Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzem się do zakupu farb tamiyi i zastanawiam się czy warto zaoszczędzić i kupić emaile czy nie warto i kupić akryle . A morze ani to, ani to?.I zamiast tego kupić pactre , humbrole itd?.Nastawiam się na malowanie areografem więc liczy mi się dobra (i tania najlepiej:-)) rozcięczalność.liczę na pomoc .Szczęśliwego roku 2014:-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję akrylami Tamiyi i nie narzekam, większość dobrze kryje, matowe dają ładną gładką powierzchnię, przy błyszczących czasem pojawia się skórka. Rozcieńczam oryginalnym X-20A 250ml, może wydawać się drogi, ale jest bardzo wydajny. Mi została jeszcze ponad połowa, a rozcieńczałem sporo farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Wybierz sie moze do sklepu wedkarskiego, kup sobie ze dwa, trzy rodzaje zylek [...]

Cytat wyciągnięty z innego tematu, a że nie chciałem zaśmiecać autorowi wątku, kieruję moje pytanie tutaj.

 

W jakie grubości żyłki należy się zaopatrzyć w sklepie wędkarskim do tworzenia okablowania w pojazdach ciężarowych?

 

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, sorki za odgrzewanie kotleta bo pewnie temat był walcowany setki razy ale chciałbym zrobić zakup w KFS, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak wygląda procedura składania zamówienia? będę wdzięczny

Jeszcze jedno pytanie... czy to dobry wybór?

http://allegro.pl/aerograf-pistolet-mar-pol-ew-550a-dysza-0-3mm-i3848673820.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem ten aerograf jako pierwszy. Naprawdę bardzo sobie chwałę, do malowania cywilu w zupełności wystarcza. Solidność tego produktu jest nieporównywalnie lepsza od chińskiego ew-770, którego zakupiłem dopłacając dwie dyszki do ceny takiego ew-550... Jak dla mnie - kupuj, bo jakość produktu naprawdę fajna

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześ. adi_td1 na stronie KFS jest formularz zamówienia do pobrania, następnie go drukujesz wypełniasz co zamawiasz podajesz swoje dane i albo wysyłasz poczta formularz albo skanujesz i wysyłasz na emaila (ja tak robię bo szybciej) i pozostaje tylko czekać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, sorki za odgrzewanie kotleta bo pewnie temat był walcowany setki razy ale chciałbym zrobić zakup w KFS, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak wygląda procedura składania zamówienia? będę wdzięczny

Jeszcze jedno pytanie... czy to dobry wybór?

http://allegro.pl/aerograf-pistolet-mar-pol-ew-550a-dysza-0-3mm-i3848673820.html

 

Napisz do nich maila, napisz jakie części chcesz i jak chcesz zapłacić i po problemie. Nigdy nie bawiłem się w wypełnianie, tym bardziej drukowanie i skanowanie formularza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba nie wiem kiedy ostatnio zamawiałeś u nich, ale ja zamawiałem 21grudnia i zrobiłem tak jak Ty opisujesz, dostałem odpowiedz ze musze pobrać formularz w formacie PDF i ich strony i postępować zgodnie z opisem(odesłać poczta lub na e-maila) w inny przypadku nie sprzedadzą mi produktu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba nie wiem kiedy ostatnio zamawiałeś u nich, ale ja zamawiałem 21grudnia i zrobiłem tak jak Ty opisujesz, dostałem odpowiedz ze musze pobrać formularz w formacie PDF i ich strony i postępować zgodnie z opisem(odesłać poczta lub na e-maila) w inny przypadku nie sprzedadzą mi produktu..

 

Ale Ty poważnie? Zamawiałem pewnie już ponad rok temu więc może coś się zmieniło. Płaciłeś kartą?

 

We will also accept orders in a straight forward e mail, letter, & over the telephone for credit/debit card payments. Remember, please write clearly & always include your name & address on all orders & e mails.

 

Wg tego można zamawiać przez email dla kart kredytowych lub płatniczych. Ja płaciłem kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poważnie...płaciłem karta, podajesz detale karty takie jak nr. karty i wszystkie pierdolki. ja wysyłam zamówienie e-maile wydaje mi się bezpieczniej aniżeli poczto nie jeszcze ktoś jakoś dostanie moje dane karty i pozamiatane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe spokojnie..na stronie kfs jest formularz zamówieniowy w formie pdf pobierasz go ,wypełniasz i odsyłasz albo poczta albo droga e-maila...

 

Nie wysyłaj w jednym mailu nr karty, daty, oraz SC, to jest proszenie się o kłopoty, zresztą o tym też jest napisane na stronie KFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady inaczej ponieważ...formularz musisz wydrukować ,następnie go wypełnić (co zamawiasz)podać swoje dane, adres , dane karty...nie możesz tego wysłać inaczej niżeli tylko w jednym formularzu zamówieniowym...pisałem do nich bo mieszkam w Glasgow i nie ma innej możliwości ,nie możesz wysłać jednego formularza z zamówieniem a drugiego tylko z danymi.. formularz do pobrania jest tu http://www.kitformservices.com/FORM.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - że się tak włączę do rozmowy. Ja akurat kiedy zamawiałem z KFS to zdecydowałem się na przelew międzynarodowy - wtedy bank się głowi jak przesłać dane, żeby nikt ich nie podsłuchiwał. W tym celu korzystałem z usług platformy elektronicznej pekao24 - podaję jako przykład. W zupełnie innym brytyjskim sklepie za to spotkała mnie niemiła przygoda - podałem dane mojej karty kredytowej na szyfrowanej stronie sklepu i dwa tygodnie później ktoś z UK użył tych danych, żeby sobie na Malcie kupić jakieś zakłady sportowe za 250 złotych. Bank uznał reklamację i pieniądze odzyskałem pół roku później - od tego czasu staram się używać tylko sklepów które akceptują PayPal.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem w jakim dziale zadać to pytanie, ale spróbuje tu:

 

Przymierzam się do zrobienia kolekcji rajdowych aut Roberta Kubicy, na razie mam 3 sztuki:

Impreza Fujimi

xo0x.jpg

z której ma być to:

ou61.jpg

 

i do tej Imprezy potrzebuje europejskiej deski rozdzielczej, może komuś została (bo nie wykorzystał jej w swoim projekcie).

 

W zestawie jest taka:

 

9p2z.jpg

 

Może być to deska od Imprezy cywilnej, rajdowej również do starszej wersji 2004-2005. Nie zamierzam zrobić wiernej kopii tego auta, bardziej pamiątkę. Rozważę każdą ofertę.

 

W zamian mogę zaoferować oryginalne kalki z tego auta albo z dwóch kolejnych aut które mam zamiar złożyć:

 

Citroen C4 WRC - Model Heller 80576 - Rally di Como 2012

y5be.jpg[/url]

 

Citroen DS3 RRC - Model Heller 80757 - Rajd Deutchland 2013

j9dl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy modele z przezroczystą karoserią można normalnie polakierować, tj. cały proces nie różni się od przygotowania kasty z nieprzeźroczystego plastiku? Ewentualnie czy przeźroczysty materiał nie będzie reagował z chemią?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanko - ostatnio skusiłem się na zestaw "AK 558 IRAQ AND AFGHANISTAN ACRILIC SET". Farba ak-122 (do pojazdów amerykańskich w pustynnym kamo) różni się znacznie odcieniem od tej samej farby kupionej oddzielnie ? Farba z zestawu ma kolor piaskowy wpadający w żółty, natomiast ta kupiona luzem wpada w szary. Spotkaliście się z tym kiedyś ? Który odcień jest właściwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbit666 - jeżeli chodzi Ci o nadwozie takie jak do samochodów na radio, czyli lexan, to używa się do nich specjalnych farb, które są elastyczne - żeby nie odprysły - i nadwozie maluje się od środka, żeby ładnie błyszczało.

 

azooo - to się zdarza. Na przykład ostatnio używałem Humbrola 22 i nowa puszka dawała kolor naprawdę biały, a stara puszka to była taka rasowa kość słoniowa, od słonia który nie mył zębów w ogóle. Moja pierwsza rada - dokładnie rozmieszać zawartość obu opakowań i zrobić po tym zabiegu próbki obu kolorów i porównać przy świetle dziennym. A potem poszukać zdjęć jak największej ilości sprzętu w malowaniu pustynnym i zdecydować czy to będzie to.

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.