Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie Kenworth W900A z 1975r. W niektórych scenach KW 900 z 1976r. roku z silnikiem Cummins oraz KW 900 z 1973r. z charakterystycznym logo w kolorze złotym a nie czerwonym z racji jubileuszu 50-cio lecia firmy w 1973 roku Także na pewno to Kenworth W900A

(cyt. TRAILER nr. 4/2009).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, ze Revell to klepie od lat, Italerka chyba też (chociaż może nowszą wersję - ale powinno dać się przerobić). Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmierzyć A na serio - można poprosić trochę konkretniej? Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko liczę na podpowiedz bo jak widzę na forum to temat ciężarówek jest na topie...a wiec w nie dalekiej przyszłości mam zamiar zbudować scanie r620 z dwiema osiami z tylu i tu mam pytania czy rama od scanii t143m będzie się nadawała do tego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wg mnie raczej będzie za długa, Scania T ma "nosek" czyli już jest dłuższa od zwykłej, do tego dochodzi druga oś czyli znowu rama sie wydłuża (w stosunku do R 4x2) Byś musiał po prostu znaleźć wymiar prawdziwej ramy R trzyosiowej i po przeskalowaniu porównać z długością ramy modelu dawcy. Wtedy tylko ewentualne skrócenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jak rama jest zbyt długa to zwykle łatwiej jest ją obciąć niż przedłużać - chociaż oczywiście trzeba uważać na te wszystkie mocowania od zawieszenia itd. Podstawa to złapać jakiś wymiar, przy pomocy danych z internetu albo najlepiej pomiarów na żywca.

 

Wielkość kół - no cóż, trzeba przeliczyć skalę! Jest o tyle łatwo, że jeden cal - to 25,4mm. W związku z tym dla skali 1:24 albo 1:25 z dobra dokładnością można przyjąć, że jeden cal w rzeczywistości to jeden milimetr w modelu. Czyli rozmiar 19mm w modelu to 19 cali na prawdziwym obiekcie.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę z samochodami ciezarowymi mam bardzo małe doświadczenie chce zaczac budowę scani t143m i moja prośba jest następującą czy moglibyście podesłać jakieś linki gdzie mógłbym zobaczyć okablowanie i przewody jakie sa w ramię Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tylko Kfs Resin... ale tam ceny są kosmiczne... no i produkty niezłej jakości.

 

BTW. Czy ktoś ma pomysł na wykonanie chropowatej powierzchni podłogi w naczepie chłodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Czy znacie kogoś/jakieś sklepy/strony internetowe gdzie można kupić opony gumowe lub odlewane? chodzi mi konkretnie o oponę terenową do modelu 1:18 czyli osadzenie ok 2,5 cm, średnica ok 5 cm i szerokość ok 2 cm.

Za wszelkie podpowiedzi dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako że jestem początkujący, próbuje przerobić tą wywrotkę na lawetę, odkręciłem kiper i teraz nie wiem z czego zrobić tą zabudowę poradzi ktoś czym?

auta-teama-wywrotka-scania-z-przyczepa-model-w-skali-1-48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Proponuję pociąć "kiper" jak to pięknie napisałeś, i wykorzystać go jako materiał. Bardzo dobrze było by wykonać rysunki, jak ma wyglądać gotowy model. Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pamiętaj, że modelarze budujący od podstaw nie wyrzucają niczego! Nigdy!

 

Teraz chyba musisz kupić płytę polistyrenową - wiele sklepów modelarskich takie sprzedaje. Kup od razu kilka grubości. I pokaż te rysunki! Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy ktoś wie w którym internetowym sklepie modelarskim mogę kupić flock? Oprócz Sahra Hobby, tam mają, ale boje się brać ponieważ nie mają opcji wysyłki za pobraniem. Może komuś został i ma na sprzedaż? Pilnuje potrzebuje, z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy któryś z Kolegów orientuje się jakie wymiary mają opony do trucków 1:24?

.. i jeszcze jedno.. czy Ktoś z forum zamawia regularnie elementy z KFS-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.