Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nazwa: Gunze - seria C ©

"Typ: nitrocelulozowe

Rodzaj: emalie, lakiery (10ml)

Rozcieńczalnik dedykowany: Mr. Color Thinner lub Mr. Color Leveling Thinner - 50, 110, 250, 400ml

Info producenta: Polecane rozcieńczanie w granicach 1:1 to 2 części farbki w stosunku do rozcieńczalnika

Alternatywa MW: Aceton, Nitro (+ Retarder)

Praktyka MW: 50% ~ 60%"

 

Zacytowane z tematu o farbach, z tym, że jak teraz patrzyłem to dla tych w nowszym opakowaniu jest 50-70 %

 

Troszkę się robiła pajęczyna to zwiększałem ilość rozcieńczalnika, to potem aero nie chciał "złapać" farby albo psikałem i nagle się zatykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Jestem początkującym modelarzem, i czy taki aerograf jest dobry na początek

 

Używam tego modelu aerografu już od kilku lat. Miałem ich w sumie dwa. Jednego zazłatwiłem bo zapomniałem go wyczyścić po malowaniu i niestety farbka zaschnęła co umiemożliwiło jego rozłożenie. Drugi czyszczę po każdym używaniu i służy mi do dzisiaj. Jak tylko dobrze roźcieńczysz farbę to mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby pluł. No zdarzyło się na początku, jak zaczynałem malować aerografem.

Polecam ten aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem początkującym modelarzem, i czy taki aerograf jest dobry na początek

 

Używam tego modelu aerografu już od kilku lat. Miałem ich w sumie dwa. Jednego zazłatwiłem bo zapomniałem go wyczyścić po malowaniu i niestety farbka zaschnęła co umiemożliwiło jego rozłożenie. Drugi czyszczę po każdym używaniu i służy mi do dzisiaj. Jak tylko dobrze roźcieńczysz farbę to mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby pluł. No zdarzyło się na początku, jak zaczynałem malować aerografem.

Polecam ten aerograf.

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie zakupiłem Aerograf Adler AD-7790 lecz nie było w nim instrukcji

mógłby mi ktoś po krótce wytłumaczyć jak tym się obsługiwać?

Mam taki. Co chcesz wiedzieć?

Jeśli bardziej szczegółowo to może na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie kupiłem używany kompresor Aeolian Pixie nie moge za bardzo znaleźc informacji o nim a nie mam instrukcji. Z pudełka wynika że jest tłokowy bez olejowy? i w związku z tym że jest to mój pierwszy aergoraf i kompresor mam pytanie czy z kompresorem coś sie robi? tzn konserwuje jakoś czy po prostu włączam jak chce malowac i wyłączam jak kończe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pamiętaj kolego Bordawski, że te mini kompresory dość szybko się nagrzewają i nie powinny działać w ciągłym trybie pracy dłużej niż 1 godzina . Bo to może skutkować negatywnie.

Pozdrawiam i życzę miłej nauki malowania i korzystania z zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kupiłem nie dawno oto taki kompresor http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-cichy-wentylator-najtaniej-i3225275219.html i jestem ciekawy jaki jest jego czas pracy, szukałem wszędzie i nie pisze również w instrukcji.

Pozdrawiam.

Kiedyś się nad takim modelem zastanawiałem ale nie mogłem znaleźć dokładnych i wiarygodnych informacji czy i jaki zbiornik wyrównawczy to ustrojstwo posiada. W opisie aukcji jest informacja, że posiada on wbudowany wentylator - może to sugerować możliwość pracy ciągłej jeśli oczywiście chłodzenie jest odpowiednio skuteczne. Niestety ja także nie znalazłem informacji jak długo wg producenta może być załączony non stop.

Jak już trochę nim popracujesz to podziel się wrażeniami o tej konstrukcji bo informacji w sieci za wiele nie ma a mogą być pomocne dla potencjalnych chętnych do zakupu.

Sam kupiłem w końcu inny model ale o większych gabarytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie kupić pistolet do pompowania kół do roweru który można podpiąć pod kompresor? (ewentualnie inne opcje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie kupić pistolet do pompowania kół do roweru który można podpiąć pod kompresor? (ewentualnie inne opcje).
Praktycznie w każdym sklepie z kompresorami i narzędziami pneumatycznymi.

 

http://www.skleptechniczny.pl/pistolet-do-pompowania-kol-samochodowych-tg-1-p4131.html

http://www.skleptechniczny.pl/pistolet-manometr-do-pompowania-kol-zta-22-p4529.html

http://magma.sklep.pl/product-pol-1486-PISTOLET-DO-POMPOWANIA-Z-DUZYM-MANOMETREM.html

http://magma.sklep.pl/product-pol-1155-PISTOLET-DO-POMPOWANIA-Z-MANOMETREM-GEKO-TG13.html

 

PS.

Jeżeli będziesz chciał pompować na max (pewnie gdzieś 4,5-5 barów), to może to być na granicy maksymalnego ciśnienia kompresorka modelarskiego (lub nawet przekraczać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.