Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Szukam dobrego kleju modelarskiego, koniecznie z igłą. Co możecie polecić ? W niewidocznych miejscach kleję na SuperGlue, chcę coś tak samo trwałego, ale z pewniejszym dozowaniem, bo z tymi CA w tubce różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Do klejenia polistyrenu nie ma to jak rozpuszczalnik nitro - albo inny miks zawierający aceton, MEK albo coś w tym stylu. Przy jego pomocy można chemicznie pospawać plastikowe części i powstaje najtrwalsze połączenie jakie może być. Przy okazji poprawia też połączenie kleju cyjanoakrylowego i działa jak przyspieszacz. A co do igły - można kupić w aptece! Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przejdź się z młotkiem po parkingu i jak nikt nie widzi zbij komuś kierunkowskaz, tak żeby wyglądało na sąsiada. Wybierz sobie odpowiedni kawałek z potłuczonego pomarańczowego plexi, oskrob papierem ściernym w zgrubsza walec i zamontuj w wiertarce. Potem przy pomocy nożyków i papieru ściernego wytocz odpowiedni kształt i wypoleruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podobnie. Z tym, że zamiast biegać po parkingach poszedłem do sklepu z częściami do ciężarówek i kupiłem szkiełko za 8 zł.

(Osobówki raczej już mają tylko białe szkła i trzeba kupować całe lampy).

Wada tego rozwiązania: strasznie twarde w obróbce to szkiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moje ręce wpadł specyfik - Gaia Clear 007. Jaka jest optymalna ilość mr. color levelling thinner na 15ml buteleczkę tego lakieru? Czyli po naszemu, jak rozcieńczać to ustrojstwo i na jakim ciśnieniu malować, by uzyskać najlepsze efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelka, ciezka, najlepiej szklana. Na to blu tac, albo plastelina i mocujesz do srodka, do maski,dachu lub bagaznika.

Podejrzyj ktorys z moich pierwszych warsztatow. (np.Volvo 240 GLT lub Ford Sierra Rs 500)

Mozesz tez uzyc czegos takiego: (swietna rzecz,ale niestety kosztuje: http://www.ebay.co.uk/itm/TAMIYA-Tools-Painting-Stand-Set-74522-/251439530812?pt=UK_ToysGames_ModelKits_ModelKits_JN&hash=item3a8af6c33c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam butelki plastykowej po soku która ma dość dużą zakrętkę, wlewam do niej wodę aby ją obciążyć (szklana butelka może nam się stłuc i narobimy sobie bałaganu)następnie na zakrętkę naklejam taśmę dwustronną i nakładam na to kastę, dobrze się trzyma i wiem ze podczas malowania nie zmieni swojej pozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie potrzebuje pomocy a mianowicie ...zawsze używałem czarnej farby w sprayu firmy tamiya i nigdy nie miałem z nią problemu ,jednak teraz w sklepie nie było tamiyi i polecono mi Humbrol black gloss 21 i...po pomalowaniu elementu(wcześniej był podkład tamiya x-18) farba po wyschnięciu zrobiła się matowa o co chodzi i dlaczego tak się mogło stać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jak idzie na matowy podkład, to te "górki" matu się mogą przebijać. Albo jakaś reakcja z podkładem? Spróbuj go dobrze pomieszać, trochę podgrzać w ciepłej wodzie i prysnąć na coś gładkiego (szklana butelka?). Jeśli nadal będzie matowy, to może Humbrol coś zbombał przy produkcji? Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.