Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim którzy to czytają. Do rzeczy. Nabyłem drogą kupna taki oto transporter piechoty M113 dla amerykańskich chłopców pilnujących ładu na świecie. http://www.martola.com.pl/pl629/produkty8656/U.S.M113_APC numer katalogowy (35040). Mam co do niego kilka pytań.

 

1. Czy ktoś z Was skleił ten pojazd? Jeśli tak to czy nie było zadnych problemów, dziur wymagających szpachli i innych o których powinienem wiedziec ?

2. Co znaczy ten skrót APC bo nieobeznany jestem

3. Czy są dostępne jakiejś firmy np. eduarda blaszki do tego modelu

4. Na pudełku to jest zapewne malowanie wietnamskie bo jak by nie było ten transporter kojarzy mi sie głównie z Wietnamem.

5. Jak rozjaśnic dosc ciemnawy zielony kolor który dostałem w modelarskim do tego modelu jako bazowy. Jako że posiadam aerograf to czy dodac do bazowego troche białego i tak natrysnąc warstwe, to to sie sprawdzi lub inne pomysły zapodajcie.

6. Ciekawy jestem z którego roku jest ten model bo chyba nalezy jeszcze do starej Tamiyi no nie. Ale wydaje mi sie że Tamiya zawsze miała dobre modele, nawet te już sprzed ładnych paru lat.

 

PS. Na zalecienie kolegi unikałem transporterów M113 firmy Academy głównie ze względu na kalkomanie i ogólnie jakośc firmy, nie wiem czy miał racje bo zaskoczyło mnie jak dużo Academy zrobiło tych transporterów, ale słyszałem też złe opinie o tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś skłoniło mnie do kupienia modelu czołgu artyleryjskiego D-38 , czyli BT-2 z wieżą A-43 [unimodel, 1:72, UM-303]. Czy ktoś produkuje aluminiową lufkę do tej armaty 76mm?

 

PS- Załączę obrazek, a co tam Smile :

http://www.aviapress.com/viewonekit.htm?UMD-303

Swoją drogą, ja dałem 20zł, nie 44dolce...Smile

 

 

Co znaczy ten skrót APC bo nieobeznany jestem

Armoured personal carrier , czyli transporter opancerzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tygrysów.

Jaki jest najlepiej odwzorowany realistycznie model Tygrysa I. Dragon, Tamiya czy Academy?

Poruszam temat bo niedawno moja żona powiedziała że mogłbym dla niej Tygrysa skleić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zwracam sie do Was z prośbą o pomoc w doborze koloru do ciężarówki wojskowej z armi USA. Mianowicie wiem ze malowane były na zielony ale trudno mi zwerifikować jaki :/. Jak możecie to pomóżcie. Podsyłam przykłądową fotke samochodu.

Ja mam u siebie 3 kolorki zielonego: Pactra A31, A32, A35 i zaden nijak pasuje :/

 

http://www.armyrecognition.com/europe/Angleterre/War_Peace_Show/2006/pictures/Truck_WWII_War_&_Peace_Show_2006_001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak szybko jaka firma produkowała lub produkuje shermana (1:72) z otwartym silnikiem i czołgistą. Lufa krótka, bez hamulca gazów czy jak to się nazywa. Pytam bo 2 lub 3 lata temu kupiłem parę modeli na złom i sprzedający nie był w stanie mi powiedzieć jaka to firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy szybkie pytanko, jakim kolorem Humbrola najlepiej malowac twarze i ręce w figurkach? Czy 121 będzie ok? Dziś malowałem 63, ale efekt średni ;(

jeśli chodzi o białasów to:

humbrol h61=pactra a61=vallejo mc 6=tamiya xf-15=revell35=agama 25m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy do malowania sido używacie pędzli czy aero?

2. Czy jeżeli aero to czy sido nie zasycha wam w aero?

3. Czy aero to kładziecie jedną warstwę czy więcej?

4. Czy ktoś próbował dodawać jakiegoś retardera do sido?

 

Pytam, ponieważ przy pierwszych dwóch modelach używałem pędzla i jakaś taka trochę gruba warstwa wychodział i ciężko mi było zrobić to bez zacieków. Przy trzecim korzystałem z aero, ale sido strasznie mi go zasyfił i poza tym warstwa lakieru na modelu była cieniutka. Zamiast błyszczeć model zrobił się ledwie aksamitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, proszę o pomoc poszukuję gąsiennic do modelu M4-nie chodzi o oryginalne Hobby Boss, ale może wiecie czy jakaś firma robi metalowe lub plastiki, a nie jakieś gumofilce.

Pewnie można wykorzystać obce -ze Stuarta albo innych "amrykańców"(proszę o podpowiedź).A jeśli ktoś ma jakieś ciekawe zdjęcia to łaskawie do nóg padam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gelerth"]1. Czy do malowania sido używacie pędzli czy aero?

2. Czy jeżeli aero to czy sido nie zasycha wam w aero?

3. Czy aero to kładziecie jedną warstwę czy więcej?

4. Czy ktoś próbował dodawać jakiegoś retardera do sido?

 

ad. 1 tylko aero

ad. 2 nie

ad. 3 zależy co chcę osiągnąć

ad. 4 nie, jeśli to przegotowana woda, ale przy sido nie mialem takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź -nadal nie mam jednak pewności czy gąsiennice z szermana pasują do "M4 high speed tractora".MOże macie jakies inforamcje na ten temat-system wózków wygląda podobnie do Stuarta-ale czy tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanownych kolegów. Abrams skończony, więc buduję następnego współcześniaka. Tym razem to będzie podróż sentymentalna, mam bowiem na warsztacie mojego ukochanego T-72m1. Ogólnie z budową samego modelu nie mam problemów gdyż na naszym forum siedem dwójka to dość często pojawiający sie temat. Mam jednak problem, gdyż nie mam zielonego pojęcia jak i z czego zrobić zwiniety i przymocowany brezent do okrywania czołgu. Pomóżcie koledzy, i podpowiedzcie, jak można takie coś wykonać. A oto fotka dla lepszego zobrazowania mojego problemu:

 

img0021.jpg

 

Nieskromnie dodam że dowódcą czołgu przedstawionego na fotce jest sam autor tego postu . POzdrawiam i dziekuję za podpowiedzi.

 

Hmmmmm widzę że ta czerwona obwódka nie wyszła zbyt wyraźnie ale jest chyba dość widoczna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.