Skocz do zawartości

"Berliner Hering aus Tempelhof" - Lockheed F-104S Starfighter, Hasegawa , 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D 

W związku z ubiegłotygodniowym  "wzięciem opie....ol", dziś galeria skoro świt - w sam raz do pierwszego łyku gorącej kawy :haha:

Dziś do kawy prezentuję model przedstawiający wersję "S" z testów konfiguracji uzbrojenia.  Wszystko na temat raportu z tych testów opisałem w warsztacie. Z dostępnych fotek, wybrałem sobie tą najbardziej bombową, ponieważ 104-ka z "winogronami" prezentuje się dość smakowicie. 

Tak więc:

Lockheed F-104S, Starfighter, lotnisko gdzieś w  RFN,    rok  jakiś tam ( bo raport był/ jest tajny i tylko fotki bez opisu można znaleźć :mrgreen:)

 

2J54g5M.jpg

 

Kj7Zmf3.jpg

 

mUIhIG3.jpg

 

QC6qqi5.jpg

 

EFAhW7Y.jpg

 

JlklqyG.jpg

 

KvsBuXg.jpg

 

qS78Lj8.jpg

 

I jakby tyle :wink:

 

:kawa:

 

Ps. Za tydzień lecę patriotycznie więc szykować stosowne dwukolorowe  kubki i flagę :mrgreen:

 

Edytowane przez abtb
  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, abtb napisał:

W związku z ubiegłotygodniowym  "wzięciem opie....ol",

Kto się ośmielił?:wpier:

Bardzo ładny.:super:Można powiedzieć że co jeden to ciekawszy ale z tych pokazanych ostatnio jednak włoski jak dla mnie najładniejszy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ty masz tempo. Ja w tym samym czasie ledwo obrobiłem jedną stronę zawieszenia Shermana. Najistotniejsze jednak to że przy tak dużym tempie nie odpuszczasz jakości. Wręcz mam wrażenie że jakość coraz lepsza. :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie galerię zobaczyłem już po kawie, więc może się nie liczyć takie wejście, ale też się podoba robota. Zgadzam się, że 

1 godzinę temu, Endrju napisał:

Wręcz mam wrażenie że jakość coraz lepsza. :super:

 

Nie wierzę, że szachownica:bleh:, aha-chyba, że ten what-if. 

2 godziny temu, abtb napisał:

Ps. Za tydzień lecę patriotycznie więc szykować stosowne dwukolorowe  kubki i flagę :mrgreen:

 

 

Edytowane przez giberes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Bardzo ładnie wyszedł. Jeżeli można, to ja bym jeszcze o fotę od spodu poprosił, wtedy można by się lepiej w ładunku zorientować. Poza tym to ten "Tempelhof" w tytule jest mylący - gdzie takie myśliwce w centrum miasta i to jeszcze poza granicami Republiki Federalnej? (Berlin Zachodni to było osobne państwo!)

 

A jeśli chodzi o tempo i jakość, to przypomina mi się mój instruktor spadochronowy, który kiedyś powiedział "po dziesięciu tysiącach to już jest proste" 🙂

Życze powodzenia przy dalszych "srebrnych strzałach" i pozdrawiam

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie już dziękuję wszystkim za opinie i uwagi :piwo:

Tradycyjnie też napiszę, że jest mi niezmiernie miło, że kolejny - 30-ty- "śledź" trafił w wasze gusta :D

A teraz - też tradycyjnie - ustosunkuję się do tez zawartych powyżej:

 

12 godzin temu, Endrju napisał:

Ależ Ty masz tempo.

Powiedzmy, że tak, ale tak po prawdzie to te "śledzie" nie biorą się z kapelusza jak przysłowiowe  króliki - warsztat trwa już rok :mrgreen: 

 

12 godzin temu, Endrju napisał:

Wręcz mam wrażenie że jakość coraz lepsza.

:piwo:

 

11 godzin temu, giberes napisał:

Wprawdzie galerię zobaczyłem już po kawie, więc może się nie liczyć takie wejście, ale też się podoba robota.

Dziękuję bardzo - tym mocniej, że amatorem "śledzi" raczej nie jesteś :D

 

10 godzin temu, Jery napisał:

Tylko zastanawiam się po co Ci taki "przeciętniak z krzyżami" w kolekcji?

Jak sam tytuł warsztatu wskazuje - "Opowieści dziwnej treści" - a to jest taka dziwna, bardzo niestandardowa "treść" godna uwiecznienia. Tym bardziej, że chyba poza testami nigdy tak uzbrojony samolot nie wzbił się w powietrze (w czasie testów też chyba nie :haha:)

 

9 godzin temu, pmroczko napisał:

Jeżeli można, to ja bym jeszcze o fotę od spodu poprosił,

Proszę bardzo:

 

IMG20231217212756.thumb.jpg.a499a87bdcfb20d4569b732a329a7466.jpg

 

 

10 godzin temu, pmroczko napisał:

Poza tym to ten "Tempelhof" w tytule jest mylący

A jakoś tak mi się napisało - nie brałem pod uwagę podziału Niemiec :haha: A poza tym, gdyby nie Kamil ( @rudy0007) to nawet bym nie wiedział o istnieniu w/w raportu z którego zaczerpnąłem inspirację. Być może gdyby udało się gdzieś,  komuś,  dokopać do "części pisanej" raportu ( może u kogoś leży w szufladzie :mrgreen:) to tytuł będzie jak najbardziej do "wyprostowania", łącznie z datą:wink:

A poza tym  "Tempelhof" to tak jakoś dobrze brzmi po niemiecku  :haha:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dzięki za fotkę - rzeczywiście niezłe "winogrono" z tego wyszło!

Zainteresował mnie ten temat. Znalazłem w sieci jeszcze jedną fotę z zestawu:

104-b_zpsc10a38ea.jpg

 

Zobacz proszę ten napis na tym baraku: BLDG.402 - to daje mocny sygnał, że mamy tu do czynienia z amerykańską bazą, Niemcy napisali by GEB. 🙂 W związku z tym typuję Luke AFB gdzie Niemcy trenowali aż do 1982 roku - ale to tylko spekulacje. Czy mógłbym jeszcze dostać link do tego legendarnego raportu, o którym pisałeś? Chętnie bym jeszcze trochę przy tym podłubał...

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pmroczko napisał:

BLDG.402 - to daje mocny sygnał, że mamy tu do czynienia z amerykańską bazą,

Na to nie wpadłem :glupek: Jednak obstawiałbym, że to amerykańska baza w Niemczech gdyż samolot ze zdjęcia ma niemieckie krzyże:

 

aBQ3fz1.jpg

 

LfZEJ1I.jpg

 

0II5gqx.jpg

 

i gdyby to była baza w USA to raczej miałby ich gwiazdki.

 

36 minut temu, pmroczko napisał:

Czy mógłbym jeszcze dostać link do tego legendarnego raportu,

https://www.durator.de/starfighter-experimental.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panie kolego, trzeba trochę pokrytykować żeby nie było za słodko :jezyk: Wyszło Ci z tego niezłe Sci-Fi, widać że pokończyły Ci się warianty uzbrojeniowe dla tego samolotu, tak więc:

1 - zdecydowanie nie te TER'y, te pokazowe wyglądają na wersje brytyjskie, m.in. przez wydłużoną część spodnią/ pionową belki. Widać to na brytyjskich Phantomach, które miały na niej podwieszone trzy MATRY-155, a że były sporych rozmiarów to na zwykłym TERze by się po prostu nie zmieściły.

2 - nie Mk.82 :nienie::benc:tylko znowu bardziej brytyjskie 500lb o wagomiarze 227kg co miało by rację bytu przy takiej ilości podwieszonej pod samolotem.

3 - trzecia opcja mogła być taka, że wszystko było na potrzeby pokazu wystrugane z drewna, lub po prostu mocno pokombinowane, gdyż są zdjęcia (które posiadam) [ale nie pokażę :jezyk:] które pokazują francuskie bomby podwieszone pod niemieckimi F-104. Strona ze zdjęciami padła więc się już tego pewnie nie dowiemy.

Także ten tego widać, że nie miałeś co zrobić z uzbrojeniem z zestawu Hasegawy :mrgreen:

:piwo::wink:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję krytykę na klatę :chytry:

Po pierwsze:

4 godziny temu, rudy0007 napisał:

te pokazowe wyglądają na wersje brytyjskie, m.in. przez wydłużoną część spodnią/ pionową belki.

gdyby zastosować TERY "brytyjskie" to samolot by się na nich podpierał a nie stał na kołach, standardowe ledwo dają radę się zmieścić

po drugie:

4 godziny temu, rudy0007 napisał:

nie Mk.82 :nienie::benc:

A gdzie ty widzisz na zdjęciu modelu Mk.82?   Ja podparłem się schematem  "możliwości przenoszenia" i podwiesiłem Mk.81 które, tak jak i  Mk. 82 są standardowym wyposażeniem F-104S

 

b8yY3eT.jpg

 

4 godziny temu, rudy0007 napisał:

brytyjskie 500lb o wagomiarze 227kg co miało by rację bytu przy takiej ilości podwieszonej pod samolotem.

- węzeł podkałubowy ( boczny) wg schematu ma możliwość udźwigu min 340 kg - 3xMk.81 po 113kg sztuka daje nam 339kg

- węzeł podskrzydłowy wewnętrzny ma nośność min 453kg (można podwiesić Mk.83 o masie 453kg, pkt 14 schematu) a zatem zdecydowanie więcej niż 3x Mk.81 =339kg

- węzeł podskrzydłowy zewnętrzny też ma nośność 340kg a jedna Mk.82 waży "tylko" 113kg

Tak więc wagowo to tu przewału nie ma, chyba że chcesz się droczyć o TER-a  pod kadłubem, który niewątpliwie parę kilo waży i wtedy wyskoczy to ponad te 340 kg (750lb)

 

4 godziny temu, rudy0007 napisał:

brytyjskie 500lb o wagomiarze 227kg co miało by rację bytu przy takiej ilości podwieszonej pod samolotem.

Tak, tak, jak najbardziej - umiejętność prostego dodawania się kłania :mrgreen:

 

4 godziny temu, rudy0007 napisał:

trzecia opcja mogła być taka, że wszystko było na potrzeby pokazu wystrugane z drewna,

 

Nie wiem czy z drewna, czy z plastiku ale nigdzie nie wspomniałem że tak "obładowany" samolot latał :mrgreen:

 

A poza tym cytat samego siebie z pierwszej strony warsztatu:

"Czy "to" latało - nie wiem. Fotki wyglądają na jakieś testowe zabawy zbrojmistrzów"

 

Podsumowując - pożeniłem rzeczywisty F-104S w niemieckim malowaniu (któremu chyba nie zaprzeczysz - chociaż kto wie :hmmm:) z rzeczywistymi bombami przenoszonymi przez ten samolot, w oparciu o fotkę, która sugeruje "że być może się da"

Jestem ciekaw co napiszesz po "publicznej prezentacji" tego stalowego ptaka:

 

nYvoiDN.jpg

 

Tylko nie pisz że to

 

4 godziny temu, rudy0007 napisał:

Wyszło Ci z tego niezłe Sci-Fi,

 

bo to akurat chyba wszyscy wiedzą :mrgreen:

 

W związku z powyższym i poniższym (a także pobocznym) "krzyżak" z Berlina oraz "szachownica" z Mińska Mazowieckiego wypadają z "Ławicy śledzi", a  na ich miejsce (wszak ma być 33 sztuki w pełni udokumentowanych ) wejdą:

- "Atomhering vom Jagdbombergeschwader 34 „Allgäu“"

oraz

- "Canadian herring with an Indian from Zweibrucken"

 

I tyle :gitara:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rudy0007 napisał:

Także ten tego widać, że nie miałeś co zrobić z uzbrojeniem z zestawu Hasegawy 

Miałem co zrobić - wykorzystałem zgodnie z przeznaczeniem. Pod F-15 też będę wciskał ile się da  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.