Skocz do zawartości

#niebyleyaki projekt grupowy - Jak-1B, 1:72, Arma Hobby


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem modelarze!


Ci, którzy śledzą mnie i/lub @Bercikwiedzą, że wyszliśmy z inicjatywą grupowej budowy Jaków z Army. Postępy z prac postanowiliśmy relacjonować też tutaj, poza tym jeśli ktoś ma ochotę to zapraszamy do dołączenia w tym wątku :)

 

Jeśli chodzi o stan prac to wnętrze jest niemal gotowe do zamknięcia. Dzięki uprzejmości Marcina Ciepierskiego, tak jak w przypadku Wildcata, stałem się szczęśliwym posiadaczem wydruków 3D do tego modelu - w kabinie są to pasy pilota oraz siedzisko.

 

Wnętrze, poza wydrukami jest zrobione prosto z pudełka. Pomimo dostępnej blaszki tablicy zegarów zdecydowałem się nałożyć kalkomanię na plastikowy element - jak dla mnie jest bardziej przestrzenny i lepiej wygląda.

 

2.thumb.jpg.a9114231b7101fcc3075899b3cc42802.jpg

 

1.thumb.jpg.c57fea444310f58f2b6988e2407858f1.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, BRAVO112 napisał:

ja na razie " kombinuje" garb do Jaka 1, ktory powstanie z Army

A nie ma modeli "garbatych" Jaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc swojego kilka lat temu wykorzystałem kilka rzeczy z blaszki Parta S72-048 dedykowanej do ZTS-u: klapy (choć trochę krótkie, co dziwne po przymierzeniu do ZTS-owego też wydawały się krótkie), mechanizmy nożycowe podwozia, pokrywy kółka ogonowego i osłony chłodnic. Może ktoś wykorzysta. Powodzenia!

1 godzinę temu, BRAVO112 napisał:

sa ,( Brengun) ale chce przerobic Arme

przod do odlania juz przygotowany 🙂 

Podzielisz się (odsprzedasz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gonię! Kokpit z pudełka wzbogacony wydrukami. Pasy na oparciu fotela wkleję już po sklejeniu połówek kadłuba. 

IMG_8101.JPG

 

IMG_8100.JPG

 

IMG_8102.JPG

 

IMG_8099.JPG

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny weekend sprawił, że znowu udało mi się nieco posiedzieć przy Jaku. Kadłub jest gotowy do malowania. Spasowanie - bez zarzutu, jednak musiałem się uporać z kilkoma jamkami skurczowymi. Na szczęście nic wymagającego, wystarczył surfacer i szlifowanie kolejnego dnia. Postanowiłem wzbogacić wygląd modelu o rurkę pitota wykonaną z dwóch kawałków igieł iniekcyjnych. Poza tym rozwierciłem lufy uzbrojenia i wylot powietrza, (odmę?) z boku kadłuba.

IMG_1138.thumb.jpg.328d5dc958d3fcbc8fac7ed48993af29.jpg

 

IMG_1136.thumb.jpg.f8c1eb645a62b5d3958b4b685b7a7f9f.jpg

 

IMG_1135.thumb.jpg.4786084cc9aaf5e1f1f092afe87a26ce.jpg

 

2.thumb.jpg.c59adecaf0893d9ef74162d40d2eda2b.jpg

 

1.thumb.jpg.56aacfa412a8b9f0c29f63cc04269739.jpg

 

3.thumb.jpg.b7e4aee58f6662b08532f5aed29fea2d.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.