Skocz do zawartości

TS-11 Iskra 200 BR 1/48 Choroszy


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mocno zastanawiałem się nad utworzeniem tej galerii. Ale od początku. Dawno temu założyłem sobie że będę sklejać modele jednomiejscowe w skali 1/48 i od dawna zamierzałem się na tę Iskrę bo to jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, bo żywiczny więc wysoka jakość, bo ciekawe malowanie, bo dostępne dodatki itp. Niestety po otwarciu pudełka bardzo się zdziwiłem niską jakością wyrobu Choroszego, tym bardziej że cena jest dość wysoka. Wszystko to opisywałem w zakładce warsztat więc kilka osób będzie wiedziało o co chodzi. Te same osoby namówiły mnie żeby podzielić się swoim doświadczeniem i wręcz przestrzec przed tym zestawem. Jest to mój najgorszy model od lat i nie ma się czym pochwalić ale pomyślałem że może w ten sposób uchronię jakiegoś nieświadomego śmiertelnika przed powtórzeniem mojego błędu i zakupieniem tego ''cacka''. Oczywiście są tu na pewno modelarze którzy wykonaliby go znacznie lepiej. Wiem to bo sam w pewnym momencie go sobie odpuściłem i po prostu poszedłem na skróty oszczędzając czas i nerwy. Można z niego wydusić więcej, jednak jest jak jest. Z daleka wygląda w miarę 😉. Tak więc oglądajcie i oceniajcie.

IMG_5823.jpg

IMG_5818.jpg

IMG_5819.jpg

IMG_5820.jpg

IMG_5821.jpg

IMG_5822.jpg

IMG_5824.jpg

IMG_5825.jpg

IMG_5826.jpg

IMG_5827.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stokroć słowa uznania za ukończenie tego wypłosza (niegdyś wymagającego zestawu, na dziś zajechanego),

Wyszedł elegancko!

Pozdr ww

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie panowie za słowa uznania. To daje dużo energii do następnych projektów. Następną razą będzie na pewno staranniej. Na dziś Iskierka stoi troszkę onieśmielona koło młodszego ale trochę większego i groźniejszego drapieżnika.

IMG_5828.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek napisał:

Na dziś Iskierka stoi troszkę onieśmielona koło młodszego ale trochę większego i groźniejszego drapieżnika.

Onieśmielona, ale zdecydowanie od niego ładniejsza :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grzes napisał:

Onieśmielona, ale zdecydowanie od niego ładniejsza :super:

Czy ja wiem?. W mojej ocenie chyba najpiękniejszy jest ołówek. Chyba będzie następny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem, że dociągnąłeś projekt do końca.

Duże 👏:piwo:

W dniu 10.01.2024 o 16:37, jacek napisał:

od dawna zamierzałem się na tę Iskrę bo to jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, bo żywiczny więc wysoka jakość, bo ciekawe malowanie, bo dostępne dodatki itp. Niestety po otwarciu pudełka bardzo się zdziwiłem niską jakością wyrobu Choroszego, tym bardziej że cena jest dość wysoka.

 

W dniu 10.01.2024 o 16:37, jacek napisał:

Wszystko to opisywałem w zakładce warsztat więc kilka osób będzie wiedziało o co chodzi. Te same osoby namówiły mnie żeby podzielić się swoim doświadczeniem i wręcz przestrzec przed tym zestawem.

Tak, zmagania w warsztacie oglądałem, ku przestrodze 😉

Dziękuję za podzielenie się warsztatem, Iskra zdecydowanie zasługuje na Galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za dotrwanie do końca.:super:

Jednak zdjęcia i powłoka malarska taka sobie.Bez szału.Widać że chciałeś skończyć jak najszybciej i mieć go z głowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa to przyjemność prawdziwego Polaka, oglądać niezawinione męki bliźniego.

Tym bardziej oprócz gratulacji, należą Ci się podziękowania, że zechciałeś dzielić się z nami swoim bólem.

:szczerbol:

 Widać pewne niedoróbki modelu, ale myślę, że oryginalność tematu i satysfakcja ze skończenia pażdzierza dostarczają odpowiedniej dawki satysfakcji.

Do tego, podziwu godna dynamika prac. Ciekaw jestem następnych dzieł.

Michał

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model! :brawo::szampan1:

 

 

A biorąc pod uwagę materiał wyjściowy (mydło) to efekt końcowy jest genialny!

 

Biały Jeleń mydło w kostce hipoalergiczne 150g srodki-czystosci.eu

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacuneczek

Ale skoro taki z Ciebie masochista, to krzywda Ci się nie działa :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BRAVO112 napisał:

acha, swiatel pozycyjnych nie ma 😛

Ech Ty. Myślałem ze nikt nie zauważy. A światła są i owszem, tyle że w szufladzie. W przypływie łaski trafią na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekmoja teza się potwierdza: dawkujesz sobie przyjemności, zboczuchu. 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.