Skocz do zawartości

Czołg lekki T-80 - Miniart 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Czasem trzeba odpocząć od "poważnego" modelarstwa i zarzucić coś lżejszego na warsztat - wagowo, wymiarowo i tematycznie. 

 

Wybór padł na T-80 z Miniartu, który chyba z 4 lata leżał u mnie w szafie. To w sumie moje drugie podejście do tego wybitnego pokraka, bo miałem ten model gdzieś tak z 10 lat temu - ale wtedy sprzedałem. Mimo to zawsze mi się podobał i cały czas ciągnęło mnie do tej przedziwnej konstrukcji... No i wreszcie nadszedł jego czas. :D 

 

T-80 to takie nie-wiadomo-co, które powstało w mniej niż 100 egzemplarzach. Podobno kilka dotarło na front, a dwa jeszcze w 1945 roku były na stanie Armii Czerwonej. Tej myśli się chwyciłem i takiego właśnie starego frontowca chcę sobie zbudować. 

 

Do przeróbek niektórych powierzchni i spawów zachęciły mnie zdjęcia oryginałów z różnych walkaroundów. Jakość spawów i płyt pancernych jest tak żenująca, że aż żal nie spróbować tego odtworzyć... 

 

K8e7szx.jpg

 

rFAD2S3.jpg

 

 

Niemniej, jak z czymś przedobrzę, albo coś nie wyjdzie to w sumie mi to lotto, bo model buduję dla złapania oddechu po miesiącu chorowania 🤮 

 

Na razie przygotowany wstęp do rzeczonej faktury i miejsca pod spawy + troszkę drobnicy. 

 

 

P0Iui7Z.jpg 


gbzQbSa.jpg 

 

lMovb4k.jpg 

 

xQ1uKWh.jpg 

 

6hZxQrA.jpg 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Juffre napisał:

Łądny bardzo :) Jakiej średnicy drutu użyłeś na uchwyty?

 

Szczerze nie wiem, bo trzymam wszystkie razem i biorę "na oko" - myślę, że będzie koło 0,6 mm. 🙂

 

29 minut temu, panDespota napisał:

Super. Jedziesz z nim. Lubię Twoje warsztaty.  

Dzięki! :piwo: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pan_Cerny napisał:

Oglądam z zaciekawieniem, bo nie ma za dużo skończonych modeli T-80. Bardzo mi się podoba T-70, ale T-80 z tą pokraczną wieżą jest obrzydliwy. Bardzom ciekaw ostatecznego wyniku.

Jest tak pokraczny, że aż piękny. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształtem to przypomina te Mengowe karykaturki, ale powiem tak, Model którego zwykły modelarz nawet do ręki by nie wziął, a Kamil jakieś cudo wystruga. Człowiek siedzi i czeka na update jak na kolejny odcinek Gry o tron.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2023 o 22:14, copycat napisał:

Kształtem to przypomina te Mengowe karykaturki, ale powiem tak, Model którego zwykły modelarz nawet do ręki by nie wziął, a Kamil jakieś cudo wystruga. Człowiek siedzi i czeka na update jak na kolejny odcinek Gry o tron.

No więc czas na kolejny update. 😉 

 

Model poskładany - poza gąsienicami, które zostawiłem sobie na deser. 

 

Zfe6zPS.jpg

 

jIDWVnB.jpg 

 

Zrobiłem sobie jakieś przymiarki z bambetlami. Nie wiem co ostatecznie zostanie na modelu i gdzie. 

c3oDB2d.jpg

 

1lyLTcw.jpg 

 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to poklejony. 😉

Gąsienice niby są "workable", ale były tak delikatne, że skleiłem je na amen na kołach - które zamierzam zdjąć razem z nimi przed malowaniem. 

Fajny modelik. Gdyby nie drobne przeróbki, to byłby do zrobienia w max dwa wieczory. 😉 

 

0BldJmE.jpg

 

zqUngwn.jpg

 

byEqFu4.jpg

 

8COHiDu.jpg

 

4wnEzye.jpg

 

K3kq0n2.jpg

 

ythDhBO.jpg

 

6PPckT5.jpg

 

Pozdrowienia! 

 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil K. napisał:

W sumie to poklejony. 😉

Gąsienice niby są "workable", ale były tak delikatne, że skleiłem je na amen na kołach - które zamierzam zdjąć razem z nimi przed malowaniem. 

Fajny modelik. Gdyby nie drobne przeróbki, to byłby do zrobienia w max dwa wieczory. 😉 

 

 Z tym "workablaniem" tych gąsienic to ostrożnie. Owszem fajnie się je układa na kołach ale i tak trzeba je delikatnie pokleić bo się rozpadną przy malowaniu. Ogniwka są maluśkie i mocowania ogniw delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.