Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zamawiałem kiedyś u nich i nie było specjalnych problemów. Z tego co pamiętam, to korzystałem z PayPal'a - najwygodniej i najbezpieczniej. Piszą jeszcze że przyjmują karty kredytowe i wysyłają za zaliczeniem - ale myślę że tylko do Niemiec i Austrii (pewien nie jestem). Mam nadzieję, że to pomoże - życzę udanego polowania Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Czy ktoś z kolegów ma pomysł jak domowym/tanim sposobem spłodzić coś na kształt i podobieństwo tego:

CAM00796_zpskszgiiqi.jpg.html

Ewentualnie gdzie takie cuś można dorwać w umiarkowanej cenie (Wrocław lub internet). Niekoniecznie tej samej firmy-ważne, żeby było podobne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej przyciemniać owiewkę herbatą.

Ja to robie tak że parze mocną esense daje odrobine do sido żeby się zabarwił i wrzucam jeszcze herbate w listkach i wrzucam owiewkę, tylko ona nie nabiera koloru.

 

próbowałem i na liptonie i na dilmahu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o takiej metodzie... Ja polecam farby przezroczyste Tamiya - w tym wypadku pewnie kolor, który nazywa się Smoke - one są szeroko stosowane do przyciemniania szyb. I w przeciwieństwie do herbaty nie powinny blaknąć tak szybko. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, jak duża jest różnica pomiędzy skalą 1:24 a 1:25 czy różnice np. w wielkości kół są mocno widoczne.

Czy po sklejeniu ciągnika w 1:24 i 1:25, po postawieniu ich obok siebie widoczne będzie to że modele są w innych skalach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wystarczy złapać kalkulator i policzyć - zachęcam, to bardzo rozwijająca metoda jest, w razie wątpliwości służę pomocą. Napiszę jeszcze, że różnica na szerokości jest około 5 mm. Od biedy takie modele można obok siebie postawić, ale trzeba uważać, czasem może być już wyraźna różnica w wymiarach. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chcę zakupić łańcuch, który służy do zabezpieczenia ładunku na różnego rodzaju platformach, naczepach, przyczepach w transporcie drogowym. Jakie powinien mieć wymiary w skali 1:24 ?

Chodzi mi mniej więcej o coś takiego:

big_RBModel08601.jpg

Na jednym z portali znalazłem o wymiarach:

D = 0,95

L = 1,45

 

Co o tym myślicie ?

Lub prosiłbym o link gdzie można zakupić odpowiedni.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam bmw e34 z tej firmy. Spasowanie na sucho w miarę dobre. Trochę mała ilość detali. Brak otwieranej maski i silnika. Proste zawieszenie itp. Na www.mojehobby.pl możesz sobie sprawdzić in-boxa. Ja zdecydowałemsię na ten model bo e34 na wypasie to moje marzenie. Tyle że mnie na nie nie stać,a jak się jakieś trafi w dobrej cenie to kompletny złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do fujimi nic nie mam, kilka ich modeli juz zlozylem i powiem,ze choc Tamiya to nie jest, to duzo im nie brakuje. Jedyne co to ich kalki,nie trzymaja poziomu i bardzo szybko sie starzeja. Generalnie zgadzam sie z Rabbit666 - kupowac i sklejac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, jak malować światła/lampy? Chodzi mi o ciężarówkę i jej tył, które muszą mieć kolory: czerwony, biały, pomarańczowy. Próbowałem kilka razy i nie wiem, może tylko od spodu walnąć kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.