Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaję mi się, że między szpachlę/ podkład lepiej nic nie wkładać. Ja, jak coś zaznaczam, przed położeniem podkładu/ szpachli zawsze przecieram miejsce papierkiem i odtłuszczam b. ekstrakcyjną. Zaznaczam ołówkami/ flamastrami i jest ok.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

Mam pytanko (znowu )

potrzebuję numery farb TAMIYA do malowania kloszy lamp (czyli te półprzeźroczyste - transparentne)

kolory: żółty, czerwony, pomarańczowy.

żółty to z tego co pamiętam X-13 ale nie mam pewności

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanko (znowu )

potrzebuję numery farb TAMIYA do malowania kloszy lamp (czyli te półprzeźroczyste - transparentne)

kolory: żółty, czerwony, pomarańczowy.

żółty to z tego co pamiętam X-13 ale nie mam pewności

z góry dzięki

Mam niebieską x-23, a pomarańczową i czerwoną mam z Humbrola i być może to wina koloru, ale Humbrole kryją bardziej równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jakie to numerki są Humbroli?

orange 1322, yellow 1323, red 1321 - jak zgęstnieją rozpuszczasz je nitro lub zmywaczem do paznokci. Mam jeszcze żółty revella nr 730, jak dla mnie jest jakiś dziwny (mętny), ale może dlatego, że kupiłem go jako dodatek z Allegro używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do ciężarowców. Może ktoś wie czy te 2 modele Freightlinera FLC znacząco różnią się jeśli chodzi o mechanikę tzn. zawieszenia, silnik, itd. Pytam bo chciałem zrobić wersję starszą z okrągłymi światłami, bez sleepera i nie wiem czy rozchodzi się o kosmetykę typu kształt lamp, kominy i parę innych drobiazgów, czy zmiany w "kwadratowym" egzemplarzu (zdjęcie 2), który mogę nabyć, poszły znacznie dalej. Z góry dzięki za pomoc.

 

4763_zps6341a972.jpg

 

5833513210_55155a399e_zpsd2f20973.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Z tego co wiem, to podwozie w obu maszynach jest takie samo, albo bardzo zbliżone. Możliwe, że w tym starym nie było zawieszenia na poduszkach powietrznych, ale tego nie jestem pewny. Bezpiecznie możesz zastosować ten sam spód. Powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na tej stronce (http://www.purplewave.com/cgi-bin/mnlist.cgi?110920/A2308/15) są w miarę wyraźne zdjęcia tej starszej wersji i wydaje mi się, że są poduszki. Porównuję z instrukcją italeri ;] i wygląda podobnie. Zostaję jeszcze rozeznanie w kwestii motoru i kilku innych drobiazgów typu deska rozdzielcza. Spadam kopać;D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.