Skocz do zawartości

Hajaty wINcYj niż CZy ;-)


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

No i coś od siebie. Generalnie odkryłem tylko jedną ZDRADĘ Army, model jest nieponitowany. Musiałem wyciągnąć z pudełka narzędzie kupione w tym celu 10 lat temu i nigdy nawet nie otwarte :haha: W łikend mam nadzieje usiąść do malowanek. Fotki pralkOM, ale coś tam widać :wink:

 

 

IMG-20240206-WA0005.jpg

IMG-20240206-WA0004.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zegeye napisał:

I

M9CZoR6j_o.jpg

 

Fajnie.

 

Sorki za powtórzenie. Jakoś tak wyszło, pewnie trochę freudowsko...

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popil, Ponitoval a Smutny.

 

DSC01066.thumb.JPG.e224631fcb02602d2040760fb8bfcd05.JPGDSC01065.thumb.JPG.3ac7ea6198a6b6256e71ca904ce1fcbf.JPGDSC01064.thumb.JPG.abc037a132c537aa2efe7ce8a4465df4.JPGDSC01063.thumb.JPG.68c1a02b7018431c69b52e48b26452bc.JPGDSC01062.thumb.JPG.b8f1ac0f8e8cd9a2fd9425e3bfcb5d1e.JPGDSC01067.thumb.JPG.403a69a9ccab4dbfb5d171bed4b10961.JPG

 

W dniu 7.02.2024 o 22:08, Szydercza Gała napisał:

Zamkniętą owiewkę robisz??

Zgodnie z religiOM Matki Boskiej Oryginalnofarbowej.

https://armahobbynews.pl/blog/2022/04/01/ki-84-biala-46-echo-minionych-dni/

Jeszcze dogrzebałem kilka fotek z internetów. Zastanowię się jeszcze czy zrobić go z ubytkiem poszycia na krawędzi lewego skrzydła czy, rozumISZ, pościemniać coś sprzed uszkodzeń. Szkoda, że nie ma żadnych fajnych pacynek prócz jakichś zabawkowych żołnierzyków. Już niedługo mój ulubiony, kamieniarsko-mangozjebczy etap😍

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

No widać Marcin, że ponitowałeś wINcYJ samolotUF niż ja :haha:

 

Całe, rozumISZ, CZy z wichurOM włącznie:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szydercza Gała napisał:

ile to można się pałować z takim małym modelikiem?

 

Panie Gała Szydercza, ale nie dotykajmy tu już może metafizyki, bo się mój projekt legnie w gruz właściwie zanim się zacznie. Od dwóch miesięcy w marzeniach sennych z najmniejszymi detalami wykoncypowałem niczym napoleon jakiś co, jak, w którym momencie, czym i po co, a ty mnie tu tak brutalnie do parteru sprowadzasz, że się człowiek nie może pałować nad modelikiem pół roku. Te twoje łudki jeszcze mniejsze a dłużej nad nimi śleńczysz. Hayata może i mały ale wariat!

 

mind-blow-galaxy.gif

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmagań ciąg dalszy.  Błyszczący lakier położony. Nakładanie kalkomanii.   Przepraszam za ''mocno warsztatowe'' fotki.  🤣
 

yRD9prkF_o.jpg

 

eBqwVJan_o.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zegeye napisał:

yRD9prkF_o.jpg

Panie Prezesie - Ustawa o wychowaniu.............. się kłania :haha:

Dobrze, że "klopsy" są okrągłe  i odpada problem z pozyjonowaniem znaku :chytry:

 

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Astarott, nie ma potrzeby dorabiania skomplikowanych konstruktów metafizyczno-ideologicznych do prostych spraw. Wchodzisz Pan w ten projekt czy nie? Nie mam tu oczywiście na myśli gadania o wchodzeniu i szukaniu fajnych gifUF, tylko o wyjęciu plastiku z pudełka i zaczęciu pracy nad nim.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Wchodzisz Pan w ten projekt czy nie? Nie mam tu oczywiście na myśli gadania o wchodzeniu i szukaniu fajnych gifUF, tylko o wyjęciu plastiku z pudełka i zaczęciu pracy nad nim.

To ja myślałem że my tu śmiechu-hihu, na luzie bez spiny, a tu widzę gwałtem do roboty przymuszają. 

 

IMG_20240212_174420.thumb.jpg.b221fd9c4c3f19427db09934aec3f903.jpg

 

8_vIz2.gif

 

 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, astarott napisał:

To ja myślałem że my tu śmiechu-hihu, na luzie bez spiny, a tu widzę gwałtem do roboty przymuszają. 

 

IMG_20240212_174420.thumb.jpg.b221fd9c4c3f19427db09934aec3f903.jpg

 

8_vIz2.gif

 

 

 

Bez młota to nie robota! Dobrze, że Szanowny Kolega WspUłmodelarz wyszedł z cienia. TAKICH ludzi nam CZeba. Robić, robić bo za niedługo kolejne mierzenie puloków!:wink:

Nic nie zrobiłem ale w tzw. miedzy czasie zakupy, rozumISZ, dotarli.

DSC01068.thumb.JPG.4e9837c5a9ab889b43972620f7c5c618.JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zegeye napisał:

Jeśli rury wydechu Eduarda wyglądają tak jak na obrazku z opakowania to radzę sobie odpuścić ich montowanie.  🙂

Co z nimi jest nie tak?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku opakowania widac rendery tych rur i one są identyczne na nim.  Tak niestety nie było. Zestaw wydechów po obu stronach silnika różnił się nieznacznie.  Choćby tym, że po prawej stronie na górze była tylko jedna rura (szersza, jakby podwójnej szerokości ale nadal jedna, a nie dwie jak widzę na renderach Eduarda)  Czyli wydechy powinny wyglądać następująco:  lewa strona od góry:  podwójny, poczwórny, pojedynczy/   prawa strona od góry: pojedynczy, poczwórny, pojedynczy. Dodatkowo te poczwórne rury nie były idealnie takie same zarówno w przekroju jak i szerokości i długości. (ten ostatni parametr Eduard zauważył) Z tego względu myślę że wydechy z pudła będą lepsze jeśli chodzi o merytorykę (choć wiem, że nie są idealne z powodu technologii wtrysku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.