Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uszczelnienia - Może się komuś przydać.

Rozleciała mi się uszczelka w aero na śrubie regulacyjnej (adler 7790).

Zacząłem szukać po hurtowniach. Znalazłem w Krakowie. Zamówiłem 5 szt.

Dostałem maila potwierdzającego, po niemiecku. 5 szt oringów + zapakowanie + wysyłka = 160 euro.

 

Zadzwoniłem wczoraj do MAR w Łodzi. Dzisiaj przyszedł cały komplet uszczelek (11 o-ringów) do mojego aero - 25 zł (z wysyłą 35 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mama pytanie chciałbym kupić areo ale mieszkam w blokach i pan ze sklepy powiedział że jak będę malował w domu nawet przy otwartym oknie to zabrudzę całe firanki,okna i ściany jest jakieś wyjście czy moje mieszkanie wyklucza używanie areo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki aerograf jest najlepszy do malowania modeli 1:24 i 1:35 cywilów i wojskowych. Żeby nie był za drogi (tak do 70 zł, zastanawiam się nad K130).

PS. mam aerograf TG180 ale nie jestem z niego zadowolony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakąś Piwatę.

 

 

Te podane przez Majutka to są właśnie piwaty

 

Jaki aerograf jest najlepszy do malowania modeli 1:24 i 1:35 cywilów i wojskowych. Żeby nie był za drogi (tak do 70 zł, zastanawiam się nad K130).

PS. mam aerograf TG180 ale nie jestem z niego zadowolony :/

 

polecam tego K 130 na allegro są po nie całe 50 zł

 

 

Mama pytanie chciałbym kupić areo ale mieszkam w blokach i pan ze sklepy powiedział że jak będę malował w domu nawet przy otwartym oknie to zabrudzę całe firanki,okna i ściany jest jakieś wyjście czy moje mieszkanie wyklucza używanie areo ?

 

A możesz powiedziec co to za sklep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten K130 jest lepszy od TG180 ??

 

Nie wiem czy jest lepszy ale przed zakupem H&S Ultra użwywałem przez ponad 5 lat i nadal używam ,to jest naprawde dobry aero za niewielkie pieniądze tylko dokręcaj z wyczuciem kluczem dyszę

 

 

W Łodzi niedaleko Piotrkowskiej sklep nazywa się DA-TA

 

No to ciekawe czy to Pana sprzedawcy osobiste doświadczenia ja maluje w kuchni /mieszkanie 42m w bloku/ przykrywam stół otwieram okno i maluje ,pryskam gunzami i pactrami rozcienczanymi śmierdzichem thinerem i fakt śmierdzi ale powiedzmy przez godzinę od malowania nikt z domowników nie narzeka ,o zapyleniu mebli czy firanek nie ma mowy ,to nie jest pistolet lakierniczy że maluje kitą szerokości 0.5 metra ,w takich warunkach maluje kilka ładnych lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama pytanie chciałbym kupić areo ale mieszkam w blokach i pan ze sklepy powiedział że jak będę malował w domu nawet przy otwartym oknie to zabrudzę całe firanki,okna i ściany jest jakieś wyjście czy moje mieszkanie wyklucza używanie areo ?

 

Nie możliwe. Chyba, że będziesz nim machał na wszystkie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc przy kupnie kompresora, aerograf już zamówiłem i kierując się opiniami na forum padło na k130

Kompresor chce kupić na allegro i znalazłem takie oto, proszę o opinię:

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-4b-magma-aerograf-pistolet-i2396416642.html

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-aerograf-i2454125033.html

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-as-186-aerograf-butla-3l-i2448702434.html

Ogólnie może być jakiś inny w cenie ok. 300 zł

I jeszcze mam pytanie czy w zestawie z kompresorem jest też wężyk do którego podłączę aerograf czy należy go dokupić osobno i jeśli tak to jaki?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Czy ja będę miał zestaw wyciorów do czyszczenia aerografu to czy igła do czyszczenia dyszy też jest potrzebna czy mogę to czyścic tymi wyciorami.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam aero jednofunkcyjny, był dołączony do kompresora , przydałby mi sie do podkładu czy lakieru, a tu klops - nie ciągnie farby ze zbiorniczka. Uszczelniłem co się dało i nic. Jak zatkam palcem dyszę, to czasem cofają się bąbelki. Wiecie może gdzie poszukać?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Daj sobie Artur spokój z tym adlerem ma zasadniczą wade jest bez butli no i cena ..

 

ten jest bardzo dobry i cena wyśmienita ,sam mam taki i bardzo sobie chwale

 

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-as-186-aerograf-butla-3l-i2448702434.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S (Harder&Steenbeck) Ultra - będziesz zadowolony - ja używam modelu evolution tej firmy ale tutaj za nowy musiałbyś dołożyć ze 200 zeta, z relacji kolegów z forum model Ultra jest również rewelacyjny - dodam że wcześniej byłem użytkownikiem popularnego EW (piwata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak już wielokrotnie pisałem nie widze wielkiej różnicy pomiedzy ultrą za 300 a piwata za 50zł dla mnie jedyny plus niemieckiego aerografu to łątwość czyszczenia i wykonanie z lepszych materiałow ,ale jeśli chcesz markowy aerek to faktycznie Ultra chyba będzie najlepsza w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego H&S to jak by się coś popsuło dostałbym części zamienne?

Bo te za 50zł to jak się psuje lepiej kupić nowy ;p Miałem taki ale jak odkręciłem dysze(wewnętrzną) do czyszczenia to gwint był ułamany i kaput.

Wolałbym zainwestować w coś co można naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.