Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje zdjęć, schematów, zdjęć modeli, historii, czyli wszystkiego o Tygrysie Królewskim z Berlina z numerem 100.

berlintigerii19455fr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

 

Dlaczego przy większości modeli pojazdów "używanych" [rdza, odpryski, wgniecenia] tłumiki i wydechy wyglądają tak jakby leżały 30 lat w morzu czarnym? tzn. są całkowicie skorodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłuję skończyć stuga trzeciego w wersji G, od dragona. Pod sam koniec pokapowałem się że pojazd nie ma anten nie znalazłem ich ani na wypraskach, ani w instrukcji - tak ma być, czy się chłopakom zapomniało?

I jeszcze jedno pytanie, jaką długość powinny mieć w modelu te anteny? Skala to 1:35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

 

Dlaczego przy większości modeli pojazdów "używanych" [rdza, odpryski, wgniecenia] tłumiki i wydechy wyglądają tak jakby leżały 30 lat w morzu czarnym? tzn. są całkowicie skorodowane?

 

Bo wtedy wyglądają ładnie/efektownie/efekciarsko (niepotrzebne skreślić).

Poza tym tłumik czy kolektor wydechowy dość szybko koroduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

 

Kiedyś widziałem a może mi się przewidziało toczone mosiężne świece zapłonowe w skali 1/35 może ktoś wie jaka firma produkuje coś takiego? Za wszelkie tropy z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz się wzorował na jakimś konkretnym pojeździe? Bo na tygrysach z wieżą Porsche używano dwóch typów gąsienic: wczesne (ATL-22) razem z 18 zębnymi kołami napędowymi i standardowe (ATL-16) używane na późniejszych Tygrysach z wieżą Porsche i tygrysach z wieżą Henschla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Mam problem a zarazem wątpliwości. Choć to częste połączenie

Chciałem zrobić dioramę, na której głównym pojazdem jest Puma. I teraz moja prośba, czy ktoś mógłby mi spasować figurki do Pumy, tak aby się mniej więcej zgadzały okresowo, bo jeśli chodzi o jednostki, mundury itp. to w tej kwestii leżę. Albo w jakimś sensie nakierować na trop poszukiwań.

Dodam, że puma ma pootwierane włazy w wieżyczce ale chciałbym by figsy znajdowały się na zewnątrz. Liczę na pomoc i za każdy odzew stokrotne dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w prezencie M151A2 Tow Missile Launcher (Academy, 1:35, 13406), mam problem z doborem farb. Producent podaje farby Mr. Hobby, niestety nie używam ich. Może ktoś ma jakąś instrukcję od owego modelu ale innej firmy? Chciałbym go prysnać w Revellach lub Model Masterach, ewentualnie w Pactrach - tych farb mam sporo a Mr.Hobby nie kupuję więc mam z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.