Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze, żeby miał choć małą butlę wyrównawczą.

Niestety, te przeznaczone do "domu i ogrodu" kuszą ceną, ale można sobie na nie "pozwolić" raczej tylko dosłownie w domu a nie mieszkaniu ze względu na duży poziom hałasu.

O "membramie" nie wypowiem się, bo nigdy nie używałem, widziałem tylko efekt działania

u dziewczyny od paznokci pracującej w domach klientek, dość cicho, ale powierzchnia do malowania też skromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kur**... tyle razy pisze się ,żeby nie kupować badziewia. Jedź do obi albo Castoramy i kup sprężarkę z prawdziwego zdarzenia. Moja służy mi zaledwie 3 lata ,ale znam takich co mają 15 lat i jeszcze nie mieli żadnych problemów, a ja twierdze ,że podziałają co najmniej jeszcze drugie tyle! To się tyczy wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim kompresorze:

http://allegro.pl/kompresor-membranowy-do-aerograf-malowania-i3006903334.html

lub

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-najlepszy-as18-2-filtr-i3015990150.html

 

Czy ktoś go używa ?

Jak się sprawuje ?

 

 

***************************

olivier4

 

Zrobisz jak uważasz, ale wszyscy Ci radzą zakup kompresora ze zbiornikiem wyrównawczym to może jednak coś w tym jest?

Napiszę jeszcze raz, jeżeli do domu a nie mieszkania, to spokojnie pomyśl o sprzęcie z marketu lub sklepu budowlanego.

Jeżeli do mieszkania to zdecydowanie mały z butlą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady.

Będę malował w mieszkaniu, więc muszę szukać czegoś o małych rozmiarach.

Znacie jakieś kompresory z butlą o niedużych rozmiarach ?

 

***************

Olivier4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki:

 

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-6bar-aerograf-4-i3025369845.html

 

i jestem zadowolony. Jest mały, dość cichy i wydajny. Nie wiem czy to jest najtańsza oferta na allegro, ale pokazuje tylko taki model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki:

 

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-6bar-aerograf-4-i3025369845.html

 

i jestem zadowolony. Jest mały, dość cichy i wydajny. Nie wiem czy to jest najtańsza oferta na allegro, ale pokazuje tylko taki model.

Od niedawna sam używam takiego samego.

Jest dość cichy i ma dodatkowo tę zaletę, że wyłącza się po osiągnięciu określonego ciśnienia i przez piewien czas (wprost proporcjonalny do objętości butli) można malować w ciszy. Ponowne załączenie następuje gdy ciśnienie spadnie poniżej ustalonej w presostacie wartości.

Różnica w cenie w porównaniu do modelu bez butli nie jest taka wielka i uważam, że warto dołożyć i kupić ten z butlą.

Różnica wymiarrów też nie taka wielka - praktycznie tylko trochę jest wyższy a powierzchnię zajmuje taką samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki:

 

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-6bar-aerograf-4-i3025369845.html

 

i jestem zadowolony. Jest mały, dość cichy i wydajny. Nie wiem czy to jest najtańsza oferta na allegro, ale pokazuje tylko taki model.

Od niedawna sam używam takiego samego.

Jest dość cichy i ma dodatkowo tę zaletę, że wyłącza się po osiągnięciu określonego ciśnienia i przez piewien czas (wprost proporcjonalny do objętości butli) można malować w ciszy. Ponowne załączenie następuje gdy ciśnienie spadnie poniżej ustalonej w presostacie wartości.

Różnica w cenie w porównaniu do modelu bez butli nie jest taka wielka i uważam, że warto dołożyć i kupić ten z butlą.

Różnica wymiarrów też nie taka wielka - praktycznie tylko trochę jest wyższy a powierzchnię zajmuje taką samą.

 

To prawda od przeszło roku używam podobnego i też jestem zadowolony. Pamiętam, że najlepsze było pierwsze wrażenie, był zdecydowanie cichszy od MAR2000. Butla nie jest duża, ale naprawdę duża to ulga dla uszu, nie mówiąc o stabilności ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie: zaczynam przygode z aero, ale mam problem z malowaniem cienkich linii. Dysza 0,2 - ciśnienie 0-2 bary, regulowałem ilość farby - linia dalej wychodzi za gruba na pre shading w 1:72.

Aero chińskie AB203, powiedzmy startowe.

 

Jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie: zaczynam przygode z aero, ale mam problem z malowaniem cienkich linii. Dysza 0,2 - ciśnienie 0-2 bary, regulowałem ilość farby - linia dalej wychodzi za gruba na pre shading w 1:72.

Aero chińskie AB203, powiedzmy startowe.

 

Jakieś rady ?

 

Tak na szybko, żeby mieć możliwie cienką linie trzeba malować mocno rozcieńczoną farbą na zmniejszonym ciśnieniu. Proponuje Ci abyś przygotował sobie rzadką farbę, zalał nią aero i po każdej próbie delikatnie zmniejszaj ciśnienie, aż uzyskasz cienką linie (wcale nie musi być wyraźna, bo zawsze możesz ją poprawić) - ważne jest aby powietrze z aero nie rozdmuchiwało jej w "kleksa" - wtedy masz za duże ciśnienie). Jeśli natomiast farbka pada na powierzchnie (nie wiem jak to nazwać) "punktowo takimi gęstymi kulkami" to masz za gęstą farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z aerografem adler 7700. Jest to identyko ta sama pseudoiwata co EW-770 od MARu. Czyszcze ją regularnie a jest problem bo jest kapryśna. Czytałem wątek o farbach i tak też przygotowuje i rozcieńczam farby. A w czasie malowania troche pomaluje i póżniej się zatyka i nie chce iść. Próbowałem różnych rozcieńczalników i woda i wóda luksusowa i thinner X-20 od tamiyi. Ni cholery. Ręce opadają. W końcu się wkurze i kupie nową. Zdrowia brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z aerografem adler 7700. Jest to identyko ta sama pseudoiwata co EW-770 od MARu. Czyszcze ją regularnie a jest problem bo jest kapryśna. Czytałem wątek o farbach i tak też przygotowuje i rozcieńczam farby. A w czasie malowania troche pomaluje i póżniej się zatyka i nie chce iść. Próbowałem różnych rozcieńczalników i woda i wóda luksusowa i thinner X-20 od tamiyi. Ni cholery. Ręce opadają. W końcu się wkurze i kupie nową. Zdrowia brakuje.

 

może daj troszkę opóźniacza przy każdym wlewaniu rozcieńczonej farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z aerografem adler 7700. Jest to identyko ta sama pseudoiwata co EW-770 od MARu. ... A w czasie malowania troche pomaluje i póżniej się zatyka i nie chce iść. Próbowałem różnych rozcieńczalników i woda i wóda luksusowa i thinner X-20 od tamiyi... .

Jeśli rzeczywiście masz adlera 7700 to sprawa prosta - ponieważ jest to urządzenie do piaskowania.

Ale pewnie pomyliłeś tylko symbole. Ja mam adlera 7790. Żadna rewelacja, ale malować się da.

Po pierwsze już dawno zrezygnowałem z wody i wódki. To są dobre środki lecznicze np. na ból żołądka mieszanka 1 kropla wody destylowanej na 100 kropel wódki czystej lub żołądkowej gorzkiej.

Po drugie farby typu pactra, humbrol zawsze przepuszczam przez szyfon (i zawsze pełno paprochów zostaje)

Po malowaniu akrylami trzeba myć aero czymś co ten akryl rozpuści, aby do następnego użycia nie zostało paprochów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze molek, mam przed sobą ten aerek i jest jak byk adler 7770. Do piaskowania? Kupiłem go w sklepie modelarskim Da-ta w Łodzi na Kosciuszki. Aż sam nie wierze... W takim renomowanym sklepie by mi sprzedali do piaskowania???

----

Sorki. Pomyliłem. Mam AD 7770 a wcześniej napisałem AD 7700. Ale czy AD 7770 to napewno aerograf?

----

Sprawdziłem. To aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Pomyliłem. Mam AD 7770 a wcześniej napisałem AD 7700. Ale czy AD 7770 to napewno aerograf?

----

Sprawdziłem. To aerograf.

Więc skoro przez jakiś czas maluje, to raczej wina farby.

Zrób prostą próbę jak przestaje malować, to albo przytkaj palcem osłonę dyszy albo odkręć trochę osłonę dyszy (efekt powinien byc ten sam) i przyciśnij spust jak do malowania. W zbiorniczku powinno bąblować powietrze. Jeśli teraz choć na chwilę jest poprawa to masz brudną farbę. Jeśli nie będzie bąblować to dysza zatkana jest na amen i trzeba rozebrać i wyczyścić.

Trochę się rozpiszę, ale czyszczenie ma duże znaczenie. Kiedyś na początku listopada malowałem model na czerwono. Potem przez ponad miesiąc malowałem różnymi farbami, za każdym razem myjąc w benzynie. Zaczął mi coraz gorzej malować. W wigilię kupiłem w Castoramie "płyn do mycia pędzli i narzędzi" Po chwili z aero zaczęły wylatywać płatki czerwonej farby. Ja używam tego płynu, ale co 2-3 lata muszę zmieniać uszczelki. Kolega Kamil Feliks Sz. poleca aceton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja staram się zawsze po malowaniu dokładnie oczyścić, przepłukać aerograf. Stosuje do tego zmywacz do akryli od Wamodu.

 

----

 

Dodam jeszcze że ten kolor którym maluje ma już ze 2 lata(albo i więcej). Mam w kolekcji farby nawet 5 letnie. Może to ta przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry witam! Przepraszam, że tak się wcinam w temat, ale powoli planuję zakupienie kompresora. Fundusze (póki co) mam bardzo ograniczone, dlatego szukam czegoś taniego ale żeby nadawało się malowania. Aerograf już mam.. Jakiś taki na pewno chiński za 45 złotówek. Jak na początek sądzę, że wystarczy.

Znalazłem na Allegro takie coś : http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-na-baterie-lub-230v-z-reg-i3075842458.html

 

Jak Szanowni koledzy myślą, nadaję się to?? Czy dać sobie spokój??

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź;)

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym był ostrożny - poszukaj nawet czegoś uzywanego ale spróbuj znaleźć coś ze zbiornikiem wyrównawczym, można dość precyzyjnie regulować ciśnienie a przede wszytkim otrzymać je w stałej wartości

 

tutaj masz przykładowy jak to powinno wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.