Jump to content
Maciek007

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli

Recommended Posts

szukam w necie jak połączyć ze sobą elementu fototrawione (tarcze hamulcowe)ale nigdzie nic dokładnego nie znalazłem jedni piszą ze się lutuje a drudzy za na klej, możecie mi coś doradzić to moje pierwsze tarcze...

Radziłbym Ci zaopatrzyć się w jakiś konkretny klej CA. Kropelka (i inne z cyklu super glue) to półśrodki, ja jestem ostatnio zachwycony klejami marki loctite. Nie odwodzę Cie od pomysłu nauki lutowania elementów metalowych, ale w sprawach tarcz chyba wygodniej użyć dobrego CA.

pzdr.

Siemanko. Nie miałby ktoś do sprzedania felg bbs (wzór : http://static3.blip.pl/user_generated/update_pictures/2122787.jpg )

Może być odlew. Średnica nie przekraczająca 23 mm (felga + opona =23 mm) i felgi muszą mieć koniecznie oponę na niskim profilu. Może być ona zrobiona własnoręcznie (z dętki czy tam z czegoś), aby ładnie wyglądała. Kontakt: PW.

W wiadomości prosze napisać cenę z wliczoną wysyłką, dokładną średnicę, i 2 fotki.

zapytaj na forum innym mogę Ci wysłać na PW którym bo reklama... eh ta komercjalizacja..

Siemanko. Nie miałby ktoś do sprzedania felg bbs (wzór : http://static3.blip.pl/user_generated/update_pictures/2122787.jpg )

Może być odlew. Średnica nie przekraczająca 23 mm (felga + opona =23 mm) i felgi muszą mieć koniecznie oponę na niskim profilu. Może być ona zrobiona własnoręcznie (z dętki czy tam z czegoś), aby ładnie wyglądała. Kontakt: PW.

W wiadomości prosze napisać cenę z wliczoną wysyłką, dokładną średnicę, i 2 fotki.

Może te ??

http://allegro.pl/felgi-kola-bbs-rs-i2419049800.html

http://allegro.pl/felgi-kola-bbs-rs-i2419049827.html

Witam. Zacząłęm robić UNIMOGA RW1 "Strażak" (1:24 Revell). Nie przypuszczałem jednak, że Revell poszedł z tym modelem na taką łatwiznę. Wiele rzeczy będę musiał sam dorobić.

Pod maską jest tylko goły silnik. Wypada więc dorobić m. in. chłodnicę.

Moje pytanie: jak zrobić chłodnicę? Jak zasymulować strukturę powierzchni chłodnicy? A może ma ktoś w złomie zbędną chłodnicę od małej ciężarówki?

Możesz na prostokątny kawałek plastiku mający być chłodnicą nakleić drobna siateczkę. Gdzieś też widziałem jak ktoś nakleił kawałek materiału.

Do Krzychu126 i pmroczko

Serdeczne dzięki.

Wykorzystam pomysł.

Witam, czy jest gdzieś dostępny kit, do przeróbki kabiny Mercedesa actrosa na wersje wąską i z niska kabiną?

widziałem na E-bay'u do Peterbiltów, ale do Actrosa nie spotkałem -

zoabcz na kfs, e-bay, i pare innych

Jeśli o Actrosa chodzi to widziałem jedynie konwersję na MP4, żadnych krótkich kabin niestety. Będziesz musiał sam przerabiać.

Szkoda, w sumie sa konwersje na CF'a, Serie P a mi zależało na Axora

Zrób CF to będzie ciekawy warsztat ;) a pewnie chcesz go do wanny czy do czego?

panowie mam pytanie ...zacząłem nowy model i nie tak poszło mi malowanie jak mogę usunąć farbę??farba to tamiya

Na farby akrylowe tamiya, chromy fabryczne i pare innych farb bardzo dobry jest odplamiacz do tkanin na bazie aktywnego tlenu. Do pojemnika wlewasz bardzo ciepla wode (pol litra na przyklad) i wsypujesz 1 lyzeczke proszku odplamiacza. Farba znika w oczach. Potem ewentualnie przejechac palcem po tym co zostanie. Nie najlepiej radzi sobie to z emaliami i nie tyka lakierow (np. Powloki pod chromem).

Poszukuję charakterystyki amortyzatora olejowego fotela kierowcy autobusu AUTOSAN H-9. Może ktoś zna

Pff, takich coraz mniej. Coraz więcej na złomie...

Ciężko by znaleźć, mieszkam niedaleko zajezdni, ale "TAKICH TO MY NIE MIELI" hahaha

Mam pytanie--- czy ktoś z Was próbował przerobić tę fabryczną skrzynię z opończą na zwykłą skrzynię bez plandeki?

Jak to odciąć ? czy robić od podstaw boki ? Przymierzam się do Scanii 142H z HDS-em z tyłu

Tak jest od frontu

v2012062411534876406662.jpg

tak od wewnątrz

v2012062411540159813520.jpg

co z tymi sznurkami--- zeszlifować na gładko?

te elementy są do przedłużenia ramy , ale chyba będę musiał je przeciąć w połowie i dodać tyle ile wynosi szerokość ramy HDS-su

v2012062411541365134492.jpg

v2012062411542592558192.jpg

Co o tym sądzicie ??

Nie robiłem tego nigdy, ale patrząc na zdjęcia nie podjąłbym się odcięcia plandeki. Burty są od środka gładkie czyli nawet jak odetniesz plandekę to i tak będziesz musiał tworzyć wnętrze, wolałbym stworzyć burty i wypełnić je deskami zamiast kombinować przy wnętrzu. Inną sprawą jest faktura drewna, nie wiem jak ją zrobić.

O ile mnie wzrok nie myli, to burty nie są z desek, tylko z aluminiowych profili

Dokładnie. Obejrzałem sobie dziś kilka skrzyń w wozach i od wewnątrz są gładkie. Jedne miały podłogę alu, inne z płyt anty poślizgowych sklejkowych. Dlatego myślę że można spokojnie ciąć burty, wyszpachlować od środka a z zewnątrz dodać kilka pasków polistyrenu imitując przetłoczenia, oczywiście usuwając przedtem te imitacje linek Podłoga to już żaden problem