Jump to content
Maciek007

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli

Recommended Posts

hej

znacie namiary na dobrego Garbuska?

Revell, może Tamka czy Fujimi?

zbliża się dzień dziecka... a ja jeszcze go obchodzę

pzdr

tak, ale co polecacie?

jaka firma?

Garbi oczywiście stary, nie te New Beetle..

Tamcia robiła dobrego, nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży, Hesegawa robi wersje z dachem i kabrioleta jednak bez silnika, jest też Fujimi lub Aoshima ale też bez silnika...

Witam.

Panowie potrzebowałbym rysunek techniczny DAFa XF (nie 105) w obojętnej wysokości kabiny ale dobrze by był we wszystkich trzech.

Pozdrawiam.

Tamcia odpada bo rocznik nie pasuje. To jest 1966 a ja potrzebuję 1967 - ma inne zderzaki i światła

Cześć znów

mam pytanie

jak myslicie, czy dałoby radę zmienić zderzaki w Aucie z tych:

176_rd.jpg

ten model posłużyłby za bazę

i dodać do niego

w najlepszym przypadku te zderzaki:

300_300_productGfx_811979f5ed6b9e0a73cfa1bed281e38e.jpg

a w najgorszym :(

nawet i takie ( tego typu ) :

large_garbus-czarny.jpg?updated_at=1314394706

problem polega na tym, ze baza bylaby to Hasegawa, a zderzaczki Aoshima bądź nawet ten Chiński Scheiss ...

Jak to widzicie?

pzdr

Da się przerobić na pewno . Jak coś to zaszpachlujesz stare mocowania, skrócisz odpowiednio te nowe i gicior, nikt się nie pozna

A co myślisz o tym chinolu? Nada się?

Bo wiesz jednak jest bardzo trudno znaleźć same zderzaki, właściwie to jest niemożliwe...

A całego modelu nie kupie przecież dla zderzaków...

A co myślisz o tym chinolu? Nada się?

Bo wiesz jednak jest bardzo trudno znaleźć same zderzaki, właściwie to jest niemożliwe...

A całego modelu nie kupie przecież dla zderzaków...

Hmmm modelu jako tako nie miałem, ale jest to welly więc lipy nie ma. Z tym mocowaniem to tak samo jak przy plastiku, ta sama robota . Można po pytać na innym forum np. czy ktoś nie ma takiego modelu jako złom (do 15 - 20 zł pewnie się znajdzie) albo czy samego zderzaka nie ma .

tak próbowałem. znaczy na innych forach jeszcze nie, narazie na naszym

znam takie jedno: forum.vwgolf.pl jakoś tak

robią tam tylko VW modele (ogolnie to jest forum nie tylko o modelach ale też 1:1 volksach)

narazie w warsztacie ich nie znalazłem żadnego garbuska...

Spróbuję się zalogować u nich znaczy zarejestrować.

A jakieś inne fora?

panowie mam pytanie ...zacząłem nowy model i nie tak poszło mi malowanie jak mogę usunąć farbę??farba to tamiya

Powinno pomóc zamoczenie w płynie dot3. Pewnie są i inne specyfiki, ale z własnego doświadczenia mogę polecić właśnie dot'a. Powinno ruszyć bazę i podkład (u mnie wzięło bazę samochodową i podkład tamiyi.). Gorzej jak położyłeś bezb. Nie wiem jak te modelarskie, ale po samochodowym to sobie mogą części i miesiąc leżeć. Tylko zostaw model na trochę w tej kąpieli - tak z dzień, 2.

pzdr.

Dla jasności - kolega MartiniOCP pisząc "płyn dot3" miał na myśli samochodowy płyn hamulcowy. Inną metodą, niekoniecznie lepszą, jest zastosowanie preparatu "Kret" do udrażniania rur - też potrafi zdjąć farbę, a szczególnie "lubi" srebrną i inne kolory "metalic" - bo zawiera wodorotlenek sodu, który ostro reaguje z zawartym w takich farbach aluminium. Powodzenia

Paweł

A czym panowie czyścicie elementy z DOTa? Ja wpadłem na "genialny" pomysł przemycia elementu benzyną ekstrakcyjną której używam do rozcieńczania emalii i... dobrze, że szybko usunąłem benzynę bo by mi go zżarło.

panowie a z czego zrobić a może można kupić pasy bezpieczeństwa klamry mam rozchodzi mi zie o elementy materiałowe...