Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam model w magazynie i planuję do niego kupić ATL-02. Jeśli dodatkowy wydatek nie jest dla Ciebie problemem, to gumy wywal w cholerę. Friulki zawsze będą wyglądać lepiej, ładniej się układać i mieć bardziej realistyczne zwisy z racji swojej masy.

 

Moim zdaniem w Twoim przypadku odpowiednie będą zarówno ATL-02 jak i ATL-04. Ausf. B był montowany w latach 1940 - 41, więc obie wersje są prawdopodobne. Obie pasują też do Twojego założenia (Rosja 1941). ATL-05, jak słusznie zauważył Seb są z późniejszego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym go robić w malowaniu z Rosji 1941. Poniżej dwa zestawy Friuli, które wydają mi się odpowiednie

No chyba nie bardzo odpowiednie obydwa zestawy, masz daty na pudełkach.

Te pierwsze się tylko nadają, też takie mam do tego modelu.

Pzdr

 

Witajcie !

ATL-04, tak też rzecze "Panzer Tracks" o StuG III ! Widać na zdjęciach, że nawet "B" z początku 1941 roku ma te gąski. Racja, że moja pomyłka co do ATL-05 . Jeszcze są jedne 40 cm, co sądzicie o zastosowaniu w moim modelu tych gasek :

 

GaskiStuGOdmianaI.jpg

 

Friul sprzedaje je w zestawie ATL-03 ? Ale to chyba do bardzo wczesnych "B" ? I mam jeszcze jedno pytanie : jakie są Magic Tracki, do nowych Czwórek Dragona - mam "D 3 in 1" ( chcę robić malowanie z Rosji, z lata 1941 ) i "H Smart Kit" ( ta będzie spod Kurska, z Schurtzen ) ? Czy warto je wymieniać na Friule ? Pozdrawiam.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do Was pytanie- jakie Wy stosujecie kolory na Niemiecką pancerkę WWll z Vallejo MC Pytanie dość błache ale jak u Rosjan zieleń miała kilka odcieni tak co do Niemieckich wozów nie jestem do końca przekonany.A może nie mam racji

 

Dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, cce zabrać sie za zrobienie dioramy w konkursie lub warsztacie. Ma to byc Nashorn dragona , ma to byc zima, i przy tym naprawa pojazdu(czyli jacyś mechanicy). jaką amunicję kupic (chodzi mi o gotowa toczoną metalową amunicje) i czy można zrobic w nim ruchome zawieszenie?

 

Miałem też pomysł by zrobić scenke że jakis figurant ma w ręku palnik i spwa coś przy pojeździe np. uchwyt lub kawałek pancerza.

 

I czy dolozyc do niego friule czy zostawić magic tracki?

Z góry dzięki za info i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zbudować T-34/85 w skali 1:35 ( prawdopodobnie AFV) w polskim malowaniu. Wiem, że będzie sporo przeróbek ale mam nadzieje, że jakoś dam radę. A teraz pytania do forumowiczów. Czy podczas wojny mieliśmy na stanie T-34/85 z dwu częściowymi włazami dowódcy? Czołg, który chce zbudować pochodził z 16 Dnowskiej Brygady Pancernej (dokładnie wóz 2201 podoporucznika T. Jaropuda z okresu walk pod Rietschen). Czy ktoś miał do czynienia z T-34/85 AFV? Jeśli tak to jakiej jest jakości?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie Friulmodel. Który z tych zestawów zakupić do JS-2 Tamiyi ( pośrodku wkomponowałem zdjęcie gąsienic z modelu Tamiyi :

 

GSKIJS-2.jpg

 

Wydaje mi się że, to Friule ATL -54, ale czy na pewno i czym różnią się te gąsienice ? JS-2 z jakich lat produkcji na nich jeździły. Doradzcie mi proszę w tej sprawie ! Dziękuję z góry za porady i pozdrawiam Wszystkich !

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje zdjęcia całej wieży z Pz.Kpfw.IV ausf. H aby było widać cały środek. Ponieważ potrzebne mi na jaki kolor pomalować wszystkie części połączone do lufy?? A dokładnie chodzi o to :

th_IMG_0099.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem które są lepsze, ale ja wybrał bym alt-14

 

Czemu akurat ATL-14 ? Te są "pojedyncze", a te z Tamki wyglądają jak "podwójne" - ogniwa są inne naprzemiennie - to bardziej przypomina te ATL-54. Myślisz, że do polskich JS-2 bardziej pasują ATL-14 ? Pozdrawiam.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie ATL 14.

 

Pozdrawiam

 

Witaj Jakubie !

No to ja już nie rozumiem kompletnie. Czemu ATL-14, przecież te ATL-54 wydaja się bardziej podobne, do tych z modelu " 90 bez zęba i 90 z zębęm". Pewnie się mylę, ale dlaczego tak jest Jakubie. Będę Ci wdzięczny, jak mi to "wyoślisz". Na zdjęciach, dla mnie, słabo to widać. Każda ogniwo jest takie same. Pozdrawiam.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej historycznie niż modelarsko ale liczę na Waszą pomoc. Czy ktoś wie jak rozwiązywano kwestię zaopatrzenia w amunicję "na bieżąco" oddziałów wyposażonych w Mardery ? Czy były jakieś wozy zaopatrzenia bezpośrednio przy oddziałach, czy może załogi kisiły pociski gdzie się dało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga Wycieczko...

 

Dłubię sobie modelik czołgu M-24 Chaffe w skali 1/76 od Revell'a (ex Matchbox). Modelik jaki jest, większość z was zapewne wie....dość uproszczony, ale chyba nie ma alternatywy na rynku.

Postanowiłem pobawić się z nim w lekką waloryzację (jakieś uchwyty, półka na bambetle itp). Pytanie moje jest następujące: Czy wielką zbrodnią wobec tego modeliku będzie, jak gdzieniegdzie podoklejam pojedyncze ogniwa gąsienic od Tygrysa w ramach dodatkowego opancerzenia, tak jak robili to załoganci Shermanów? Przejrzałem Google i nie znalazłem żadnych fotek potwierdzających moje zapędy

 

PS

napisałem tutaj, gdyż nie wiedziałem w którym dziale umieścić tego posta, a to w końcu warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Swojego Firefly z Tasci, chciałbym zrobic w malowaniu z 1 Dywizji Pancernej spod Falaise. Jakie Friule mam do Niego Kupić. W zestawie Tasci mam Modelkasteny T62, ale wolę Friule. Który z tych zestawów będzie pasował do Tasci ( a może zupełnie inny zestaw Friulmodel ) :

 

GskiShermanFireflyFriuleATL-94.jpg

 

GskiShermanFireflyFriulmodelATL-12.jpg

 

Dziękuję Wam, za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie dotyczące bardziej historii:

 

Kiedy nastąpiła zmiana kolorów na pojazdach wojskowych w III Rzeszy? Chodzi mi o to, że najpierw był podstawowym kolorem PanzerGrau, a potem DunkelGelb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie dotyczące bardziej historii:

 

Kiedy nastąpiła zmiana kolorów na pojazdach wojskowych w III Rzeszy? Chodzi mi o to, że najpierw był podstawowym kolorem PanzerGrau, a potem DunkelGelb.

 

Witaj !

Na przełomie 1942/1943 Front Wschodni, wcześniej już w Afryce D.A.K pokrywał swoje pojazdy, różnymi preparatami ( błoto też ) aby przykryć Panzergrau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-)

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, jeśli źle umieściłem, to przenieście.

Kilka lat temu interesowałem się modelarstwem, sklejałem jakieś modele kupne, bez wprowadzania jakichś większych innowacji, czasem zmieniałem kształt niektórych części, jakieś wnętrza robiłem w drewnie itp. Ale do sedna.

 

Chciałbym powrócić do swojego hobby. Niegdyś miałem sporą ilość farb, klejów.. Wszystko przepadło.

Moje umiejętności nie są wybitne, raczej poprawne lub 'prawie' poprawne

 

Szukam modelu, który nie kosztowałby majątku, a zająłby mi sporo czasu - dużo małych części, dużo szczegółów ;) Po prostu nie chciałbym go złożyć w 3 dni... Myślałem o Revellu, bo niegdyś z niego składałem jakieś samoloty.

 

Tym razem chciałbym złożyć jakiś czołg

Polecicie coś? A jednocześnie może jakieś farbki, bo domyślam się, że te z zestawu będzie można o dupę rozbić. Klej z revella ten Contacta professional mini całkiem mi się sprawował -co sądzicie?

 

Ogólnie sprzętem wojennym się nie interesuje, historią także nie, więc nie będę na to patrzył w kategoriach sentymentu, albo innych takich tam Po prostu chcę fajny model, który będzie się ciekawie i DŁUGO składać. Polecicie coś?

Nie chciałbym wydać więcej jak 100zł na niego, bo pewnie pierwszy po długiej przerwie zepsuję i pójdzie do kosza, albo będzie stał karakaniasto na szafce Później pomyslę o jakimś większym projekcie.

 

A może nawet jakiś całkiem mały za ~50zł?

Poradźcie panowie

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.