Jump to content
Maciek007

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli

Recommended Posts

Cześć!

Jest cała masa takich narzędzi - trzeba poszukać w sieci. Przydatne może się przydać pojęcie "scriber" lub "panel line scriber" - różne firmy je sprzedają. Można też spróbować samemu coś takiego zrobić, np. szlifując stare ostrze od nożyka modelarskiego w odpowiedni sposób. Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Witam wszystkich mam pytanie czy może ktoś robi kalki do polskich rejestracji albo można gdzieś kupić??

kalki 'na zlecenie' mozna zamówić tutaj

Potrzebne mi specyfiki do naniesienia śladów eksploatacji - głównie kurz, rdza, brudny olej. Jaki specyfik najlepiej odda zamierzony efekt, szukać któregoś zestawu Tamiya Weathering Master Set czy może polecacie coś lepszego ? Aplikator czy pędzel wystarczy ?

Witam! Jestem początkującym modelarzem i moje pytania mogą być głupie. A wieć, mam 3 modele i stoją one na moim honorowym miejscu na biurku:P Biurko jest przed oknem i codziennie przez cały dzień świeci dosyć mocno słonce na modele i teraz pytanie czy jeżeli świeci na niego słonce to może jakoś przepalić kalki, chodzi mi o to czy popękają, zbledną po jakimś czasie? Dodam że na modelu nie mam lakieru bezbarwnego:)

Pytanie mogą wydawać się głupie ale... ja bym nie narażał modeli na bezpośrednie światło słoneczne. Sam mam przeczucie, że rama modelu który kupiłem na Allegro nie była narażona na długotrwałe światło przez co się wypaczyła, możesz mieć problem z kalkami, a może i z samymi modelami, tak czy siak dmuchając na zimne ja bym te modele usunął z bezpośredniego światła słonecznego.

Witam!

Jest to zły pomysł. Słońce bardzo szkodzi modelom - powoduje blaknięcie kolorów, plastik staje się kruchy a pod wpływem temperatury części z żywicy się wyginają pod obciążeniem.

Pozdrawiam

Paweł

Witam. Potrzebuje podpowiedzi przy wykańczaniu mojego trucka Renault Magnum. Chcę go zrobić w wersji z kablami podłączeniowymi do naczepy. I pytanie co by się nadawało w roli tych kabli??

Myślę że kable prawdziwe np. od słuchawek, druty itd.

Witajcie,

jaką wysokość ma gotowy model Scanii R-ki Italeri? W poniższej konfiguracji:

italeri%203850.jpg

P.S. Przepraszam za głupie pytanie, ale modelu jeszcze nie mam, a jutro idę zamawiać pod ten model gablotkę

Pozdrawiam

Rabbit666, nie wiem ile dokładnie ale to będzie chyba 15cm albo i nawet wyżej tak na oko to gdzieś 18-19 a najlepiej to bym ci radził kupić 20 cm i spokój

Hej,

może dział nie do końca odpowiedni, ale liczę że tutaj dostanę szybko treściwe odpowiedzi Czy ktoś z was może polecić sklep z dodatkami dla 1/24? Chodzi mi konkretniej o felgi z oponami (aoshima głównie), najlepiej w cenach takich, abym z torbami nie poszedł.

P.S. Czy sklep modelcentrum.pl jest już kaput?

Pozdrawiam

Hej

Mam małe pytanie dotyczące Alclada.

Czy metalizer natryskiwać trzeba na całkiem wyschnięty czarny podkład czy można na taki jeszcze w miarę nie podeschnięty?

Z tego co pamiętam malowanie na nie do końca wyschnięty czarny przyniosło dużo gorsze efekty wizualne i chyba nawet mi się podkład gdzieniegdzie zważył (emalia Model Master). Odradzam, poczekaj do wyschnięcia.

Każda kolejna warstwa koloru musi być nałożona na dokładnie wyschnięty poprzedni kolor. Tydzień to tak w sam raz, nie śpiesz się , rób powoli

Witam. Panowie proszę o pomoc bo już nie wiem co robię nie tak...mianowicie zakupiłem w profesjonalnym sklepie modelarskim papier to robienia kalek do drukarki atramentowe...po wydrukowaniu detalu i odczekaniu około 10min wyciąłem detal, następnie zamoczyłem go w wodzie i....wszystko spłynęło o co chodzi??

Cześć!

Pewnie trzeba go po wierzchu czymś polakierować jeszcze... Nie do końca jestem pewien czym...

Życzę powodzenia z tą pracą i pozdrawiam

Paweł