 - jaki należy dać stosunek farby do rozcienczalnika do zwyklego malowania, bazowym kolorem? Wyczytalem gdzieś że 60% rozcienczalnika, 40 farby. Do tego, jakie jest najlepsze cisnienie do takiego wlasnie bazowego malowania?

 

Mówimy oczywiście cały czas o akrylach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Teoretycznie rzecz biorąc, każda pompka, niezależnie od napędu, o odpowiedniej wydajności i ciśnieniu, da się podłączyć do aerografu.

Pytanie tylko czy masz możliwość 3-fazowego podłączenia napędu pompki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przypadku kiedy jeden z kolegów używał do malowania modeli ciągnika siodłowego - a dokładnie kompresora na jego wyposażeniu - wszystko jest już możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aera mają gwint męski 1/8 cala (chyba większość jak nie wszystkie). Czyli potrzebujesz czegoś z gwintem żeńskim 1/8 cala co możesz podpiąć do rurki.

A ile masz kasy na aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby udało Ci się odłożyć jeszcze 50 zł, to to jest okej zestaw:

http://www.allegro.pl/item656944566_aerograf_tg180_0_2_0_3mm_z_regulacja_cisnienia_fv.html

Masz dodatkową dyszę i iglicę, opłaca się.

A jak nie, to nawet to da radę:

http://www.allegro.pl/item659348682_profesjonalny_aerograf_tg_130_0_3mm_sklep_lodz.html

Albo poszukaj takiego z dyszą 0.2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.