Jump to content
Maciek007

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli

Recommended Posts

Mam takie pytanie robiąc ramę amerykanskiej ciezarówki w konfiguracji : z przodu 2 bliźniacze osie skrętne na resorach metalowych z tył 3 napędowe na poduszkach . Rozumiem że jeśli chodzi o instalacje poduszek powineienem zastosować 3 zbiorniki , natomiast nie wiem ile przy instalacji hamulcowej , proszę o pomoc.

Panowie mam takie pytanie...(wiem ze gdzieś to było ale nie mogę znaleźć) a mianowicie ,wiem żeby usunąć chromy które oferuje producent trzeba zamoczyć je w roztworze z kretem. Tylko teraz jakie maja być proporcje i woda tak aby nie uszkodzić elementów .

Weż słoik po np. korniszonach, taki wyższy. Wsyp tak ze trzy ,cztery duże łyżki Kreta. Na wszelki wypadek postaw słoik na starych gazetach, talerzu. Zalej to wodą zimną 3/4 słoika. I poczekaj aż się rozpuści i ostygnie , bo trochę się ten roztwór zagrzeje. Nie zakręcaj pokrywki. Daj mu dzień , aż będzie zupełnie zimny, bo inaczej zniszczysz sobie części. Uważaj na ręce -- to żrące jest. Części wrzucasz na noc , rano jest ok. Tylko nie wyjmuj ich palcami, pęseta. Potem pod letnią wodę opłucz i możesz domyć dokładnie. Dobrze jest te elementy po Krecie wykąpać w DOT-3 , bo chrom zniknie ale zostaje na plastyku taki film z podkładu. W DOT-3 kolejna nocka i sprawdzasz czy jest ok. Jak mało to jeszcze raz w DOT-a. DOT nie niszczy rąk. To tyle.

PS.--- Tylko tą łyżką po Krecie przypadkiem nie jedz zupy.

Sorry....

Do zmycia chromów nie jest Ci potrzebny ani dot ani kret. Zaopatrz się w Cleanlux (zmywacz do sidoluxu). Jedno opakowanie za 12 zł wystarczy Ci na kilkanaście modeli. Nalej do naczynia, wrzuć części. Po 15 minutach z chromu nie zostanie śladu. Opłucz pod wodą i gotowe. Metoda mniej inwazyjna i dla Ciebie i dla części. Inną chemię zostaw sobie na zmywanie podkładu i lakieru...

Pozdrawiam

Kret niegdy w zyciu sam popełniłem ten błąd i teraz żałuje cleanlux (ja kupowałem za 6 zł) albo zmywacz wamodu , ta pier....#%&.... przeźroczysta folia łuszczy sie wraz z chromem.

Dokładnie, na chromy używaj Cleanluxa , na jakieś gorsze powłoki akrylowe wamodu.

dzięki panowie za odpowiedzi ale wydaje mi się ze nie będę mógł skorzystać z Cleanluxa ponieważ mieszkam w UK (Szkocja)i tego chyba a raczej na pewno nie dostane..

Tutejsi modelarze polecaja Kitchen Cleaner..

Do worka, szczelnie zamknac i moczyc.

Przyznam , ze nie probowalem jeszcze, ale moze zadziala?

Adam a może wiesz co dokładnie bo wpisując w gogle Kitchen Cleaner to wyskakuje id groma tego od Cifa do Mr.Muscle...

Z tego co wiem to wystarczy zwyczajny z Tesco, taki z spraju, badz w plynie.

Chociaz z reguly wiem, ze pewnie taki Mr. muscle bedzie lepszy niz Tesco Value

Witam, czy podkład tamiya surface white primer mogę nanosić pędzlem? Może mi ktoś pomóc?

Od lat stosuję Kreta do chromów i nie mam problemów żadnych. Ale.........

Również stosuję kreta i nic mi się jeszcze z częściami (jak drobnymi tak i dużymi) nie stało. Ktoś tam pisał, że zalewa zimną wodą, ja stosuje letnią i nie zalewam całego słoika, tylko tyle wody by przykryła elementy. Po wszystkim płukam elementy w czystej wodzie i mogę przystępować do dalszej pracy.

Pytanie do osób urzywających kreta , co robicie jak kret nie ściągnie wam tego przeźroczystego lakieru tylko go wam trochę złuszczy ?

Pytanie do osób urzywających kreta , co robicie jak kret nie ściągnie wam tego przeźroczystego lakieru tylko go wam trochę złuszczy ?

Wrzucamy badziew do płynu hamulcowego

Szukam modelu ciężarówki, nie mam konkretnego egzemplarza na myśli, ale raczej coś z dawnych lat produkcji. Nad jaką firmą się skupić, Revell, Italeri, AMT? Czy to nie ma większego znaczenia i wszystkie te firmy są porównywalne pod względem wykonania/spasowania ?

Szukam modelu ciężarówki, nie mam konkretnego egzemplarza na myśli, ale raczej coś z dawnych lat produkcji. Nad jaką firmą się skupić, Revell, Italeri, AMT? Czy to nie ma większego znaczenia i wszystkie te firmy są porównywalne pod względem wykonania/spasowania ?

Ostatnio kupiłem ciężarówkę Italeri jednak z ostatnio produkowanych.

Patrząc na wykonanie jest o wiele lepsze niż AMT czy Revella.

Tyle że te dwie ostatnie firmy miałem tylko auta osobowe i nie wiem jak u nich jest z ciężarówkami.

Czytają jednak opinie to AMT od zawsze ma modele ciężkie do spasowania itp.

Jeśli chodzi o ciekawe modele to :

AMT

REVELL

ITALERI

Wykonanie:

REVELL

ITALERI

AMT

Stopień trudności:--- od najłatwiejszego

ITALERI

REVELL

AMT

O to właśnie mi chodziło, dzięki wielkie. Zastanawiałem się dość poważnie nad modelem AMT, lecz to moja pierwsza ciężarówka i chyba nie podołam, jeśli wykonanie jest aż tak złe.

Co do AMT to wczoraj kupiłem Forda Galaxy i jest tyle nadlewek że głowa boli.

Maska i klapa która się otwiera nie mieści się w budę.

W szafie mam też Belaira z tej firmy i jest jeszcze gorzej. Tam maska klapa i drzwi mają takie szpary że pozostaje mi zrobienie ich otwartych na stałe, albo zdewastowanie modelu tak aby to miało ręce i nogi.

Może kup Italkę, sporo części i jakość o wiele lepsza

Hej powiedzcie mi czy jest jakiś dostępny model do sklejania Impali z lat 60 skala 1/24?

Niby znalażłem model Testrosa ale...czy jest coś innego dostępnego?

Witam.

Ostatnio przez własną głupotę popsułem hard top w mazdzie, tzn na skutek ciepła stracił swój kształt, jest mocno zdeformowany. Dach jest wykonany z przezroczystego plastiku. Da sie to jakoś odratować?

Pozdrawiam.

Cześć!

Trudno powiedzieć - może jakieś fotki? Przezroczyste części można dobrze formować na gorąco z przezroczystej folii - można spróbować zrobić taki detal od podstaw. Życzę powodzenia i pozdrawiam

Paweł