Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat jeśli maluję Pactrą, to wódka się świetnie sprawdza do rozcieńczania (sam mnie tego nauczyłeś Robert ). Ja myślę, że farba źle rozcieńczona jest i dlatego prószy i zostawia ziarenka. Opóźniacza do wódy już nie ma sensu dodawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Akurat jeśli maluję Pactrą, to wódka się świetnie sprawdza do rozcieńczania (sam mnie tego nauczyłeś Robert ). Ja myślę, że farba źle rozcieńczona jest i dlatego prószy i zostawia ziarenka. Opóźniacza do wódy już nie ma sensu dodawać.

 

 

Farba to vallejo , retarder też tej samej firmy. Rozcieńczam wódką, bo tak widziałem na filmikach gościa o nicku reggy. Czyli jak nie wódką, to mogę je rozcieńczac mr. colorem leveling tinerem? Tym do rozcieńczania podkładu surfacera 1200??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wódką to się colę rozcieńcza jak To Kamil mówi i to jest prawda

 

co za farba ale domyslam sie że Pactra ,kup żółty leveling z gunze i maluj na cisnieniu OK 1 bara i powinno byc dobrze

 

Konserwatysta

też myślę, że to raczej kwestia mieszania, używam do vellejo najtańszej wódki za radą innych użytkowników i nie było problemu, natomiast do pactry faktycznie posłucham się i wypróbuję rozcieńczalnika gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam Marcin aloe ja już kilka miesiecy temu przeszedłem na levelling do pactry i maluje sie naprawde rewelacyjnie schną bardzo szybko i po kilkunastu min mozna maskowac tasma lub plasteliną a i jeszcze jedno lepiej mieszanke przecedzic przez np.ponczochę

 

Co do Vallejo to nalej sidoluxu a zobaczysz jak sie tym maluje tez patent KFSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zrobiłem lepszą mieszankę, tzn dałem więcej wódki , to wszystko wciągnąłem w strzykawkę i dokładnie wymieszałem, następnie wpóściłem do pojemniczka od aero i nadal to samo. Najpierw aerograf pluje farbą, dość mocno a pózniej zaczyna malować, ale pruszy strasznie fatrbę i nie mogę uzyskać gładkiej prostej kreski , tylko jakieś rozpylone uj wie co. Nakładałem kamuflaż, i wyszło tragicznie.. aż wstyd patrzeć. Może ten chiński badziew jest poprostu do kitu ? Następnym razem, zobacze jak będzie malował po rozcieńczeniu levelingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zrobiłem lepszą mieszankę, tzn dałem więcej wódki , to wszystko wciągnąłem w strzykawkę i dokładnie wymieszałem, następnie wpóściłem do pojemniczka od aero i nadal to samo. Najpierw aerograf pluje farbą, dość mocno a pózniej zaczyna malować, ale pruszy strasznie fatrbę i nie mogę uzyskać gładkiej prostej kreski , tylko jakieś rozpylone uj wie co. Nakładałem kamuflaż, i wyszło tragicznie.. aż wstyd patrzeć. Może ten chiński badziew jest poprostu do kitu ? Następnym razem, zobacze jak będzie malował po rozcieńczeniu levelingiem.

Przepatrz aerograf w sensie technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na aerografach, ale oglądałem na YT SPIM i tam dokładnie pokazane jest jak złożyc aerograf. Sugerowałem się właśnie tamtym filmikiem i myślę że wszystko jest ok. Na początku miałem mały problem , z dyszami i iglicami tzn. zmieniałem je na przemian ( dostałem 3 w zestawie 0.3 0.2 i 0.5) i zrobił się mały bajzel. Nie mogłem dojść pózniej która dysza do której iglicy.. i jakoś złozylem ale cholera nie wiem czy nie pomyliłem iglic z dyszami. Ale czy w ogóle da radę je pomylić? tzn w dyszę załózmy 0.5mm wszadzić iglicę 0.3mm ? Może to właśnie w tym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszR32 nie wiem czy to dobry pomysl lac levelling do vallejo ,ja mówiłem o Pactrze że działa bezbłędnie ale czy z vallejo to wątpię,rozciencz sidoluxem i zobaczysz że maluje sie fajnie

 

Robert, od Ciebie pierwszy raz "słyszę" o sido do vallejo. jak wygląda to w praktyce? Rozcieńczasz tylko sido czy dodajesz retendera?

Ja przeważnie po zakupie od razu do całego opakowania dodaję kilka kropel retendera od vallejo (jest gęsty jak gel) i rozcieńczam 20-30 kroplami wódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, wypróbuję najbliższe malowanie vallejo z sidoluxem.

Z gunze, szczególnie serii C masz rację, też bardzo je lubię, jak dla mnie są najlepsze.

Tylko ten "aromat" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o szybką odpowiedź (do jutra rano)

 

Który aerograf będzie bardziej warty zaufania?

3004254041

Aerograf HS-35 z dyszą 0,2mm...

...czy...

mar%5B12487%5D_f000.jpg

Airbrush Professional F000 (Iwata copy) 0,3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie:

Mianowicie, poskręcałem już wszystko do kupy...wydaje się że wystarczająco szczelnie...i pompka uruchamia się jak nie maluję, tak około co 30sek na jakieś 5-7sek. Czyli jest gdzieś ubytek powietrza,chyba dobrze rozumuję?

Moje pytanie brzmi...

Czy ma tak być?

Czy może układ jest nie szczelny?

Czy da się to tak poskładać aby trzymało jak zamurowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o kompresorkach bez zbiornika wyrównawczego, to jest to normalne. Cały "zapas" powietrza mieści się w wężyku, a więc im jest dłuższy, tym więcej powietrza jest w "buforze".

Jeżeli natomiast kompresor włącza się samoistnie, to ewidentnie są nieszczelności.

M.Durant - uszczelnij połączenia wężyka z kompresorem i aerkim taśmą teflonową. Uszczelnij gwint pomiędzy cylindrem a reduktorem.

Wsadź aerograf w całości do wody i sprawdź czy ulatnia się powietrze, jak będą bąbelki to wyczyść, przesmaruj zaworek, wypoleruj iglicę.

A na koniec, maluj i baw się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.