Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Bierzesz chusteczkę i rozkładasz na warstwy, bierzesz jedną i wycinasz rozmiar, rozcieńczasz wikol w wodzie (1:10), nasączasz i zwijasz, dopóki jest mokry to kształtujesz tam gdzie ma leżeć i odgniatasz paski którymi jest zwinięty, jak wyschnie malujesz, lakierujesz, cieniujesz i gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Potrzebuję pomocy. Waszym zdaniem które z farb Tamiya najlepiej nadają się na malowanie pojazdów amerykańskich z okresu Pustynnej Burzy lub OIF. Chodzi mi o malowanie piaskowe, nie trójbarwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! Jestem tu nowy.Pasjonuję się modelarstwem od paru ładnych lat.Moje zamiłowanie to wojska londowe a mianowicie ... czołgi.Mam :Tygrysa,T34/76,amerykańskiego Achillesa,haubice na podwoziu Shermana,Shermana ,panzer 4 i panzer 1.Ale do żeczy chce zrobić diorame praedstawiającą potyczke w normandi 2 albo 3 czołgów.Mam pytanie jak pomalować tygrysa tak w stylu normandzkim ? PS:Tygrys firmy ITALERI , wszystkie czołgi są w skali 1:35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fanatyków hummerów. Jaki kolor mają polskie hummery ŻW.

 

Ładna ta zieleń tylko jaka ?

 

Czy jest jakiś gotowy kolorek czy mieszanie na oko.

 

Może być hummbrol, pactra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Chcę zrobić dioramę , która będzie przedstawiać potyczke 2 albo 3 czołgów.Mam pytanie jak pomalować tygrysa tak w stylu normandzkim ? Odrazu mówie , że tygrys firmy ITALERI w skali 1:35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam pisałem o polskim M1026/M1044. M1151 (czyli te nowe ŻW) to jeszcze prościej (choć sporo drożej) - model Tamiyi + konwersja Legend Productions + wieża GPK też Legend (1:35). Pozostaje kwestia ewentualnych zmian w środku, ale póki co jedyne źródło zdjęć to relacje z uroczystości żałobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,a w sumie dwa :

1.Czy PzBefWg.IAusf A byl używany gdziekolwiek(ze wskazaniem na Afrykę)poza wojną w Hiszpanii?

2.Czy blędem będzie pomalowanie w ramach Afrika Korps wozu dowodzenia Sdkfz 265 Kleine Panzerbefehlswagen I frome antenna version?(DM nr 6222).

Z góry dziękuję za pomocną dloń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Panowie, mam pytanie - czy ktoś z Was spotkał się może z modelem Shermana Firefly z UM? Jak prezentuje się on względem oryginału? Jak kwestie wymiarowe? Dużo ogólnie trzeba zmieniać w nim?

 

Warto wydawać na niego te 30 zł? Czy lepiej dorzucić te 20 i kupić go z Dragona?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytanie na dziś czy można "zgodnie z historią" pomalować oba te pierwszowojenniaki na malowanie jednobarwne?

A01315_5.png

mar%5B43198%5D_ai02337.jpg

 

Jeśli można, to czy mógłbym też prosić o poradę, jakiego koloru użyć? Najlepiej w Pactrach lub Vallejo Air.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można- nie wszystkie Mark'i I miały kamo typu ''Solomon''.

Użyj Olive Drab/Khaki Drab ewent. Gunship Grey -bo i takie mogły wyjechać z montowni.

A co do samych modelików-z Mark I maja wspólna tylko nazwę-bliżej im do Mark II/III.

Chyba że kolega będzie się bawił w konwersję do rzeczywistego Mark I.

Wiecej info tutaj:

http://www.activeboard.com/forum.spark?aBID=63528&p=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.