Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie w opisie paasha jest błąd, albo podano zewnętrzne średnice dysz. Paashowska dwójka to tak bliżej o,3, a jedynka około o,2. Raczej więcej niż mniej. Ale sprawdziłbym to przed kupnem .

Aerograf jest bardzo solidny, bezkonkurencyjny w obsłudze, w sensie czyszczenie. Wciąż używam go obok H&S (Ultry nie znam, mam inny). Z dolnego zbiorniczka zasysa bez problemu mieszaninę uzyskaną z jednej kropli farby. Dolny zbiornik czasem pomaga w temacie widoczności i podejścia (nie dotyczy aerografów z odkręcanym górnym zbiorniczkiem), czasem przeszkadza.

wszystkie Paashe w tym poziomie są identyczne konstrukcyjnie, z wymiennymi między sobą zestawami dysza - igła. Brak regulowanego ogranicznika odciągnięcia spustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prawdopodobnie w opisie paasha jest błąd, albo podano zewnętrzne średnice dysz. Paashowska dwójka to tak bliżej o,3, a jedynka około o,2. Raczej więcej niż mniej. Ale sprawdziłbym to przed kupnem .

Aerograf jest bardzo solidny, bezkonkurencyjny w obsłudze, w sensie czyszczenie. Wciąż używam go obok H&S (Ultry nie znam, mam inny). Z dolnego zbiorniczka zasysa bez problemu mieszaninę uzyskaną z jednej kropli farby. Dolny zbiornik czasem pomaga w temacie widoczności i podejścia (nie dotyczy aerografów z odkręcanym górnym zbiorniczkiem), czasem przeszkadza.

wszystkie Paashe w tym poziomie są identyczne konstrukcyjnie, z wymiennymi między sobą zestawami dysza - igła. Brak regulowanego ogranicznika odciągnięcia spustu.

Dziękuje ci za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Zalogowany na Forum jestem od lat, do tej pory tylko Wam kibicowałem z niemym podziwem. Czas to zmienić i wrócić do ukrytego nałogu

Do tej pory malowałem pędzlami, ale już wiek i ręka nie ta co kiedyś ;) Chciałbym pobawić się aerografem. I tu prośba o opinię. Taki zestaw, pierwszy z brzegu:

http://allegro.pl/komplet-aerograf-dysze-0-2-0-3-0-5-mm-waz-k130k-i3529768973.html i kompresor

http://allegro.pl/kompresor-modelarski-do-aerografu-as-18-2-i3504403811.html nada się na początek? Będą ze sobą współpracować? W planie mam modele w skali 1/72 i 1/48, czasami większa powierzchnia (lakierowanie modeli kartonowych).

Drugie pytanie: Na jak długo starcza butla z gazem do aerografu, powiedzmy 750 ml? Da się tym pomalować przynajmniej jeden model - celem poćwiczenia techniki? Myślę o stopniowym zakupywaniu przyzwoitego sprzętu, a jednorazowy zakup tych zabawek przyprawiłby o zadyszkę mój budżet domowy:)

Wybaczcie te zbyt sztampowe pytania. Intencje mam jak najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zalogowany na Forum jestem od lat, ...

.....a jednorazowy zakup tych zabawek przyprawiłby o zadyszkę mój budżet domowy:)...

Ja osobiście wolę aero, które ma regulację przepływu (wydajności) powietrza. Natomiast wymienne dysze to trochę taki gadget, bo zabawa ze zmianą dysz najczęściej prowadzi do zerwania gwintu.

Jeśli masz mało kasy na nowy kompresor, to ja będę sprzedawał swój MAR-3000 po naprawie. Ciągle tylko nie mam czasu, żeby go dobrze sprawdzić. Jeśli jesteś zainteresowany napisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to cuś co się "DOUBLE Action" nazywa to nie jest ta regulacja o której piszesz? Co do kompresora to jeszcze nie wiem na jaki się zdecyduję... Na razie chciałem poćwiczyć z butlami żeby przekonać się czy dam radę z aerografem. Stąd moje pytanie o ich wydajność.

Ale jak już sprawdzisz i ustalisz cenę daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to cuś co się "DOUBLE Action" nazywa to nie jest ta regulacja o której piszesz?...

I tak, i nie.

Zacznę od farby. Odchylając spust do tyłu podajesz farbę. Ale możesz to sobie ograniczyć i ustawić maksymalny przepływ podkręcając śrubę z tyłu aero.

Natomiast powietrze regulujesz w tym aero naciskając spust w dół. W praktyce, przy maksymalnym przyciśnięciu przepływ bedzie za duży, więc musisz a) nauczyć się malować na tylko lekko naciśniętym spuście, lub b) ograniczyć nadmiernie ciśnienie na kompresorze, przez co spadnie i przepływ, ale to nie jest to samo.

Dlatego większość aero ma dodatkową śrubę (najczęściej z przodu pod spodem) do ograniczenia przepływu. Możesz wówczas np. metalizerem malować na małym przepływie, ale dużym ciśnieniu.

Ten sklep techniczny, do takich aero jak wybrałeś, oferuje też przewód z dodatkowym odwadniaczem (dobra rzecz) i zaworkiem regulacji przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam przeszukalem forum ale w sumie nie znalazlem odpowiedzi na to pytanie.Temat wyboru kompresora I aero zostal juz przerobiony ale co sadzicie o tym?

http://www.ebay.co.uk/itm/380708296852?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

lub o tym

http://www.ebay.co.uk/itm/111022380707?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przeszukalem forum ale w sumie nie znalazlem odpowiedzi na to pytanie.Temat wyboru kompresora I aero zostal juz przerobiony ale co sadzicie o tym?

http://www.ebay.co.uk/itm/380708296852?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

lub o tym

http://www.ebay.co.uk/itm/111022380707?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Dziekuje za pomoc

 

Ja wybrałbym zestaw pierwszy.

- kompresor ze zbiornikiem wyrównawczym

- odwadniacz/odolejacz przy kompresorze, a nie przy aerografie (po co tyle trzymać w ręce)

- słoiczek do czyszczenia a zarazem stojak do aerografu

a aerografy w obu zestawach są tej samej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak zrobiłem :-) jakiś tydzień temu nabylem droga kupna i jestem w trakcie malowania mojego pierwszego fw190.W trakcie pierwszego czyszczenia zgialem igle ale już jest cacy uczymy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po długiej przerwie wracam do modelarstwa,interesuję się zakupem aerografu.

Czy H&S Ultra jako najtańszy (ok.270pln.) z ich produktów jest wart tych pieniędzy,czy nie ma sensu i lepiej kupic PIwate?

Ostatni aerograf jaki używałem to jakaś lipa za 60pln.i podczas pierwszego użycia już odpuściłem dalszą z nim zabawę.

Z góry dziękuje za pomoc,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po długiej przerwie wracam do modelarstwa,interesuję się zakupem aerografu.

Czy H&S Ultra jako najtańszy (ok.270pln.) z ich produktów jest wart tych pieniędzy,czy nie ma sensu i lepiej kupic PIwate?

Ostatni aerograf jaki używałem to jakaś lipa za 60pln.i podczas pierwszego użycia już odpuściłem dalszą z nim zabawę.

Z góry dziękuje za pomoc,pozdrawiam.

 

Nawet nie zastanawiaj się i bierz Ultrę. Ma teflonowe uszczelki, dyszę samocentrującą. Prosty do rozłożenia , umycia. Żeby go popsuć, trzeba mieć naprawdę "talent".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Trochę poszperałem na forum odnośnie sprzętu ( aero + osprzęt ), jednak nie mam pojęcia co kupić. Co byście mi polecili do 400zł ? Zaznaczam ,że byłby to mój pierwszy aero.

 

pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zmieścić w kwocie do 400 zł kupując i aerograf i kompresor, wszystko to , co jest mi potrzebne do rozpoczęcia zabawy.

Kupując kompresor AS-186 będę mógł dokupić do niego jakikolwiek aerograf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ten kompresor jest bez zbiornika.

Bez zbiornika będzie non stop pracował, co może być uciążliwe.

Znacznie lepiej kupić za te same albo mniejsze pieniądze AS-186, z małym zbiorniczkiem.

 

Mylisz się bo ten samoczynnie się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się bo ten samoczynnie się wyłącza.

 

Miałem na myśli to, że będzie pracował non-stop gdy aerograf będzie pracował.

 

A o to Tobie chodziło. Mi to w ogóle nie przeszkadza. Przecież nie maluję aerografem non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.