Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zwracam się z prośbą do forumowiczów o opinie na temat modelu Garbusa od dwóch producentów: CMK oraz RPM. Który z nich jest lepszy pod względem merytorycznym oraz jak jest ze sklejalnością ? I co najważniejsze - czy warto któryś kupić ?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciał bym się dowiedzieć jak wygodnie pomalować gąsienice . Chodzi mi o całe gumowe jak i te pojedyncze kawałki . Jak na razie malowałem je zawsze przed nałożeniem na model tak jak wskazywała instrukcja i po przyklejeniu zostawały paskudne ślady , zaś kiedy nakładałem za mało kleju odpadały . Domyślam się że popełniam błąd czy ktoś mógł by mi przybliżyć jakąś technikę tego ??? etapu ??? malowania ? Dodam że kleję w 1:72 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem i myślę że znajdzie sie tutaj ktoś to będzie umiał mi powiedzieć na jaki kolor malowali Niemcy w czasie II wojny światowej silniki do ciężarówek i ciężarówek z napędem gąsienicowymi, np. Mercedes Maultier którego osobiście posiadam i właśnie sklejam. Pojazd ma służyć w Rosji ale to chyba nie jest istotne. W instrukcji Zvezdy jest podany kolor :

flat gull grey firmy Model Master (1730). Ale nie wiem czy jest to numer farby olejnej czy akrylowej, a mi chodzi o akrylową i najlepiej do aerografu. Zakładam ze ich silniki były szare a nie zielone czy jakieś inne. Interesują mnie farby Pactra i Vallejo Air. Proszę o jakieś rady lub numery farbek które pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zabierał sie ktoś z Was za waloryzację tygrysów w 1:16 heng long? jak wiele jest do przerobienia? na pierwszy rzut oka widac odwrotnie zamocowane jarzmo armaty i zbyt krótką lufę, co jeszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy z gąskami do t-34/85 z 1944 skala 1/72.

Mam zestaw dragona ale niestety zestawowe to zgroza , coś im sie źle wytłoczyło, kupiłem gąski pavla ale nie jest dużo lepiej.

Teraz moje pytanko, szczególnie do "anglików" , czy można gdzieś dostać jakieś inne. Przeszukałem internet ale poza PAVLA nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup spbie teta z UM. Najlepsze gęsi w galaktyce.

Nowością są fototrawionki voyager-a ale nie wiem ile są warte:

http://www.jadarhobby.pl/voyager-pe72009-wwii-russian-full-workable-tracks-p-18658.html

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za podpowiedź, gąski woyagera na aukcji w usa kosztują ok. 18$ , będzie trzeba umoskiemu zabrać kapcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Czy ktoś posiada może jakieś malowania Pz.Kpfw.IV Ausf.J w takiej konfiguracji jak jest w modelu Revell w 1:72? Chodzi o jakieś proste, jednobarwne malowanie, które ma coś wspólnego z rzeczywistością... Może ktoś ma również zdjęcia takowych pojazdów?

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pytań przybywa w dziale, tylko jakoś chętnych do odpowiadania jak na lekarstwo, ale cóż zaryzykuje z nadzieją, że ktoś mi podpowie jakim kolorem lub kolorami zrobić gąsienice do półgąsienicowej ciężarówki transportowej Mercedes Maultier L4500 (Zvezda). Nie wiem na jaki kolor malować gąski, jest to bodajże podwozie od Panzer II jeśli to ma jakieś znaczenie. Czy ma być kolor rdzy, brązowy jakiś, metalizer czy może czarny? Jakie Wy kolory kładziecie na swoje gąski? Prosiłbym o podanie nazw farbek, numerów, ewentualnie polecanych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Spróbuj zrobić tak:

 

- na gąski czarna baza,

- zapuścić wash'a w kolorach ziemistych (jeśli chcesz robić podstawkę to

zastanów się jakiego koloru będzie na niej grunt) na przykład trzy/cztery odcienie zaczynając od najjaśniejszego schodząc do najciemniejszego,

- przetrzeć metalizerem lub ołówkiem na krawędziach gdzie gąski się ścierają.

 

Co do rdzy to pojazd który jest użytkowany rdzy na gąskach raczej nie ma ponieważ jeśli się jakaś pojawi to szybko się ściera.

 

Pozdrawiam mam nadzieję że choć trochę pomogłem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź Longer08. Ciesze się że ktoś odpisał, więc pewnie skorzystam z twojej rady. Prawdę mówiąc też tak myślałem nad tym, żeby położyć jakiś kolor bazowy (czarny bądź rdzawo-brązowy) na to jakiś wash i pigmenty, a no i naturalnie przetrzeć metalizerem części gdzie sie wyciera, chociaż w Rosji wtedy to twardych drug z betonu to chyba było mniej jak u nas autostrady na zadupiu dolnym więc gdzie to sie ścierać miało to nie wiem . Malowane części są aerografem dodam tylko. Zasntanawia mnie tylko czy ten kolor bazowy ma byc bardziej czarny, metaliczny czy brązowo-rdzawy. Jeśli mogę wiedzieć to stosowałeś tą metodę co mi zapodałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

201002151040.jpg

NA przedniej płycie widać część nie pokrytą zimmeritem. Dragon dał do niej fototrawioną blaszkę ale ,że będzie ona wyraźnie odstawać to zrobię to ręcznie jednak mam pytanie. Czy ba być to jednolita całość czy ma być widoczny jakiś spaw który nie zastał zasłonięty?

 

 

201002151039.jpg

Jak widać jest tam szpara ok.0.3mm , może ona tam być, mi się wydaje,że nie. I czy zimmerit był pod tymi ekranami , bo pamiętam ,że ktoś kiedyś najpierw przyklejał osłony a potem robił zimmerit w wyniku czego był on tylko nad a nie pod linią umocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi cloner16 czy ten Zimmerit na tygrysie to jest z pudełka zestawowy założony, czy dokupiony żywiczny jakiejś firmy i doklejony czy może zrobiłeś sam ? I jeszcze możesz mi podać numer seryjny i firmę która robi ten model ? Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Włąśnie zamówiłem sobie shermana od Dragona w 1/72.

Dokładnie to jest to model Dragon Models Limited 1/72 Armor Pro Kit No. 7304; M4A1(76)W VVSS , taki jak tutaj http://www.missing-lynx.com/reviews/small/dml7304reviewcs_1.html

Nigdy jeszcze nie kupowałem dodatków do modeli ale teraz naszła mnie ochota żeby sprawić sobie metalową lufe. I tu moje pytanie.

Która lufa będzie odpowiednia to tego shermana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.