Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie robiąc ramę amerykanskiej ciezarówki w konfiguracji : z przodu 2 bliźniacze osie skrętne na resorach metalowych z tył 3 napędowe na poduszkach . Rozumiem że jeśli chodzi o instalacje poduszek powineienem zastosować 3 zbiorniki , natomiast nie wiem ile przy instalacji hamulcowej , proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie...(wiem ze gdzieś to było ale nie mogę znaleźć) a mianowicie ,wiem żeby usunąć chromy które oferuje producent trzeba zamoczyć je w roztworze z kretem. Tylko teraz jakie maja być proporcje i woda tak aby nie uszkodzić elementów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż słoik po np. korniszonach, taki wyższy. Wsyp tak ze trzy ,cztery duże łyżki Kreta. Na wszelki wypadek postaw słoik na starych gazetach, talerzu. Zalej to wodą zimną 3/4 słoika. I poczekaj aż się rozpuści i ostygnie , bo trochę się ten roztwór zagrzeje. Nie zakręcaj pokrywki. Daj mu dzień , aż będzie zupełnie zimny, bo inaczej zniszczysz sobie części. Uważaj na ręce -- to żrące jest. Części wrzucasz na noc , rano jest ok. Tylko nie wyjmuj ich palcami, pęseta. Potem pod letnią wodę opłucz i możesz domyć dokładnie. Dobrze jest te elementy po Krecie wykąpać w DOT-3 , bo chrom zniknie ale zostaje na plastyku taki film z podkładu. W DOT-3 kolejna nocka i sprawdzasz czy jest ok. Jak mało to jeszcze raz w DOT-a. DOT nie niszczy rąk. To tyle.

 

PS.--- Tylko tą łyżką po Krecie przypadkiem nie jedz zupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry....

 

Do zmycia chromów nie jest Ci potrzebny ani dot ani kret. Zaopatrz się w Cleanlux (zmywacz do sidoluxu). Jedno opakowanie za 12 zł wystarczy Ci na kilkanaście modeli. Nalej do naczynia, wrzuć części. Po 15 minutach z chromu nie zostanie śladu. Opłucz pod wodą i gotowe. Metoda mniej inwazyjna i dla Ciebie i dla części. Inną chemię zostaw sobie na zmywanie podkładu i lakieru...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Od lat stosuję Kreta do chromów i nie mam problemów żadnych. Ale.........

Również stosuję kreta i nic mi się jeszcze z częściami (jak drobnymi tak i dużymi) nie stało. Ktoś tam pisał, że zalewa zimną wodą, ja stosuje letnią i nie zalewam całego słoika, tylko tyle wody by przykryła elementy. Po wszystkim płukam elementy w czystej wodzie i mogę przystępować do dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam modelu ciężarówki, nie mam konkretnego egzemplarza na myśli, ale raczej coś z dawnych lat produkcji. Nad jaką firmą się skupić, Revell, Italeri, AMT? Czy to nie ma większego znaczenia i wszystkie te firmy są porównywalne pod względem wykonania/spasowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam modelu ciężarówki, nie mam konkretnego egzemplarza na myśli, ale raczej coś z dawnych lat produkcji. Nad jaką firmą się skupić, Revell, Italeri, AMT? Czy to nie ma większego znaczenia i wszystkie te firmy są porównywalne pod względem wykonania/spasowania ?

 

 

Ostatnio kupiłem ciężarówkę Italeri jednak z ostatnio produkowanych.

Patrząc na wykonanie jest o wiele lepsze niż AMT czy Revella.

Tyle że te dwie ostatnie firmy miałem tylko auta osobowe i nie wiem jak u nich jest z ciężarówkami.

Czytają jednak opinie to AMT od zawsze ma modele ciężkie do spasowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AMT to wczoraj kupiłem Forda Galaxy i jest tyle nadlewek że głowa boli.

Maska i klapa która się otwiera nie mieści się w budę.

W szafie mam też Belaira z tej firmy i jest jeszcze gorzej. Tam maska klapa i drzwi mają takie szpary że pozostaje mi zrobienie ich otwartych na stałe, albo zdewastowanie modelu tak aby to miało ręce i nogi.

Może kup Italkę, sporo części i jakość o wiele lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Ostatnio przez własną głupotę popsułem hard top w mazdzie, tzn na skutek ciepła stracił swój kształt, jest mocno zdeformowany. Dach jest wykonany z przezroczystego plastiku. Da sie to jakoś odratować?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Trudno powiedzieć - może jakieś fotki? Przezroczyste części można dobrze formować na gorąco z przezroczystej folii - można spróbować zrobić taki detal od podstaw. Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.