Skocz do zawartości

Vought F4U-A Corsair 1:48 Tamiya


kozborn

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Koledzy Modelarze!

Po dość męczącym Tempeście zapraszam na warsztat relaksacyjny. Taki miał być przynajmniej z założenia, a jaki wyjdzie - zobaczymy.

Konstrukcja, do której mam szczególny sentyment. A dlaczego sentyment? @greatgonzo łaskaw był niedawno przypomnieć w dziale Galeria mojego pierwszego korsarza (wątek wciąż na pierwszej stronie, śpieszcie się :) ), z pokiereszowanym skrzydłem, owoc modelarskiej "młodości górnej i durnej"... Model ten zaowocował dyskusją, która poprzestawiała mi w głowie i wprowadziła na nieco inne tory. Niedługo potem, w pewnym sensie jako rehabilitacja i obietnica poprawy, powstał drugi - i póki co ostatni - z moich korsarzy, w identycznym malowaniu. Wyszło lepiej. Dodam tylko, że oba były w skali 1:72,

IMG_20210618_224937_1-min.jpg

 

A dziś biorę się za większego brata, ta sama 122-ka. Wiem, że model oklepany i trochę wieje nudą, ale nic na to nie poradzę - bardzo lubię tę wyjątkowo zgrabną sylwetkę.

 

image.thumb.jpeg.ca61435f1f0e74b1373e171491332507.jpeg

 

Do tego trochę blaszek

image.thumb.jpeg.266c59ef1ba8d781c93765fde4800e24.jpeg

 

image.thumb.jpeg.e1ceb500ee3ea5d713737a4a8a4c5b3e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.ac8eb8d345ce725e57a93509218ee4ed.jpeg

 

Obecnie czekam jeszcze na zestaw kalkomanii z napisami eksploatacyjnymi

image.thumb.jpeg.17055da9814034d9949268ad5c4a80a6.jpeg

 

W paczce - prócz farb - jedzie też do mnie trochę ołowianego i miedzianego drutu oraz prętów. Zamierzam trochę mocniej pokombinować z detalami w komorach podwozia. Zobaczymy, co z tego wyjdzie :) trzymajcie kciuki, zapraszam do oglądania!

Edytowane przez kozborn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pomyłka, nie było tematu. Pomieszał mi się Maskol i pochodne które nie dawały efektu który by mi odpowiadał, z chipping fluidem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, socjo1 napisał:

Moja pomyłka, nie było tematu. Pomieszał mi się Maskol i pochodne które nie dawały efektu który by mi odpowiadał, z chipping fluidem. 

 

Spokojnie, bywa gorzej. Chociażby muflon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@greatgonzo

1. Nie tego samego a takiego samego 😉

2. A jednak nie dokładnie takiego samego, bo w 1:48

3. Warsztat będzie po raz pierwszy, wcześniej były tylko galerie po szarżach samozwańczego modelarza

4. Planuję, żeby w komorach podwozia podziało się więcej niż poprzednio i będzie to definitywnie opuszczenie strefy komfortu

5. Nikogo do niczego nie zmuszam, najwyżej zachęcam :)

6. Nie zna się Pan na frajdzie :D 

[Edit] W odpowiedzi na pytanie - sprawia to wyłącznie sentyment

Edytowane przez kozborn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich zapraszam i, jak to mawiają, można pifpafować! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, greatgonzo napisał:

Sentyment do czego?

do tej konstrukcji. Argument niemerytoryczny. Ale postaram się pogodzić ogień z wodą i nie zarzucać progresu na korzyść kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 minut temu, greatgonzo napisał:

To tak, ale ja się nie pytam dlaczego trzeci Korsarz, ale dlaczego trzeci 122.

nie znalazłem póki malowania, które podobałoby mi się bardziej.

[Edit} planuję też, by w kolekcji te 122ki pokazały swoiste "before & after".

Edytowane przez kozborn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mój modelarski Graal jeszcze nie został znaleziony... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam korsarza w kolejce w mniejszej skali. Kiedyś będzie. Tylko mój to tradycyjnie latający złom będzie. Taki jak na tym zdjęciu napSZykład. Nawet nierealistyczne priszejdy na skrzydle ma:szczerbol:  Brudne jest piękne.

 

vought-f4u-corsair-in-the-south-pacific-with-the-salt-and-v0-xibkhbsa40eb1.thumb.jpg.36ca12fbf7b7f5fc19f067ce12fc1799.jpg

 

 

zródło

https://www.reddit.com/media?url=https%3A%2F%2Fi.redd.it%2Fvought-f4u-corsair-in-the-south-pacific-with-the-salt-and-v0-xibkhbsa40eb1.jpg%3Fs%3D29c1debec95b0be37dac2a09a9e8f2c8544b11c4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lipa ...a częste mycie skraca życie. Fotki korsarza - zwłaszcza ze zbliżeniami czegokolwiek - bardzo mile widziane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.