Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Oj nie wygląda to dobrze... Może dało by radę napisać do producenta o część zamienną? Jeśli nie to, można się pokusić o tłoczenie czegoś takiego na gorąco - ale trzeba przygotować kopyto, więc to góra roboty...

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje co się da, bo i tak nie ma nic do stracenia, ale bez zakupienia nowego dachu się nie obejdzie.

 

Wersja z otwartym dachem odpada .

 

Dzięki za pomysły.

 

P.s Jak ktoś ma hard top do mx-5 to chętnie odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Kiedyś ktoś w którymś wątku warsztatowym wrzucał prosty przepis na zrobienie farbki do linii podziałów ( pamiętam że robiło się to mniej więcej z farbki [akrylowej?] i płynu do mycia naczyń). Mógłby ktoś podratować, opisać mniej więcej jak poczynić taką farbkę, albo jakby cudem znalazł się link, to chodziłbym po suficie z wdzięczności :wink4:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Kiedyś ktoś w którymś wątku warsztatowym wrzucał prosty przepis na zrobienie farbki do linii podziałów ( pamiętam że robiło się to mniej więcej z farbki [akrylowej?] i płynu do mycia naczyń). Mógłby ktoś podratować, opisać mniej więcej jak poczynić taką farbkę, albo jakby cudem znalazł się link, to chodziłbym po suficie z wdzięczności :wink4:

 

Pozdrawiam

2 krople farbki akrylowej, 1 kropla płynu do naczyń, 10 kropli wody.

Proporcje można zmieniać w zależności od upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinr83 - ja bym powiedział cyjanoakryl (super glue, kropelka) albo biały (wikol, magic glue). Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

MeliusManu a czy testowałeś inne preparaty tej firmy ? niektóre są bardzo ciekawe , zwłaszcza ten do kładzenia w trudne miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem.

Wszystkie są dobre (może poza klejami CA i lakierami bezbarwnymi, które uważam za średniej jakości).

Szczególnie polecam uwadze (to nie nowość bo ogólnie znane):

http://www.microscale.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=MI-1&Category_Code=FINPROD&Product_Count=0

http://www.microscale.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=MI-2&Category_Code=FINPROD&Product_Count=1

Do klejenia owiewek i elementów przeźroczystych to:

http://www.microscale.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=MI-9&Category_Code=FINPROD&Product_Count=8

I do czasowego klejenia, łączenia elementów celem np. spasowania,

(na to chyba nie ma odpowiednika innych firm, ale mogę się mylić bo tego często używam i innych nie szukam):

http://www.microscale.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=MI-10&Category_Code=FINPROD&Product_Count=9

Wszystko łatwo dostępne w każdym, lepszym sklepie modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam śrub lub samych łbów fototrawionych do modeli w skali 1:24. Najlepiej 1mm - 0,6mm. Gdzie najlepiej opłaca się je zakupić ? Mogą być też papierowe, głównie chodzi mi o zachowanie odpowiedniego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

koledzy zaczynam przygode z ciezarówkami i chcial bym sie dowiedziec jakimi farbami malowac kabiny i inne detale zeby wyglądało tak jak powinno. jakie lakiery,farby,co pierwsze podkład,kolor,lakier? jam mam tylko humbrole i revela farby pomożcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być i humbrole, ale czy potrafisz ich używać? Chodzi o to, żeby to co ma być matowe, było matowe, a to co błyszczące - błyszczące. I warto zastosować choćby lekkie cieniowanie - przejścia kolorów - to zawsze dodaje realizmu. Żeby detale, które niby są jednokolorowe, nabrały przestrzeni. Tylko na lakier zewnętrzny warto kupić dobry lakier samochodowy w sprayu - to może pomóc. Pozdrawiam i życzę powodzenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję się zastanowić nad użyciem oryginalnych, akrylowych lakierów samochodowych. Szczególnie jeśli model ma być odzwierciedleniem samochodowych metalików a takich jest znaczna większość. Zrobienie lakieru na zamówienie w jakiejś firmie, która się tym zajmuje dla lakierników to 20, 30 PLN za 50gr a to w zupełności wystarczy np. na ciągnik 1/24. Na model podkład, na to metalik, potem kalkomanie i na koniec samochodowy klar (lakier bezbarwny do metalików). Efekt końcowy murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.