Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.04.2022 o 18:41, KAMIL90 napisał:

Panowie potrzebna wasza pomoc , kleję przeważnie pancerkę z II wś i naszła mnieochota na coś współczesnego . Jaki to jest dokładnie pojazd i jaki musiał bym kupić model by zbudować pojazd z zdjęcia?

 

Szukaj tych modeli:

Trumpeter 09592 Ukraine T-64BM

 

Trumpeter 05522 Soviet T-64BV Mod.1985

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Krzysiek12 napisał:

Szybkie pytanie czy trumpeter wysyła zgubione ramki /lub czy można kupić  . I jak się z nimi skontaktować 

Teoretycznie tak, ale większość ludzi ma raczej słabe doświadczenia ze sprawnością tej usługi i tak jest zazwyczaj gdy próbujesz kontaktować się bezpośrednio z chińskimi firmami, więc na twoim miejscu bym sobie darował. Możesz do nich napisać ale nadziei to sobie wielkich nie rób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysiek12 napisał:

Szybkie pytanie czy trumpeter wysyła zgubione ramki /lub czy można kupić  . I jak się z nimi skontaktować 

 

Nie wiem czy wysyła ale spróbować trzeba. Nie wiele to kosztuje. 

http://www.trumpeter-china.com/index.php?g=home&m=page&a=index&id=144&l=en 

Pozdrawiam.

Andrzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysiek12 napisał:

Szybkie pytanie czy trumpeter wysyła zgubione ramki /lub czy można kupić  . I jak się z nimi skontaktować 

Trzy lata temu zamawiałe dwie ramki do TOS-1 przez joanna@trumpeter-china.com i dostałem 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze żadnego zestawu z którego można zbudować wersję 5cio drzwiowa. Rpg i meng robi to samo - są jakieś różnice typu inny gril, obudowy świateł ale to też jest wersja 3 drzwiowa. Fotki podrzuciłem jakie mam, tych trzydrzwiowych nie widziałem zniszczonych w żadnych relacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Jeśli masz na myśli tego spalonego z Twojego linka:

 

Kamaz-Typhoon.jpg

 

  ...to nie jest to K4386, tylko Kamaz 63968 Tajfun-K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gożdzik  to działo, którego budowę oparto na konstrukcji czołgu pływającego PT-76 oraz przedłużonym podwoziu transportera opancerzonego MTLB- o jedną parę kół jezdnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 21:48, robertmodelarz napisał:

Gożdzik  to działo, którego budowę oparto na konstrukcji czołgu pływającego PT-76 oraz przedłużonym podwoziu transportera opancerzonego MTLB- o jedną parę kół jezdnych.

Gwoli ścisłości to jest haubica samobieżna 😉. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Adams M1A1 napisał:

Gwoli ścisłości to jest haubica samobieżna 😉. Pozdr. A.

Zgadza się że umieszczonej z tyłu kadłuba wieży zamontowano haubicę 2A31 (zmodernizowana wersja haubicy ciągnionej D-30 kal. 122 mm), z której również można strzelać ogniem bezpośrednim, czyli na wprost. 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

Gwoli ścisłości to jest haubica samobieżna

 

W terminologii wojskowej haubica to też działo. 

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Endrju napisał:

 

W terminologii wojskowej haubica to też działo. 

Pozdrawiam.

Andrzej.

Owszem ale działo to pojęcie bardzo ogólne bo działem możemy nazwać  i armatę  i moździerz o haubicoarmacie nie wspomnę:bleh: a może być też i czołgowe, przeciwlotnicze, bezodrzutowe, okrętowe  itp.:D   .Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Zwracam się z nieco nietypowym pytaniem do szanownych kolegów i/lub koleżanek z niniejszego forum, mianowicie – jak wykonać kamuflaż typu japońskiego?

Czemu pytam? Ano, od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem powrotu do tego szlachetnego hobby z lat dzieciństwa jakim jest sklejanie modeli plastikowych. Trułem tak, trułem na około, że się nad tym zastanawiam, aż tu z okazji imienin moja lepsza połówka obdarowała mnie ni mniej ni więcej tylko modelem czołgu Vickers E Mk. A produkcji Mirage Hobby w skali 1/35. Dodam iż jest to model wzbogacony o dedykowane farby i nawet pędzelek. Może i dobrze, bo póki co z potrzebnych do uprawiania tego hobby narzędzi (kompletowanych pomału), posiadam jeno: nożyk i dwie pęsety Excel’a, klej Tamiya Limonene i kilka pilników. Czyli bida panie, bida…    

Będzie to mój pierwszy po wielu latach sklejany model. A że podarowany mi przez nie byle kogo, to też z moim skromnym warsztatem oraz jeszcze skromniejszymi umiejętnościami, chciałby wykonać go najlepiej jak tylko się uda.

Dziękuję więc za rady i sugestie.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.