Skocz do zawartości

Mil Mi-24P, Zvezda, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Cheloła :D

Lecimy z kolejną galerią. Jakoś się fotki udało wypstrykać - jakie są, takie są - lepszych nie będzie :wink:

I wracam do tematu - dziś kolejny "krokodyl" do kolekcji, wersja P czyli z bocznym działkiem. Wiatraka pomalowałem w podstawowe kamo dla Mi-24 czyli w tzw. "koniczynkę" . Model przedstawia Mi-24P  nrb "03"  popularnie zwanym przez obsługę "ciężarnym rekinem" z okresu walk w Czeczenii. Wedle opisów, ów rekin był namalowany na fladze rosyjskiej i dla tego był taki troszkę grubszy, jakby był w stanie błogosławionym. Czarny kwadrat na belce ogonowej to zasmarowany smarem przekładniowym numer "03" (z wiadomych względów wymalowałem go nato black, bo smar to musiałbym co jakiś czas poprawiać :haha:)

Podsumowując:

Mil Mi -24P,  baza Kalinowskaja, Czeczenia

 

OgMxmeZ.jpg

 

X3qBKqJ.jpg

 

z7a0iGc.jpg

 

qNmS8dq.jpg

 

vDfKM85.jpg

 

UzwP7bk.jpg

 

RYfJeqq.jpg

 

0cVJqeh.jpg

 

Iz3KVMi.jpg

 

EV2Eegt.jpg

 

qgXydoY.jpg

 

WcJHpvz.jpg

 

wbMjrtx.jpg

 

I jeszcze fotki z bratem z Bagramu:

 

fmWpg3G.jpg

 

ooyQlGm.jpg

 

I teraz można zyknąć kawkę :wink:

 

:kawa:

Edytowane przez abtb
poprawione fotki
  • Like 24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie :piwo:

 

14 godzin temu, Mitrandir napisał:

No piękne hokeje gratulacje 

Grzesiu - to piąty "krokodyl",  a zatem będziesz mógł  obejrzeć kolekcję na nadchodzącej Babarybie :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitrandir napisał:

Doczekać się nie mogę

Ogólnie planuję przepuścić szeroko zakrojony desant śmigłowcowy  - także tego ten - szykuj się :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitrandir napisał:

Cwaniaczek jeden..

Trzeba wykorzystywać każdą szansę :chytry:

Ale weź też pod uwagę fakt, że będzie to chyba pierwsza kolekcja śmigłowców  pokazana w całej historii Babaryby :mrgreen:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abtb napisał:

będzie to chyba pierwsza kolekcja śmigłowców  pokazana w całej historii Babaryby :mrgreen:

Ale być może nie jedyna.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Xmen napisał:

Ale być może nie jedyna

Z tego wnoszę, że "zakładasz" konkurencję i przybywasz z modelami  01.06 2024 do "stolycy" :haha:

Czego jak czego ale śmigłowce na konkursach to można liczyć na sztuki, a kolekcji to ja chyba jeszcze na żadnym konkursie nie widziałem (oczywiście na takim na którym jest kategoria "Kolekcje")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, abtb napisał:

Z tego wnoszę, że "zakładasz" konkurencję i przybywasz z modelami  01.06 2024 do "stolycy" :haha:

Ależ skąd.

Gdzie ja z głębokiej prowincji na salony w "stolicy".

Za wysokie progi na moje nogi.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xmen napisał:

Za wysokie progi na moje nogi.

Byłem już kilka razy i jakoś nie za uwarzyłem  progów. Można śmiało wjeżdżać na wrotkach :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowiec ogólnie ładny, jednak samo malowanie zwłaszcza "koniczynek" już nie do końca mi się podoba. Jak dla mnie trochę za bardzo je rozjaśniłeś, przez co brzegi wydają się być nie pomalowane, czego nie widać na pozostałych kolorach kamuflażu. Mocno to widać nad rekinem na lewej stronie, oraz na prawej pod kabiną. 

Poza tym brak zdjęcia dołu.

:wink:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kolejny-Wojtek napisał:

koniczyny robiłeś z szablonu

Wzór robiłem z patafikisa i malowałem środek-fotki są w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.