Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, BB84 napisał:

Dragon 6258 https://www.mojehobby.pl/products/Panzerjager-I-4.7cm-PaK-t-Early-Production-Smart-Kit.html

Warto składać prosto z pudełka czy trzeba dokupić PE lub coś przerabiać? 

Blaszki ma w zestawie, gąsienice ogniwkowe  są. To bardzo mały model i jeden z nowszych wypustów  Dragona.  Tani nie jest.  Brać i sklejać!!!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Blaszki ma w zestawie, gąsienice ogniwkowe  są. To bardzo mały model i jeden z nowszych wypustów  Dragona.  Tani nie jest.  Brać i sklejać!!!

To chyba ten. Trochę bez sensu, że wnętrze tak wydetalowane, a nie da się pokazać. Plastikowe blachy wokół działa nie za grube? 

 

Edytowane przez BB84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, BB84 napisał:

 Plastikowe blachy wokół działa nie za grube? 

To dobry model, plastikowa osłona dobrze wygląda, jest  cieniutka jak na detal z pudełka , tak na oko to ma z pół milimetra , oczywiście można zamienić na blaszki,

 

https://plastmodel.pl/32373-et-model-e35-014-wwii-german-panzerjager-i-fighting-compartment-armor-platesearl-en

 

https://www.mojehobby.pl/products/Panzerjager-I-oslony-wczesne-ITA-ZVE.html

 

IMG_20240316_062002.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Evildead napisał:

To dobry model, plastikowa osłona dobrze wygląda, jest  cieniutka jak na detal z pudełka , tak na oko to ma z pół milimetra , oczywiście można zamienić na blaszki,

 

https://plastmodel.pl/32373-et-model-e35-014-wwii-german-panzerjager-i-fighting-compartment-armor-platesearl-en

 

https://www.mojehobby.pl/products/Panzerjager-I-oslony-wczesne-ITA-ZVE.html

 

IMG_20240316_062002.jpg

A co z detalami typu zapinki narzędzi i skrzynki amunicyjne? 

Podejrzewam, że go posiadasz i to Twoje zdjęcie, jakie zmiany planujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
17 minut temu, BB84 napisał:

A co z detalami typu zapinki narzędzi i skrzynki amunicyjne? 

Podejrzewam, że go posiadasz i to Twoje zdjęcie, jakie zmiany planujesz? 

No mój , specjalnie wyciągnąłem żeby pokazać osłonę, jeszcze w folii :), pewnie że lepiej dać zapinki z blaszek i resztę , widziałem że blaszki Tobie nie obce to lepiej się zaopatrzyć, ja akurat mam blaszki voyager pe 35440 , ale wydaje mi się z grubsza że odpowiednikiem bedzie ten e.t model , early ma osłonę pięcioczęściowa, francja 1940 itp

 

https://plastmodel.pl/41764-et-model-s35-002-wwii-german-panzerjager-iearly-version-value-package-for-dragon-en

 

 

Są jeszcze do abera, być może bardziej wypasione jak to aber, oslona pewnie dokladniejsza , nie wiem jak z reszta zestawu basic , zalezy jakie gabaryty mialo italeri itd,

 

 w tym panzerjagerze dragona jedynie tak sobie te łaczone blotniki z kadlubem jako całość trochę lipa , mzna rozwazyc zakup blotnikow do ausf b pz1  , voyager , e.t  maja dedykowane pod dragon

 

 sie okazuje ten voyager tez dostepny

to mozna uderzac

https://plastmodel.pl/41764-et-model-s35-002-wwii-german-panzerjager-iearly-version-value-package-for-dragon-en

 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Evildead napisał:

No mój , specjalnie wyciągnąłem żeby pokazać osłonę, jeszcze w folii :), pewnie że lepiej dać zapinki z blaszek i resztę , widziałem że blaszki Tobie nie obce to lepiej się zaopatrzyć, ja akurat mam blaszki voyager pe 35440 , ale wydaje mi się z grubsza że odpowiednikiem bedzie ten e.t model , early ma osłonę pięcioczęściowa, francja 1940 itp

 

https://plastmodel.pl/41764-et-model-s35-002-wwii-german-panzerjager-iearly-version-value-package-for-dragon-en

 

 

Są jeszcze do abera , oslona pewnie dokladniejsza , nie wiem jak z reszta zestawu basic , zalezy jakie gabaryty mialo italeri itd,

 

 w tym panzerjagerze dragona jedynie tak sobie te łaczone blotniki z kadlubem jako całość trochę lipa , mzna rozwazyc zakup blotnikow do ausf b pz1  , voyager , e.t  maja dedykowane pod dragon

Dzięki, będę musiał przestudiować. 

Jeśli pe 35440 to raczej dragon 6230, bo połowa modelu to blaszki. Z 6258 wychodzi dość drogo, a raczej pe 35440 zrobi lepszą robotę, niż sam 6258. Z dostępnością obu dragonów lekka lipa teraz, jedynie 6258 w moje hobby dostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

te wszystkie zestawy sa podobne jak nie identyczne poza osłoną , jak chcesz wczesny to osłona pięcioczęsciowa, jak póżny afryka to siedmio , wydaje sie ze zestaw e.t jest typowy pod 6258, to chyba spólka matka voyagera , bardzo podobne, , z dostepnoscia to pytaj   @witox, sprzedawal tego jagera za 165 z przysyłka , to tylko brac :) , o ile ma jeszcze

 

 z tego dragona 6258 tez zrobisz afrykańca jak chcesz , kwestia modyfikacji

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek12 napisał:

Sklejał ktoś tego Cromwell-a 

Jak wrażenia 

Merytorycznie to nie wiem, ale wszystko pasuje. Metalową lufę armaty i karabinów można dokupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykański Jeep od Academy w 1/72.

Słyszałem, że szyba i cały jej element są skopane po całości.

Idzie to skorygować czy jakiś zamiennik potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyglada Jeep z Airfixa szkoda kasy na Akademy , cały jest skopany a burty ma jak tiger przedni pancerz pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OLO napisał:

Lepiej wyglada Jeep z Airfixa szkoda kasy na Akademy , cały jest skopany a burty ma jak tiger przedni pancerz pozdrawiam OLO.

No pewnie tak jest. Tylko tutaj w zestawie jest jeszcze Kübelwagen i ten mini ciągnik plus cosik na dioramy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Można powiedzieć że jestem tu nowy w sensie działu na kołach.

Mam.pytanie o UAZa-469 w skali 1/35.

Na myśli mam model  Trumpetera nr kat. 02327 i model Zvezdy 3629.

Cenowo porównywalne ale mnie interesuje który z nich jest bliższy prawdy i który jest bardziej składalny.

Ogólnie w którego lepiej zainwestować i potem lepiej się bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jmx62 napisał:

Można powiedzieć że jestem tu nowy w sensie działu na kołach.

Mam.pytanie o UAZa-469 w skali 1/35.

Na myśli mam model  Trumpetera nr kat. 02327 i model Zvezdy 3629.

Cenowo porównywalne ale mnie interesuje który z nich jest bliższy prawdy i który jest bardziej składalny.

Ogólnie w którego lepiej zainwestować i potem lepiej się bawić?

To zależy jakiego UAZ-a chcesz robić: Milicja, WOP, LWP- są delikatne rozniecę w światłach. W tym wątku masz dużo informacji na ten temat:

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Podejrzewam że kolega Vieh_san nie miał wyboru bo był tylko Trumpeter, modelu Zvezdy po prostu jeszcze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2024 o 05:10, OLO napisał:

Lepiej wyglada Jeep z Airfixa szkoda kasy na Akademy , cały jest skopany a burty ma jak tiger przedni pancerz pozdrawiam OLO.

Przy okazji - jest też Heller, przepak Airfixa.  MisterCraft to też chyba Airfix/Heller?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 13:51, Kolekcjoner WP napisał:

Potrzebuję farb do polskiego kamuflażu z lat 1932-1936, celem pomalowania TKD

 

TKD_pluton.jpg.f6d048ced8e4f51e01285724be9505f3.jpg

 

TKD_defil_2.thumb.jpg.d3f8d9625fcce7be1957cb0e55e2f524.jpg

 

TK3-JapCamo_Vallet.jpg.713f2e90e2050bf3b3aeae819b89b0f0.jpg

Zadałem Twoje pytanie specjalistom z Muzeum Wojska Polskiego gdzie stoi odbudowany TK-3  w kamuflażu japońskim- zdjęcia z fundacji ProMilitaris. Nie podali mi nr RAL lub FS, kolory dobrali "na oko" na podstawie zachowanych oryginalnych części pojazdu. Myślę, że takie kolory dobierzesz spokojnie z palety barw np., HATAKA.

http://promilitaris.pl/dzialo-sie/japonski-kamuflaz-tk-3/

tk3_27.jpg

tk3_25.jpg

tk3_26.jpg

tk3_24.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Zadałem Twoje pytanie specjalistom z Muzeum Wojska Polskiego gdzie stoi odbudowany TK-3  w kamuflażu japońskim- zdjęcia z fundacji ProMilitaris. Nie podali mi nr RAL lub FS, kolory dobrali "na oko" na podstawie zachowanych oryginalnych części pojazdu. Myślę, że takie kolory dobierzesz spokojnie z palety barw np., HATAKA.

http://promilitaris.pl/dzialo-sie/japonski-kamuflaz-tk-3/

tk3_27.jpg

tk3_25.jpg

tk3_26.jpg

tk3_24.jpg

 

Wielkie dzięki za informację i super zdjęcia! Teraz to muszę też zbudować TK-3 w tym kamuflażu :rozkaz:

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, halset napisał:

Czy ktoś wie czym różni się Krug 2K11 od 2K11A? Ewentualnie co jest do przerobienia na polską wersję z tego zestawu?

 

W 1976 roku, Wojsko Polskie przyjęło na uzbrojenie przeciwlotniczy zestaw rakietowy 2K11M1 Krug, do 61. Brygady Artylerii Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Skwierzynie. Była to jedyna jednostka w Polsce używająca PZR 2K11 Krug. Przeszkolenie na nowy sprzęt odbyło się w Kijowie. W dniu 10 sierpnia 1978 roku, brygada wykonała pierwsze strzelanie bojowe na poligonie w Związku Radzieckim. W 1995 roku, po raz pierwszy w kraju, odbyły się strzelania bojowe na poligonie w Ustce. W latach 1999-2000 WZU-2 z Grudziądza, opracowało projekt modernizacji stacji naprowadzania rakiet 1S32M1/M2. W ramach remontów głównych prowadzonych w latach 2000-2005 zmodernizowano sześć stacji naprowadzania rakiet. System Krug był używany do 2011 roku, kiedy to jednostkę wojskowa rozformowano

UPGRADE OF THE 2K11 KRUG (SA-4) ANTI-AIRCRAFT ...

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

(...)

 
 

 

Przeglądam sobie zdjęcia Kruga z Zabrza i staram się porównać ze zdjęciami modelu i nie bardzo widzę różnice pomiędzy wersjami - ale też bardzo prawdopodobne jest że nie wiem gdzie patrzeć, stąd pytanie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halset napisał:

 

Może być tak jak to zostało opisane przez Wiki i WZU S.A (powyżej) iż zmiany dotyczyły tylko stacji naprowadzania rakiet 1S32M1/A1

 

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem właśnie przez KF-41 Lynx. Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia z żywicą chciałem dopytać jakiej chemii używać i czym ją obrabiać?

 

Odnośnie chemii to mam na myśli rodzaj kleju i farb- czy mogą być akryle Pactry?

 

Za wszelkie dodatkowe wskazówki, będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.