Skocz do zawartości

Hajaty wINcYj niż CZy ;-)


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zegeye napisał:

Na rysunku opakowania widac rendery tych rur i one są identyczne na nim.  Tak niestety nie było. Zestaw wydechów po obu stronach silnika różnił się nieznacznie.  Choćby tym, że po prawej stronie na górze była tylko jedna rura (szersza, jakby podwójnej szerokości ale nadal jedna, a nie dwie jak widzę na renderach Eduarda)  Czyli wydechy powinny wyglądać następująco:  lewa strona od góry:  podwójny, poczwórny, pojedynczy/   prawa strona od góry: pojedynczy, poczwórny, pojedynczy. Dodatkowo te poczwórne rury nie były idealnie takie same zarówno w przekroju jak i szerokości i długości. (ten ostatni parametr Eduard zauważył) Z tego względu myślę że wydechy z pudła będą lepsze jeśli chodzi o merytorykę (choć wiem, że nie są idealne z powodu technologii wtrysku).

Są poprawne i ładnie zdetalowane. Jeszcze tylko się muszę upewnić czy pasują do kadłuba. Ale na oko patrząc wielkościowo są takie jak na ramce. Te pudełkowe są glutowate i bez detalu choć zgodne. Za to żywiczne od army nadają się tylko do egzemplarza muzealnego ze względu na dospawaną okrągłą rurę w miejsce oryginalnej kwadratowej z lewej strony. Zbychu dał sporo fotek jak wyglądają oraz ten egzemplarz z muzeum kamikaze w Chiru. Na stronie army jest historia tej maszyny, która zresztą ja też buduję. Posiadacze tego gratisu powinni mieć na uwadze samolot, który budują:wink:

IMG_20240130_114900.jpg.3719f9a4d72d6d743ef205586ded0fcf.thumb.jpg.295dcd6e1a6c1eef582b5bb95175ffc4.jpg

 

 

Zbliżenie na rurę, którą dospawali podczas któregoś remontu w (prawdopodobnie)stanach.

ki-84.229.2.jpg

 

zródło-jedyny łolkarałnd jaki znalazłem i do tego robiony kalkulatoremhttps://home.ifa.hawaii.edu/users/msc/hayate.html

 

004.jpg

 

Jak transportowali do USA jeszcze ma oryginalną. Widać charakterystyczne zakończenie choć zdjęcie nie najlepszej jakości. Zródło Armahobby.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. To tylko te spaliny z tej, rozumISZ, trefnej rury.:wink: Merytorycznie to będzie jak się zacznie chFasty na podstaFku sadzić. Wiadomo czy gatunek dobry, czy kolor gleby się zgadza z paletOM RAL:haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2024 o 11:03, zegeye napisał:

Nie to nie Eduard.  I sorry ale Eduard jest za duży.  Fotel jest z żywicznego wydruku dodawanego w przedsprzedaży. Parę małych pudełeczek na burty też. Tablica to zestawowa z nałożoną kalkomanią podobnie jak panel po prawej stronie od niej.

A mi się wydaje że armowe są za małe . Fotel drukowany też jest malusi  w  poronaniu do innych modeli w tej skali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek K napisał:

A mi się wydaje że armowe są za małe . Fotel drukowany też jest malusi  w  poronaniu do innych modeli w tej skali .

Fotel Army jest dobry. Wiem bo bralem udzial w jego projektowaniu 8-) Nie warto mierzyć go miarą foteli samolotów amerykańskich czy europejskich...  był znacznie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na porównanie. Na zbliżeniach przy okazji widać jakim :bip:owym modelarzem jestem:wink: Włożyłem bez obróbki tylko odcięte od ramek jednych i drugich. Te od army mają tylko jedną podwójną rurę. Nie wiem czy to pod jakiś egzemplarz zaprojektowane czy ja takiego gluta dostałem. Zarówno arma jak i eduard pięknie siedzą bez kleju. Te z army sa nieco dłuższe i chyba lepiej wyglądają pod żaluzjami. Detal możecie sobie sami porównać i zdecydować czy zainwestować te dwadzieścia parę złotych czy popracować nad zestawowymi a piniONdze przepić:szczerbol:

DSC01070.JPG.006949d3060a55e70e1af816ff9741e0.JPGDSC01069.thumb.JPG.56b707ac23b66a9cef5db3db134c9cfe.JPG

 

DSC01077.thumb.JPG.e3afd16fa44174999517b7a30f100abe.JPGDSC01076.thumb.JPG.be92ed726eeaebe43095813263b7e818.JPG

 

DSC01075.JPG.e8b8527d38e6b088d477915faa8de0b5.JPGDSC01073.JPG.ba7373bcc6c8aeeb4b5a3d97d67dbafe.JPGDSC01072.JPG.db57d94616ab98cbc64b20421c46d4af.JPGDSC01071.thumb.JPG.0d5f91d1c5cee6182385a5c7791d7ce8.JPG

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lipa napisał:

Te od army mają tylko jedną podwójną rurę. Nie wiem czy to pod jakiś egzemplarz zaprojektowane czy ja takiego gluta dostałem. 

 

Przecież napisałem, że Edek zrobił w swoich błąd bo po prawej stronie Hayate ma na górze pojedynczą rurę.  W modelu Arma jest to poprawnie. Co do porównania rur wykonanych wtryskiem plastiku z tymi wydrukowanymi w 3D to nie ma to najmniejszego sensu. To jakbyś porównał Daewoo Tico z Mercedesem A-klasa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój już skończony.  Jeszcze dodam mu pewnie antenki linowe, jak dotrą zamówione ''sznurki'' z Mig-a.

Galerię wrzuciłem do działu galerii tu na forum.

 

J0SKKFz0_o.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zegeye napisał:

 

Przecież napisałem, że Edek zrobił w swoich błąd bo po prawej stronie Hayate ma na górze pojedynczą rurę.  W modelu Arma jest to poprawnie. Co do porównania rur wykonanych wtryskiem plastiku z tymi wydrukowanymi w 3D to nie ma to najmniejszego sensu. To jakbyś porównał Daewoo Tico z Mercedesem A-klasa....

Porównanie dałem by każdy mógł sam sobie ocenić i zdecydować czy chce poświęcić te dwajścia zeta. Wystarczy zaszpachlować i wydłubać ze środka trochę tworzywa i rura gotowa... Zalecałeś użycie tico gdy mercedes lekko bity i wystarczy trochę kitu i dobrych chęci:szczerbol: Nie prowadzę krucjaty i nie mam zamiaru nikogo do czegokolwiek namawiać No chyba, że chodzi o zachęcanie do sklejania a nie gadania:wink:  Taka była idea tego wONtku. Ja przez weekend może wreszcie będę mógł przysiąść i dokończyć go na podkład. Jest parę miejsc do szpachlowania i muszę nity poprawić na okapotowaniu, bo to żenada jest.

Mam nadzieje, że w niedalekiej przyszłości arma wyda Aichi D3A Val bo pomimo wad fajne te ich zestawy są. Jest dziura w rynku, którą na plastrach trzyma jakiś vintejdższit airfixa i mydło plastyka...

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zegeye napisał:

Mój już skończony.  Jeszcze dodam mu pewnie antenki linowe, jak dotrą zamówione ''sznurki'' z Mig-a.

Galerię wrzuciłem do działu galerii tu na forum.

 

J0SKKFz0_o.jpg

 

Podpowiesz jaka to farba? Kupiłem dedykowane tamki ale patrząc na słoiczek wpadają bardziej w zieleń niż brąz 

Edytowane przez sjr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Czarna paktra na podkłąd Marcinie ?  :szczerbol:

 

 

3x TAK!:yahoo:

 

Jako, że, rozumISZ, zdanżam na Bytom, rozumISZ to i oryginalne farPki, rozumISZ, sobie przygotwałem. Priszejdowe skrzypce to standardowo hataka i przyjaciele. Na koniec mgiełka oryginalnOM, rozumISZ,  farbOM z valleja:wink: Zawsze krok bliżej by chociaż stanąć, rozumISZ, obok Prawdziwego Modelarza:wink:

 

 

DSC01088.JPG.9c018d2ba744a76e080eb63c73afcdc6.JPGDSC01078.thumb.JPG.167a79fcb3cfc414efed9106543b7138.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 08:25, sjr napisał:

 

Podpowiesz jaka to farba? Kupiłem dedykowane tamki ale patrząc na słoiczek wpadają bardziej w zieleń niż brąz 

To Gunze 304.  Wpada w brąz w cieplejszym oświetleniu. W zimniejszym jest bardziej zielona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno to idzie bo za bardzo czasu nie ma ale udało się położyć kolor bazowy w kabinie 

 

IMG_20240221_172636_6wkjtlcw9W.jpeg

Edytowane przez sjr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kalek do NMF, chyba że ktoś z obecnych ma pozostałości kalek do NMF to z chęcią mogę się wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pudełku sOM same samobUjce, także tylko zielone albo sraczkowate. Ten Amerykaniec byłby fajny, ale nie wiem czy  w ktoryms z pudełek są kalki do niego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.