Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

W dziale "Jak to zrobić...", w wątku "Blacha ryflowana" umieściłem zdjęcia wykonanej przez siebie imitacji blachy ryflowanej, dywaników podłogowych, chłodnicy. Elementy te wykonałem z polimerów. Metoda może byc przydatna, zwłaszcza w budowie ciężarówek. Jeśli ktoś będzie miał takie potrzeby proszę pisać. Jeśli będą zainteresowani to szerzej opiszę co można w ten sposób zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz przedłużenie sam, tak jak maciol napisał z poilstyrenu lub robisz sobie całą ramę od podstaw, od początku. Zawiechę, koła itp możesz kupić na stronie kfs-u albo może ktoś z forum ma odlew. Musisz popytać, tych którzy te rzeczy robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,jestem początkującym modelarzem. W swoim dorobku mam jeden model i nadal się uczę sztuki moderstwa. Szukałem w internecie odpowiedzi na kilka moich pytań ale nigdzie nie znalazłem nic konkretnego. Otóż:

1.1czym najlepiej malować kierunkowskazy,światła ?

1.2Jak wykonać otwierane dzwi w modelu?

1.3z jakiego drutu( i gdzie taki kupić) najlepiej wykonać przewody łączące ciągnik z naczepą?

1.4z jakiego drutu i jak najlepiej go kleić wykonac np. okablowanie silnika,przewody instalacji pneumatycznej?(czym lub jak przykleic np. przewody paliwowe do pompy paliwowej? gdzie wszystko jest takie cienkie )

1.5gdzie znajdę jakiś dobry turial nt. brudzenia modelu?

1.6 czy istnieje jakas alternatywa dla zaworów własnie w instalacji pneumatycznej ? (niż gotowece z KFS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Zobacz sobie ten wątek, tak od 20 strony - można tam znaleźć odpowiedź na większość Twoich pytań:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=22621

 

Mam nadzieję, że to pomoże, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę zamawiał polistyren i pomyślałem że przy okazji kupię Wash, zastanawiam się nad tymi dwoma: pierwszy i drugi no i moje pytanie brzmi:

Czy to się nakłada prosto z butelki?

Jak się to sprawuje?

Czy nadaje się do ciężarówek?

I jak tak to który wybrać, ewentualnie co polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wypowiedzieć się na tema tego drugiego - szału nie ma. Rozlewa się może i dobrze, ale szybko zasycha i trudniej zmyć jego nadmiar jak się przedobrzy. Ze swojej strony polecam Ci poeksperymentować z farbami olejnymi dla plastyków (http://www.storm24.pl/?astra-farba-olejna-artystyczna,108). Dla mnie rewelacja. W połączeniu z terpentyną czarna farba zapiernicza jak "gupia" wokół detali i można ją ścierać jeszcze długo po wyschnięciu. Trzeba tylko dobrze wymieszać. Nie kłóci się z bezbarwnym matem jak chcesz później zabezpieczyć powierzchnię.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak z innej beczki: Dlaczego powinno się zmywać ten oryginalny chrom od producenta?? Może inaczej: Dlaczego Wy polecacie tak robić? Będę robił niedługo mojego Garba i tam są takie części, więc stąd moje pytanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP Dzięki za odpowiedz, prawdopodobnie skorzystam z twojej rady.

 

maciol chrom jaki proponuje producent jest po prostu brzydki, i nijak się ma do oryginału. Po za tym na tych elementach też nieraz trzeba coś przeszlifować, usunąć szwy i dziury po wypychaczach, więc i tak trzeba malować od nowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubyjg - w parze z czarnym olejem warto dorzucić do tego biel i brąz. Dla Was ciężarowców zastosowań jest milion. Osobiście kupiłem jeszcze pomarańcz i czerwień. Czasem przydają się do zmiany odcienia rdzy itd. Można strzelać z pędzla:D, nakładać gąbką. Co więcej, terpentyna, którą obficie rozcieńczam farby olejne, nie wydaje się być agresywna względem farb akrylowych/ alcladów - zazwyczaj rozlewa się dobrze nawet na niebłyszczących powierzchniach.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby - co do tych wypychaczy to się zgodzę, wiem o czym mowa, ale czy on jest brzydki?

Powiem tak, że jeśli mam go wymienić na mój "chrom" to chyba nie skorzystam. Tu on się przynajmniej odbija, jak naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie chce usunąć(oryginalny ) chrom z felg wiem ze można zrobić to za pomocą krata więc pytam jakie proporcja nr 1 łyżka krata na ile wody?

Na opakowaniu masz ścisłe zalecenia . Gdyby roztwór zrobił się bardzo ciepły odczekaj aż wystygnie , inaczej zniszczysz sobie część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ,potrzebuje rady szanownej modelarskiej braci ,szczególnie tych ,którzy kleją motocykle.W jaki sposób zrobić "przepalenia kolektorów" w motocyklu ,nigdy nie kleiłem motocykla i nie bardzo wiem w jaki sposób wykonać ten ślad eksploatacyjny.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.