Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jest cała masa takich narzędzi - trzeba poszukać w sieci. Przydatne może się przydać pojęcie "scriber" lub "panel line scriber" - różne firmy je sprzedają. Można też spróbować samemu coś takiego zrobić, np. szlifując stare ostrze od nożyka modelarskiego w odpowiedni sposób. Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne mi specyfiki do naniesienia śladów eksploatacji - głównie kurz, rdza, brudny olej. Jaki specyfik najlepiej odda zamierzony efekt, szukać któregoś zestawu Tamiya Weathering Master Set czy może polecacie coś lepszego ? Aplikator czy pędzel wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! Jestem początkującym modelarzem i moje pytania mogą być głupie. A wieć, mam 3 modele i stoją one na moim honorowym miejscu na biurku:P Biurko jest przed oknem i codziennie przez cały dzień świeci dosyć mocno słonce na modele i teraz pytanie czy jeżeli świeci na niego słonce to może jakoś przepalić kalki, chodzi mi o to czy popękają, zbledną po jakimś czasie? Dodam że na modelu nie mam lakieru bezbarwnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mogą wydawać się głupie ale... ja bym nie narażał modeli na bezpośrednie światło słoneczne. Sam mam przeczucie, że rama modelu który kupiłem na Allegro nie była narażona na długotrwałe światło przez co się wypaczyła, możesz mieć problem z kalkami, a może i z samymi modelami, tak czy siak dmuchając na zimne ja bym te modele usunął z bezpośredniego światła słonecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jest to zły pomysł. Słońce bardzo szkodzi modelom - powoduje blaknięcie kolorów, plastik staje się kruchy a pod wpływem temperatury części z żywicy się wyginają pod obciążeniem.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej,

 

może dział nie do końca odpowiedni, ale liczę że tutaj dostanę szybko treściwe odpowiedzi Czy ktoś z was może polecić sklep z dodatkami dla 1/24? Chodzi mi konkretniej o felgi z oponami (aoshima głównie), najlepiej w cenach takich, abym z torbami nie poszedł.

 

P.S. Czy sklep modelcentrum.pl jest już kaput?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam malowanie na nie do końca wyschnięty czarny przyniosło dużo gorsze efekty wizualne i chyba nawet mi się podkład gdzieniegdzie zważył (emalia Model Master). Odradzam, poczekaj do wyschnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Koledzy pomocy

Porzebuje instrukcji do danego modelu.

1-4.jpg

Foto zapożyczone z warsztatu kolegi ar2rd

Pozdro

 

Proszę bardzo

 

http://www.mojehobby.pl/products/REPSOL-Honda-NSR500-98.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Panowie proszę o pomoc bo już nie wiem co robię nie tak...mianowicie zakupiłem w profesjonalnym sklepie modelarskim papier to robienia kalek do drukarki atramentowe...po wydrukowaniu detalu i odczekaniu około 10min wyciąłem detal, następnie zamoczyłem go w wodzie i....wszystko spłynęło o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Pewnie trzeba go po wierzchu czymś polakierować jeszcze... Nie do końca jestem pewien czym...

 

Życzę powodzenia z tą pracą i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.