Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

osłona dyszy dobrze skręcona? ja w swojej ultrze jak chce bąbelkowac do zbiorniczka to luzuje własnie osłone -koronkę

Podejrzewam, że u kolegi Produdipo myciu aero dysza została za mocno wkręcona. Czyli ten sam efekt co kolega Robert uzyskuje wykręcając osłonę.

Było już o tym kilka razy, że dysza musi wystawać ok. 0,2 mm z osłony. Jak nie wystaje to powietrze zamiast zasysać wali do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Zaliczylem dzisiaj potezna gafe. Podczas malowanie dysza zatkala sie paprochem. Mimo tego ze w zbiorniczku byla farba wyjalem iglicie. W rezultacie farba zalala spust i ogolnie caly aerograf w czesci mechanicznej. Jak to wyczyscic bo wrzucenie calego aerografu w rozpuszczalnik odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy zastanawiają się nad zakupem aerka mogę polecić tą inwestycje.

6 lat męczyłem się pedzlem, od niedawna mam aerograf i powiem, że wychodzi to super.

Pędzlem po prostu nie umiałem malować, a aerkiem idzie mi super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kupiłem do nauki aero TG 130 z dyszą 0,3mm. Dwu funkcyjny podobno. na razie raz wyjęty z pudełka, ale strasznie mnie korci zamknąć biuro i walić do domu i go wypróbować. na co mam uważać przed "pierwszym razem"? Coś dokręcać, dociskać, sprawdzać?

Poskładam go do kupy po pierwszym malowaniu?

Co z tzw. ukręcaniem gwintu dyszy - który to dokładnie element?

 

Mam zamiar malować Pactrami - czy dokładne przepłukanie go woda po malowaniu spowoduje jego dokładne wyczyszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie z aeografem dopiero zaczynam.

1.co do ukręcenia dyszy to ja ukręciłem tą dysze i kupiłem potym nowy aero bo po prostu nie opłacało się już kupować dyszy skoro jest 20 zł różnicy.

Dysza to ten mały element który widać po odkręceniu tej osłony z przodu.

Pooglądaj sobie spimy o rozkręcaniu aero bo tam jest bardzo podobny aerogaf.

Ogólnie o aerografaf już generalnie było, czyść cleanluxem, uważaj przy odkręcaniu dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apache, a można parę słów w kontekście wyżej postawionych pytań?

 

Wrzucam na serwer wymiany plików ponad 100Mb materiałów o aerografach-malowanie -budowa -konserwacja itp.

Materiały zebrane na róznych Forach Modelarskich , porady od zaawansowanych Kolegów -powinno się przydać.

 

https://hotfile.com/dl/191132630/a1113f0/Aerografy-Malowanie_-Budowa_-Konserwacja.zip.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam przykręcanie dyszy kluczykiem - bardzo ryzykowna czynność.

Kluczyk przyda się co najwyżej przy odkręcaniu a i to nie koniecznie.

Ja w swoim EW-770 zawsze dokręcałem dyszę palcami z wyczuciem i gwintu nie uszkodziłem a szczelność była - nic bokami ani nie kapało ani nie ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem niedawno aerograf, jakaś chińska podróbka czegoś.. ale jak na początek wystarczy. Otóż, zalałem farbę, trochę retardera i rozcieńczyłem to wszystko wódką. I aerograf maluje jakoś dziwnie, tzn ma duży rozbryzg i zostawia takie miałe ziarenka farby na płaszczyznie. Myślałem , że to zbyt gęsta farba, dolałem trochę wódki i nadal to samo, z tym że farba się już rozpływa czyli za rzadka jest. Dlaczego tak się dzieje? Próbowałem na rózne sposoby malowania , tzn minimalnie dawałem powietrza i tak samo, a także jak odkręce na max powietrze i farbe to jest podobnie. Wrzucam linki do fotek.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0fb95eb475e2653.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1990d03041b7a011.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.