Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Jego gabaryty raczej nie wskazują na to, żeby posiadał zbiornik wyrównawczy. Ciśnienie utrzymuje się zapewne w zbiorniczku roboczym, a zbiornik wyrównawczy, to dodatkowy, większy zbiornik, będący buforem między zbiornikiem roboczym, a wyjściem na aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znalazłem coś takiego, trochę drożej ale wygląda nieźle.

 

http://allegro.pl/stanley-zestaw-pneumatyczny-waz-6elementow-hit-i3253350509.html

 

A wracając do kompresora. Co sądzicie o tym? Jest coś lepszego (zależy mi na tym aby był cichy) w zbliżonej cenie na rynku czy brać ten i się nie zastanawiać?

 

http://allegro.pl/mini-kompresor-ad4000-adler-mar-instrukcja-katalog-i3258519924.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 300zł dostaniesz podobne ze zbiornikiem wyrównawczym. Ten go nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od jakiegoś czasu myślę nad kupnem aerografu oraz kompresora. Czytałem trochę o tym i...mam kilka pytań, ponieważ niejako wybrałem już aerograf oraz kompresor.

 

Aerograf to ultra 2w1. Dlaczego ten model i taki drogi dla początkującego? Ponieważ nie mam szczęścia a chińczyki to loteria. Wychodzę z założenia, że jeżeli wydawać ciężko zarobione pieniądze to wypada zrobić to dobrze. Mam jednak pytanie związane ze zbiorniczkiem na farbę. Nie jest on wkręcany a wciskany. Czy jest to szczelne połączenie, czy nie ma problemu z cieknącą farbą? Ewentualne uszczelnienie taśmą teflonową pomaga?

 

Kompresor to trochę inna sprawa bo o ile Ultra jest pewna tak z kompresorem mam mały problem. Otóż rozmyślałem nad AS-186 oraz AS-189. Jaka jest pomiędzy nimi różnica, czy są warte zakupu i który model?

Jeżeli żaden z tych dwóch to jaki (poza lodókowcem nad którym również rozmyślam)?

 

Sprzęt ma służyć do malowania modeli o wysokości do 23/24cm w skali 1:100. Dlatego też wybrałem Ultrę 2w1 ze względu na większą dyszę oraz igłę co powinno przyspieszyć malowanie dużych powierzchni. Chyba, że się mylę.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzycha - w kwestii aerografu dokonałeś słusznego wyboru, a o to, że farba będzie ciekła także się nie martw

Dlaczego ten model i taki drogi dla początkującego?

Taki znowu strasznie drogi to on nie jest

 

W kwestii kompresora - dobrze, że zdecydowałeś się na coś ze zbiornikiem wyrównawczym. Od siebie poleciłbym AS-186 - spokojnie Ci wystarczy.

 

 

Kamil

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi bo miałem na myśli Evolution ale to raczej sprzęt na kiedyś jak już będę coś potrafił.

 

Kompresor tylko ze zbiornikiem szukam

 

Co do kompresora to miałeś może okazję z nim pracować? Aerograf do takiej skali warto kupować z większą dyszą niż 0,2 bo możliwe, że za bardzo kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam podobny kompresor, tylko niestety właśnie bez butli Ale sprzęt jak najbardziej godzien polecenia.

 

W kwestii dysz, sam mam Evo 2in1, zazwyczaj używam 0,2, aczkolwiek przy większych powierzchniach 0,4 także się przydaje, więc jeśli różnica cenowa jest nieduża, a będziesz miał okazję użycia 0,4 - to warto. No a zwłaszcza, że ma być to Twój pierwszy aerograf i różnie to może być, to zapas w postaci drugiego kompletu igła+dysza może się okazać przydatny

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie czy wszystko malujecie aerografem czy np kabinę pędzelkiem? A jeśli aerografem to czy wtedy w kabinie też używacie pokładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Aerograf to ultra 2w1. [...] Mam jednak pytanie związane ze zbiorniczkiem na farbę. Nie jest on wkręcany a wciskany. Czy jest to szczelne połączenie, czy nie ma problemu z cieknącą farbą? Ewentualne uszczelnienie taśmą teflonową pomaga?

 

Kompresor to trochę inna sprawa bo o ile Ultra jest pewna tak z kompresorem mam mały problem. Otóż rozmyślałem nad AS-186 oraz AS-189. Jaka jest pomiędzy nimi różnica, czy są warte zakupu i który model?

[...]

W kwestii przecieków aero to nie ma się czego obawiać - dobrze wciśnięty zbiornik z reguły zapewnia dobrą szczelność. Mam Ultrę w wersji podstawowej i czasem tylko wokół miejsca styku zbiornik/aero pojawi się troszkę farby ale nic nie cieknie i nie kapie. Taśma teflonowa powinna spokojnie wystarczyć ale uważam, że nie jest wcale potrzebna.

 

Kompresor, tak jak już napisał kolega Kami spokojnie wystarczy AS-186 - różni się od AS-189 maksymalnym możliwym ciśnieniem 6 bar. Przekłada się to na dłuższy czas nabijania butli i tym samym dłuższy czas pracy aero w ciszy przy wyłączonym silniku. Mam model bliźniaczy albo może i sam AS-186 i w zupełności mi wystarcza. Pamiętać trzeba też, że maksymalne ciśnienie dla typowych aerografów używanych w modelarstwie redukcyjnym to ok 3-3,5 bara a z reguły i tak maluje się przy 1-2 barach tak więc chyba nie ma co dopłacać do 2 barów więcej.

 

Takie małe pytanie czy wszystko malujecie aerografem czy np kabinę pędzelkiem? A jeśli aerografem to czy wtedy w kabinie też używacie pokładu?

To zależy jak komu wygodnie, najczęściej jednak do większych powierzchni lepiej użyć aero a drobne detale wykończyć pędzelkiem. Podkład można użyć i w kabinie, można też go nie używać - obowiązkowy nie jest. Po obróbce i sklejeniu części nie zawsze widać miejsca wymagające poprawy - podkład, oprócz poprawy przylegania właściwej warstwy farby, pozwala na łatwiejsze ich dostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pozostaje już tylko pytanie czy Ultra 2w1 czy solo

 

Czy nie będzie problemów z podkładem na dyszy 0,2 a 2ml zbiorniczka za mało?

Pytam bo jeżeli serio części mają leżeć i się ki=urzyć to szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie będzie problemów z podkładem na dyszy 0,2 a 2ml zbiorniczka za mało?

 

2 x NIE. Z resztą zbiorniczek można dokupić osobno. Poza tym widziałem jak ktoś sobie w prostu sposób powiększył zbiorniczek wkładając do niego dopasowany korpus strzykawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie Ultra 2w1 jest chyba też i zbiornik 5 ml.

Sam się zastanawiałem czy ten 2 ml nie będzie za mały ale jak na razie nie dokupiłem dodatkowego zbiornika i używam tego mniejszego.

Nie miałem okazji jeszcze malować większych powierzchni więc ciężko mi jednoznacznie wskazać zasadność bądź bezzasadnośc posiadania takowego.

Sama dysza 0,2mm powinna dać radę także i większym powierzchniom - zbiornik 5 ml mógłby być przydatny ale nie jestem przekonany czy jest konieczny.

Za to uznałem że będę potrzebował dekielka do zbiornika i ten zamówiłem razem z aero - w zestawie go nie było.

Edit:

Co do komfortu obsługi to niebo a ziemia w porównaniu z piwatami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć właśnie kupiłem taki kompresor okazyjnie http://www.skleptechniczny.pl/kompresor-mini-do-aerografu-as-176-p2217.html i mam parę pytań jaki dobrać do niego aerograf tak do 120 zł i najlepiej z allegro jestem początkujący modelarzem i co sadzicie o tym kompresorze warto było dać 80 zł za używany kilka razy z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mateusz19992000 kupił coś bardzo podobnego (99 strona tego wątku) i zamieścił swoją opinię o nim. Za tą cenę to raczej dobry wybór. Co do aero to przejrzyj kilka ostatnich stron tego wątku - było polecanych kilka modeli piwat, które można podłączyć do tego kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.