Skocz do zawartości

F-16C Block 52+ Jastrząb. 1/72 Tamiya.


PabloA

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Zdążyłem na Bytom 😜 Polski Jastrząb na bazie zestawu Tamiyi w skali 1/72 gotowy. Zdecydowałem się zrobić galerię bez całego osprzętu w postaci uzbrojenia i zbiorników bo sporo zasłaniają i zaburzają piękną sylwetkę F-16 😉
Podczas budowy wykorzystałem sporo dodatków:
  1. Zestaw od AWC-Models zawierający chyba najważniejsze elementy aby z zestawu Tamiyi zrobić Polskiego Jastrzębia czyli kompletny wlot powietrza NSI oraz poprawną podstawę statecznika pionowego.
  2. Dyszę firmy Reskit do silnika F100-PW.
  3. Fotel, koła, hamulce aerodynamiczne oraz blaszki do kokpitu firmy Eduard.
  4. Kalkomanie od ModelMaker.
  5. Pitot oraz sondy AOA Mastera.
Malowałem farbami Bilmodel Makers oraz MRP.
Zapraszam do oglądania 😉
 
 
 

IMG_20240308_083044-01.jpg

IMG_20240308_083110-01.jpg

IMG_20240308_083137-01.jpg

IMG_20240308_083157-01.jpg

IMG_20240308_083214-01.jpg

IMG_20240308_083306-01.jpg

IMG_20240308_083318-01.jpg

IMG_20240308_083332-01.jpg

IMG_20240308_083347-01.jpg

IMG_20240308_083413-01.jpg

IMG_20240308_083426-01.jpg

Edytowane przez PabloA
  • Like 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancki :super:

Nasz pierwszy pokazany oficjalnie w locie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacny! Nie będę się czepiał liczby szczelin w kratce wywietrznika awioniki, bo to była już małostkowość 😁. Szacun już za samą kratkę.

A przednie koło skąd? Nie wygląda na pudełkowe, na Eduarda też nie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👍👍👍

Dobrze że nie dałeś plecaka czyli zbiorników konforemnych, wyglada dużo lepiej tski bardziej elegancki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kelly9mm napisał:

Bardzo zacny! Nie będę się czepiał liczby szczelin w kratce wywietrznika awioniki, bo to była już małostkowość 😁. Szacun już za samą kratkę.

A przednie koło skąd? Nie wygląda na pudełkowe, na Eduarda też nie...

A wiesz, że wcale nie badałem tej kratki pod względem zgodności z oryginałem? 😜 Co do koła to poszerzyłem pudełkowe.

 

18 minut temu, jmx62 napisał:

👍👍👍

Dobrze że nie dałeś plecaka czyli zbiorników konforemnych, wyglada dużo lepiej tski bardziej elegancki.

Miałem takie same odczucia;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
19 godzin temu, mig napisał:

Wydaje mi się, że trochę za bardzo ściorany jak na nasz samolot. 

Czyściutkie to one były zaraz po przylocie do nas i później po remontach.

yfnASl6.jpg

.. później, foto znalezione w internecie, autorowi należy się :piwo:

W4GCQKg.jpg

Model fajny poza tym mocnym akcentem na sterze kierunku.

Edytowane przez marek d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki Marku 😉 To fakt, te zacieki wyszły zbyt intensywne, do poprawy :D  

Zdjęcie zrobił Marcin Chruścielewski:

ATAM6696.jpg

Edytowane przez PabloA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakieta. Jedno z fajniejszych malowań jeśli chodzi o płatowiec F-16.  Wygląda na większą skalę. Powiedz jakie kolory stosowałeś, bo według mnie te "książkowe" trochę nie współgrają, kiedyś w Aeroplanie był artykuł odnośnie barw. A Twoje kolory by pasowały do kolorów tych z Aeroplana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smialus napisał:

Rakieta. Jedno z fajniejszych malowań jeśli chodzi o płatowiec F-16.  Wygląda na większą skalę. Powiedz jakie kolory stosowałeś, bo według mnie te "książkowe" trochę nie współgrają, kiedyś w Aeroplanie był artykuł odnośnie barw. A Twoje kolory by pasowały do kolorów tych z Aeroplana.

Dzięki bardzo! Co do kolorów to: jasnoszary to zgodnie z wytycznymi FS36375, w tym przypadku użyłem farby Bilmodel Makers i praktycznie nic z z nią nie kombinowałem, miejscami lekko rozjaśniłem dodając kropelkę białego. Ciemno szary to według schematów FS36118, jednak żaden z gunship greyów które posiadam w szafie nie przypominał tego z płatowca.  Wziąłem więc taki FS36118 również firmy Bilmodel i rozjaśniłem go "na oko" FS36375 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model Pablo. Dobór kolorów wydaje się trafny. Natomiast ślady eksploatacji akurat mnie za bardzo nie przekonują... Za to dość ciekawy wydaje się sposób podkreślenia granic kolorów charakterystyczny dla bardziej zmęczonych służbą naszych eFów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.