Skocz do zawartości

B5N2 1:48 Hasegawa


zaruk

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie w równym stopniu cieszą co onieśmielają 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim urlopie mała aktualizacja.

Góra z grubsza pomalowana i pociągnięta lakierem. Ciężka szło z uwagi na wspomniane wcześniej odchodzenie farby. Trzeba to było poprawiać, a poprawione to już nie to samo. Osłona silnika i owiewka na ślinę. 

 

1.thumb.jpg.40d62d51694c7cc9697bfe644a1d7a4d.jpg

 

1_2.thumb.jpg.33322f334457b12719cc13fab794e64f.jpg

 

Od razu wrzucam zdjęcie Kasi z epoki, gdyby wydała się za bardzo sponiewierana...

 

Fuchida.thumb.jpg.17ad1608917c5c27e996d4a0c06c798b.jpg

 

Malowałem w dwóch sesjach i to był błąd, widać różnice w odcieniach między skrzydłami, a kadłubem. Nie wiem z czego wynikają, miks kolorów był ten sam. Świadomie zdecydowałem się na większy odkurz i mniejszą ostrość linii, ponieważ po próbach uznałem, że tak mi się bardziej podoba. Drugi problem to mocna różnica kolorów między kadłubem a owiewką. Przejrzę jeszcze zdjęcia oryginałów, ale jeśli to nie pomoże to pewnie trzeba będzie szkiełko malować raz jeszcze.

 

2.thumb.jpg.fc3573e0a019a5b4b7386c9fdc6f88f1.jpg

 

Jeszcze kilka ujęć, poziome pasy i pulpety malowałem, numery i pasy na kadłubie to kalkomanie. Spodziewałem się, że będą mniej się rwały, ale może to moja wina - zbyt rzadko kładę  kalki.

 

3.thumb.jpg.d8c7c0b06b3453087a768f070fb6d357.jpg

 

4.thumb.jpg.542b02ee08e757f2a61e8cd98b8156d6.jpg

 

5.thumb.jpg.e6bbad84faba6c4fe96c33ed866089a7.jpg

 

6.thumb.jpg.4a395f5149b1dd4dfb812340c66da6e7.jpg

 

Przestrzeliny dostaną jeszcze trochę aluminium.

 

7.thumb.jpg.b04b881a7ef29b36b12e68ef2675a2c5.jpg

 

Na koniec kilka spostrzeżeń dotyczących cziping fluidu. Bardzo zacne medium, pozwalające uzyskać całą gamę efektów. W tym także delikatne ocierki, przypominające fakturę płótna z wycierającą się farbą. Do wykorzystania przy aeroplanach.

 

8.thumb.jpg.f0413ff8d0567a9d1f6bfa4a485a3885.jpg

 

Są jednak i pułapki. Podstawowa to gorsza przyczepność farby. Jeśli planujecie maski, to po prostu nie psikajcie w tym miejscu. Farbę można zabezpieczyć lakierem, jednak musi to być grubsza warstwa i nawet wówczas ryzyko oderwania jest większe. Dlatego wskazana jest cierpliwość i ostrożność przy odklejaniu masek. Ja używałem osłabionej taśmy Tamiya, chyba też nauczyłem się ją odrywać w sposób minimalizujący ryzyko katastrofy.

Jadę dalej. Wash, oleje, gmeranie pod oszkleniem (antena kierunkowa), jakieś obicia. Do kolejnego odcinka.

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Polosss napisał:

Malowanie na raty, zwłaszcza jak kolor jest mieszanką, nie jest dobrym pomysłem. Potem człowiek zawsze widzi różnicę w odcieniach. Zbadane na własnym doświadczeniu :)

 

Też już mogę to potwierdzić. U mnie to chyba nie była różnica w odcieniu (bo dość dokładnie przygotowywałem farby), co raczej intensywności fiukania. Jednego dnia miałem mniej energii, a drugiego już więcej. Następnym razem pójdzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.