Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mampytanie bo teraz w lidlu w czwartek bedzie zestaw do malowania z kompresorem za 250zl czy jest sens kupna tego jesli tak to co trzeba by dokupic, a jesli nie to jaki polecacie

Tak z wyglądu trudno ocenić, ale po mojemu jest to taki sam kompresor typu ze znakiem CE (Chiny Export) jak np. MAR 4000 czy AS-186 a o 30 zł taniej i do tego farby nie wiadomo jakie, ale pewnie cos można nimi pomalować.

Pytanie czy lepiej stawiać na Mara który ma serwis w Łodzi, czy na AS (sklep techniczny Brzesko) czy na nieznany wyrób z Lidla?

Aero tego typu też mam w zestawie z moim MARem. Można nim trysnąć Sido na końcu, bo do normalnego malowania nie bardzo się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zestaw z ostatniego linku będzie lepszy od poprzednich, bo kompresor jest z butlą tak? A aerograf jest ok? Może jakieś inne propozycje czy brać ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia, jak wolisz, by Ci non stop buczał kompresor, to bierzesz bez butli, jak chcesz, by były pewne przerwy w pracy, to lepiej z butlą. Aerografy to mniej więcej podobno półka cenowa i jakościowa. Ewentualnie z trochę droższych: http://allegro.pl/aerograf-adler-ad-7790-dysza-0-2-0-3mm-3-zbiorniki-i3719133534.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na pewno już było to wałkowane jak to bywa na wszelakich forach z różnymi pytaniami więc nie będę zakładał nowego tematu tylko zapytam tutaj.

Kupiłem taki kompresor jak wyżej koledzy pokazują z butlą 3litry i śmiesznym aerografem tg 138. Do czasu aż nie dostanę tego właściwego (H&S ultra) chciałem przez weekend tym co mam trochę się pobawić, poćwiczyć i stestować. Podpowiedzcie koledzy jaką bezzapachową farbę mam kupić aby się nadawała na jakieś pierwsze babranie po papierze. Mam zamiar wyciąć kilka szablonów i popracować z czernią, cieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na pewno już było to wałkowane jak to bywa na wszelakich forach z różnymi pytaniami więc nie będę zakładał nowego tematu tylko zapytam tutaj.

Kupiłem taki kompresor jak wyżej koledzy pokazują z butlą 3litry i śmiesznym aerografem tg 138. Do czasu aż nie dostanę tego właściwego (H&S ultra) chciałem przez weekend tym co mam trochę się pobawić, poćwiczyć i stestować. Podpowiedzcie koledzy jaką bezzapachową farbę mam kupić aby się nadawała na jakieś pierwsze babranie po papierze. Mam zamiar wyciąć kilka szablonów i popracować z czernią, cieniami

 

Np pactra tania ok4,50 można rościęczać zwykłą wódka i łatwo domyć aerograf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np pactra tania ok4,50 można rościęczać zwykłą wódka i łatwo domyć aerograf

 

Tania, ale i za dużo też jej nie ma w słoiczku, choć na początek spokojnie starczy.

 

Przy okazji się podpytam o kompresor z butlą bo takowy chcę kupić tzn dostać w prezencie urodzinowo świątecznym.

 

Kompresor jak naładuje taką butlę, to na jak długo starcza taka pełna butla, i czy po wyłączeniu kompresora to powietrze zostaje w butli czy może jest jakiś zawór który po odłączeniu spuszcza to powietrze? Może banalne pytanie, ale dopiero zbieram cały osprzęt po długiej przerwie z modelarswem, tym bardziej, że poprzednio opierałem malowanie tylko na pędzlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał wziąć to co będzie dostępne na miejscu, dziś sobota a że nie mieszkam w dużym mieście to czasu mam niewiele a wybór na pewno będzie ograniczony. Tak że rozumiem że mam wziąć jakiś akryl do modeli ?

 

 

5pirit - Kompresor ładuje butlę do 4 barów a gdy zejdzie ciśnienie do 2,5 to doładowuje znowu do 4 i tak w kółko.

Nie powiem mimo że jest dość cichy to gdyby nie butla to nie wyobrażam sobie jakby miał tak pracować cały czas.

Wystarcza na kilkanaście bądź kilkadziesiąt sekund ciągłego psikania. Po wyłączeniu kompresora zaleca się spuszczać pozostałe powietrze, są specjalne odpowietrzniki jeden w butli a drugi na reduktorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc .Ktos cos wie na temat tego aerografu?

http://www.amazon.co.uk/Neo-Iwata-gravity-feed-airbrush/dp/B007AUJJ28/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1385749937&sr=8-1&keywords=neo+for+iwata

Czas na zmiane bo mnie ta chinszczyzna co mam juz wpienia z lekka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć.Chce przesiąść się z pędzla na aerograf ma na oku takie zestawy:

1.http://allegro.pl/aerograf-tg203-z-dysza-0-3-0-2-mini-kompresor-4bar-i3744141855.html

2.http://allegro.pl/aerograf-tg130-z-2-dyszami-kompresor-na-prezent-i3744151463.html

3.http://allegro.pl/aerograf-132k-kompresor-butla-212-zestaw-do-grafik-i3744141837.html

Który będzie najlepszy na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na zmiane bo mnie ta chinszczyzna co mam juz wpienia z lekka.

Pozdrawiam

..to też chińszczyzna, tylko z Tajwanu wyprodukowana dla Iwaty. Dobry aero choć dla mnie ma za dużą dyszę i z tego powodu służy mi do nakładania podkładów i lakierów.

Wielu nim maluje i nie narzekają.

Edycja.

Opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie,

Po jakiś 5 latach za sprawą kobiety i dziecka wracam do modelarstwa, a że zmieniłem miejsce zamieszkania i teraz mieszkam w bloku, to mój stary kompresor 24-litrowy się nie nadaje przez te jego ok. 100dB ;)

Poszukałem co aktualnie jest na rynku i oczywistym wyborem do mieszkania wydaje się być kompresor AS-186 z 3l butlą.

Jednak u sprzedawcy który oferuje ten kompresor zobaczyłem też takie maleństwo membranowe:

http://allegro.pl/mini-kompresor-membranowy-as-200-maly-aerograf-i3861232645.html

Kosztuje połowę ceny, ciśnienie pracy to 1,93 bara. Wiadomo że AS-186 jest lepszy, raz że ma regulacje, a dwa że ma butle. Ale cena i fakt, że wiem iż niektórzy korzystali kiedyś z dobrym skutkiem z mini kompresora Atlantis PT350, tyle że on miał 2,2 bara, sprawia że bardzo się nad nim zastanawiam.

Mam starą pseudoIwate z Mara EW770, według opisu ciśnienie wymagane do pracy to 2 bary.

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy taki mini kompresorek AS-200 nada się do "zabawy" w modelarstwo z tym aero? Czy nie jest oby nieco za słaby? Ktoś miał z nim styczność, czy są skoki ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam aerograf tg130 czyli każdemu zwana piwata. mój kompresorek wytwarza ciśnienie około 1bara. Używam farba Pactra dość mocno je rozcieńczam ale farba słabo leci prawie że w ogóle ! Drugi problem tto raz rozkręcałem aerograf do mycia i po skręceniu spust coś słabo odbija :( i z tego co zauważyłem to nawet gdy spust odchylam mocno do tyłu strumień się nie zwiększa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też takiego używam - nie poszalejesz z wąziutkimi "wężykami" kamuflażu malowanymi z ręki, ale wszystkie moje modele pojazdów i samolotów z tego forum nim malowałem i dawał radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam areograf adler'a z dyszą 0.2 (wcześniejsza 0.3-mały wypadek się stał i ni ma) i chciałbym na drugim etapie ćwiczeń areografem porobić szlaczki.Tylko jak? Wiem ,że na spodniej części mojego areografu jest pokrętło do regulacji ciśnienia, ale jak sobie regulowałem i patrzyłęm na strumień,który puszczałem w powietrze to nic się nie działo. Jak to zrobić??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam areograf adler'a z dyszą 0.2 (wcześniejsza 0.3-mały wypadek się stał i ni ma) i chciałbym na drugim etapie ćwiczeń areografem porobić szlaczki.Tylko jak? Wiem ,że na spodniej części mojego areografu jest pokrętło do regulacji ciśnienia, ale jak sobie regulowałem i patrzyłęm na strumień,który puszczałem w powietrze to nic się nie działo. Jak to zrobić??

Pozdrawiam

To jest regulator przepływu (wydajności), a nie ciśnienia.

Gdy go dokręcisz do końca, nie ma prawa nic przez aero lecieć. W moim często tak sie dzieje, że przedostaje się do niego farba i zasycha. Wówczas zacina się w połowie i nie działa. Trzeba go całkiem odkręcić i dokładnie przemyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.