Jump to content
Maciek007

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli

Recommended Posts

Folia z okładek do bindowania.

Okej. Dzięki . Jeszcze jedno pytanko. Mógłby ktoś podrzucić na PW, czy tutaj w jakimś linku fotki komory silnika od mazdy mx 5 (eunos roadster, ta z otwieranymi światłami ). Mogą być nawet pojedyńcze zdjęcia, każde się przyda .

Witam! Czy jest sens malowania kasty pojazdu w skali 1/43 sprayem? Czy lepiej zrobić to pędzlem ?

Jezeli potrafisz na tyle dobrze zrobic to pedzlem to ok, ale sprayem chyba bedzie rowniej...

Witam

Jak pozbyć się past polerskich z zakamarków i linii podziału? Chodzi zarówno o produkty tamiyowskie, jak i bardziej uporczywe Tempo.

Pozdrawiam

Np. pędzelkiem i ciepłą wodą. Jak masz zraszacz do kwiatków to możesz przystawić jego dyszę do linii/ zakamarków i próbować ciśnieniem wywalić pastę. Oczywiście, można robić to aero jak masz gdzie.

pzdr.

Panowie, potrzeba dobrej rady . Lepiej żeby wrzucił do mazdy mx 5 rb26dett czy silniczek od mazdy rx-7 ? Nie mogę się z tym zdecydować :/. A może wystrugać jakoś samemu?

Hyhy w 1:1 tez mialbym pewnie problem bo nadmierna moc w stosunku do umiejetnosci kierowcy moze powodowac wszelakie niebezpieczenstwa itp itd

Ale w 1:24 to tylko Twoja decyzja

Witam ponownie tu.

Czy jezeli zaznacze sobie na podkladzie cos do poprawki olowkiem to mi to zakryje następna warstwa i nie bedzie zadnych problemow ??

Dziekuje z gory za odpowiedz

Wydaję mi się, że między szpachlę/ podkład lepiej nic nie wkładać. Ja, jak coś zaznaczam, przed położeniem podkładu/ szpachli zawsze przecieram miejsce papierkiem i odtłuszczam b. ekstrakcyjną. Zaznaczam ołówkami/ flamastrami i jest ok.

pzdr.

Czyli mogę ryzykować wg Ciebie? Nie ma tam szpachli - tylko podklad. Na to tez kolejna warstwa (mam nadzieje ostatnia) i moze rusze z relacją na forum...

Zaznaczyć możesz, ale jak już zrobisz co masz zrobić z tym zaznaczonym miejscem przetrzyj je papierem i odtłuść i na to kolejne warstwy.

pzdr.

OK, teraz zrozumiałem o co Ci chodziło

Ja tez uzywam benzyny ekstrakcyjnej teraz jeszcze + ludwik.

Cześć

Mam pytanko (znowu )

potrzebuję numery farb TAMIYA do malowania kloszy lamp (czyli te półprzeźroczyste - transparentne)

kolory: żółty, czerwony, pomarańczowy.

żółty to z tego co pamiętam X-13 ale nie mam pewności

z góry dzięki

Cześć

Mam pytanko (znowu )

potrzebuję numery farb TAMIYA do malowania kloszy lamp (czyli te półprzeźroczyste - transparentne)

kolory: żółty, czerwony, pomarańczowy.

żółty to z tego co pamiętam X-13 ale nie mam pewności

z góry dzięki

Mam niebieską x-23, a pomarańczową i czerwoną mam z Humbrola i być może to wina koloru, ale Humbrole kryją bardziej równomiernie.

Rozumiem, a jakie to numerki są Humbroli?

orange 1322, yellow 1323, red 1321 - jak zgęstnieją rozpuszczasz je nitro lub zmywaczem do paznokci. Mam jeszcze żółty revella nr 730, jak dla mnie jest jakiś dziwny (mętny), ale może dlatego, że kupiłem go jako dodatek z Allegro używany.

Hej People, chcę zrobić model SCANIA 3-osiowy w skali 1:24, czy trzeba przedłużać ramę? jeśli tak to o ile?

Przedłuzyć - na pewno.

O ile - to pytanie pojawia się zawsze - poszperaj

Takie pytanko do ciężarowców. Może ktoś wie czy te 2 modele Freightlinera FLC znacząco różnią się jeśli chodzi o mechanikę tzn. zawieszenia, silnik, itd. Pytam bo chciałem zrobić wersję starszą z okrągłymi światłami, bez sleepera i nie wiem czy rozchodzi się o kosmetykę typu kształt lamp, kominy i parę innych drobiazgów, czy zmiany w "kwadratowym" egzemplarzu (zdjęcie 2), który mogę nabyć, poszły znacznie dalej. Z góry dzięki za pomoc.

4763_zps6341a972.jpg

5833513210_55155a399e_zpsd2f20973.jpg

pzdr.

Cześć!

Z tego co wiem, to podwozie w obu maszynach jest takie samo, albo bardzo zbliżone. Możliwe, że w tym starym nie było zawieszenia na poduszkach powietrznych, ale tego nie jestem pewny. Bezpiecznie możesz zastosować ten sam spód. Powodzenia i pozdrawiam

Paweł

Dzięki za odpowiedź. Na tej stronce (http://www.purplewave.com/cgi-bin/mnlist.cgi?110920/A2308/15) są w miarę wyraźne zdjęcia tej starszej wersji i wydaje mi się, że są poduszki. Porównuję z instrukcją italeri ;] i wygląda podobnie. Zostaję jeszcze rozeznanie w kwestii motoru i kilku innych drobiazgów typu deska rozdzielcza. Spadam kopać;D

pzdr.