Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Zvezda 3532 ISU-152 - czy ktoś ma doświadczenie z tym modelem? Widział wypraski?

Przymierzam się do zakupu, więc ciekawy jestem co do jakości modelu, składalności, jakości i ilości szczegółów? Ewentualnie mogę kupić T-70 bądz T-26 tej samej firmy bo na nie tez mam chrapkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym ISU trzeba się napracować, gąski są podobno do bani, składalność... no cóż, szpachla.

T-70 to lepiej MiniArt'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Witam wszystkich.

Poszukuję worków na amunicję do MG34 w skali 1/35.

 

Verlinden robi bodajże coś takiego w 1/35

 

http://www.verlindenonline.com/store/product_info.php?products_id=689

 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Dzięki za odpowiedź, ale niestety nie mają tam tego czego szukam. Znaczy się mają ale tylko w zestawie wnętrza do Tygrysa I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDisneyland przede wszystkim uważaj na gąsienice. Są na styk i na dodatek piekielnie delikatne (a żywiczne bardzo drogie i praktycznie niedostępne). Tu i tam będzie trzeba "przynitować" i parę rzeczy dorobić samemu. Warto się posiłkować zdjęciami. Ogólnie model prosty i raczej bez większych problemów. Więcej grzechów nie pamiętam i za nie robienie relacji serdecznie przepraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej grzechów nie pamiętam i za nie robienie relacji serdecznie przepraszam...

No cóż, niech ci będzie wybaczone

Dzięki. Właśnie zabrałem się za prostowanie tych gąsek- recepturek, bo wyszły z pudła trochę sfatygowane... Co mnie podkusiło, żeby za tego mikrusa się wziąć? Toż ja przecież tanków nie sklejam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mus skleić polską tankietkę w skali 1:35

I w związku z tym mam dylemat który z modeli wybrać:

Mirage 35413 - TKS-B

RPM 35010 - Polska tankietka TK-3

 

W RPM jest wnętrze, i cena o połowę niższa,ale widziałem model T-60 z tej firmy i nie powalił mnie na kolana. Wyrobów Mirage nie widziałem. Czy warto przepłacić te 100% ? czy cena ma odzwierciedlenie w jakości, ilości szczegółów itp? Bo jeśli różnica jest niewielka to wolę kupić tańszy i dokupić figórki. Z drugiej strony przed oczami staje mi ten T-60 z którego można zrobić tylko spalony wrak, a i wtedy nawet będzie wyglądał jak by to miejsce niedawno odwiedzili zbieracze złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam relacji modelu Academy Tygrys 1:35 z wnętrzem .

Pamiętam ,że ktoś robił go na forum dość konsekwentnie i profesjonalnie.

Młodszy kolega potrzebuje ,a ja nie pamiętam wszystkich poprawek.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, mianowicie czy czołgi T-80 brały udział w którejś z wojen w Czeczenii?

Jak napisał kolega yar 75 t-80 brały udział w" pierwszej wojnie czeczeńskiej" i dostały baty . Rosjanie użyli wersji B i BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę chcę zrobić t-62 z wózkami przeciwminowymi najlepiej w pustynnych barwach z oznaczeniami z krajów arabskich

 

Czy bedzie to cos strasznego jak zamontuje do tego czołgu amerykańskie wózki przeciwminowe z abramsa ?

Teoretycznie żołnierze z tegoż arabskiego państwa mogli wykożystać takowy zestaw z jakiegoś wraku było by to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do doświadczonych modelarzy:

Malując aerografem model stoi z reguły na stoliku do malowania (ew puszce od farby itp) - czy miejsce to - później niewidoczne - zamalowujecie farbą, czy zostaje ono niepomalowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sądzisz ? Podpowiem - malowanie aerografem to tzw. malowanie natryskowe - malowałeś kiedyś cokolwiek sprayem?

Mam nadzieję, że zgadniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszDudek

Bardzo straszne Tylko tak, zabrać mogli, aczkolwiek nie wiem co robią z wrakami abramsów, równie dobrze mogą sprzątać po sobie Amerykańscy żołnierze. Dodatkowo, T-62 ma zupełnie inny kadłub, co może uniemożliwić montaż zestawu od Abramsa. Wybór należy tylko do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam lakier bezbarwny APP w spreju ,jest to lakier samochodowy. Czy nadaje się do polakierwania samolotu/czołgu pod kalkomanie i czy owiewki i inne szybki też się lakieruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Majstruje sobie Opla Blitza Italeri będzie w klimacie DAK. Nie dają mi spokoju kalki producenta. Dali wzór przestawiający kontury Afryki z dwiema skrzyżowanymi arabskimi mieczami przekopałem sporo rysunków i fotografii, jednak wszędzie natykam się wyłącznie na typową palmę. Może ktoś ma jakąś wiedzę na temat stosowania tego symbolu. Dodam, że model będzie przedstawiał egzemplarz z początkowych okresów walk gdzie kamuflaż DAK był nanoszony bezpośrednio na poprzednie malowanie.

Dla zainteresowanych wrzucam link do fotki z aktualnego stanu prac

Jakiś komentarz co do jakości wykonania przy okazji odpowiedzi na me pytanie będzie mile widziany

Pozdrawiam !

http://img10.imageshack.us/i/dscf5208b.jpg/

http://img190.imageshack.us/i/dscf5209f.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich.

Za jakiś czas w moim projekcie będę wykonywał części gdzie będą zegary i w tym miejscu pojawia się moje pytanie. Jak pomniejszyć grafikę tak aby nie straciła na jakości?

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweltomasik1 - ja bym wziął pierwszy lepszy program wektorowy, pomierzył rozmiary i zrobił od nowa. Pytanie też jakie to duże ma być i ile tego ustrojstwa. Taki sposób gwarantuje chyba najlepszą jakość i dokładność rozmiaru. Zmniejszać też można jakieś grafiki z neta ale to w przypadku grafy rastrowej i licznika niewiele większego niż główka od szpilka chyba nie będzie zbyt ciekawie wyglądać. Tak to mniej więcej wygląda (mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem co chcesz zrobić) :

 

http://s70.photobucket.com/albums/i101/Piter997/?action=view&current=4-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.